שְׁאֵלָה:
איך אפשר למצוא את הקשה למצוא גאו-מטמונים?
PearsonArtPhoto
2012-01-25 10:23:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה נכנסתי לתחביב של geocaching. עם זאת, אני מגלה שיש הרבה, במיוחד בערים, שאני פשוט לא מוצא ולא משנה כמה אני מחפש אותם. הם נוטים להיות קטנים מאוד, ולעתים קרובות יש להם הסוואה כלשהי. אילו טיפים תוכלו להציע שיעזרו לי לשפר את קצב מציאתם?

חָמֵשׁ תשובות:
berry120
2012-01-25 18:23:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קרא מקרוב את דף המטמון. יתכנו רמזים במקומות אחרים כמו גם הרמז המוצפן הברור מאליו - תיאור המטמון, הכותרת והיומנים הקודמים עשויים להוות רמזים שיעזרו לך לחפש. אני נוטה לנסות בלי קודם אבל אם אני באמת תקוע אקרא כל שביכולתי כדי לנסות ולתת לי קצת יותר רעיון.

זכור שהקואורדינטות הם לעתים קרובות רק מחוספסים. מצאתי כמה מטמונים שבהם הקואורדינטות הוזלו 60 מטר! זכור שתהיה לך הדיוק של האדם המקורי שתפס את הקואורדינטות כמו גם את ה- GPS שלך, כך שבמקומות עם כיסוי לקוי זה יכול להיות בחוץ. אם לא הגיוני למקום שה- GPS שלך מנחה אותך אליו, אל תדבק בהכרח בנקודה אחת ההיא, הסתובב, אבל ...

אל תחקור באופן אקראי, השתמש במתודתי מסלול. לעתים קרובות מדי אנשים עושים את הטעויות להסתובב באקראי ולחזור לאותם זוג מקומות, ומתגעגעים למקום העדין יותר שהם היו מוצאים אחרת ... אני נוטה לבדוק קודם את המקומות הברורים ואז לכסות את האזור בצורה יסודית יותר.

תסתכל למעלה. אנשים לעיתים קרובות מסתכלים מטה ומסביבם אחר רמזים, אבל ראיתי אנשים באמת מתקשים למצוא מטמונים בעין רגילה אם הם מעל גובה הראש! באותה מידה, חפש גם רמזים - הסתרתי מטמון עם הרמז "מתחת ל -3 כבלים" (הכבלים האלה הם כבלים שנראים באורח רגיל באורך של כ -20 מטר באוויר) ותופתע כמה אנשים חיפשו במשך שנים הם לא קיבלו את הרמז!

הקפיץ רעיונות ממישהו אחר. אם אינך מבין את הרמז, שאל מישהו אחר אם יש לו רעיונות. לפעמים משהו שהתלבטת בו במשך שעות יכול לקפוץ מיד למישהו אחר! רמז מסוים אחד היה "CND", ואתר המטמון היה כמה עמודי גדר בערך בצורת הדגל המקביל. בהיותי צעיר מדי, לא היה לי שום מושג מה המשמעות של "CND" בכלל - ההורים שלי צדקו עם זאת!

זכרו שמטמון יכול להיות כל מיני חפצים. הם ' לא תמיד רק הפח הברור - מצאתי בקלות אחת שהייתה צפרדע (צעצוע), ואנשים רבים החמיצו אותה מתוך הנחה שפשוט לא יכול להיות זה.

דע מתי לוותר. ברצינות, אם אתה לא מוצא את זה לאחר שחיפשת במשך כמה שעות וששת היומנים הקודמים היו כולם DNFs (לא מצאו), יש סיכוי טוב מאוד שהוא כבר לא שם. השאירו הערה ובקשו מבעל המטמון לבדוק אם הוא עדיין לא קיים.

זכור לסמן נקודת ציון לרכב שלך . לא קפדני לעשות זאת עם מציאתם, אך במיוחד אם מדובר במטמון הכרוך בשיטוט ואתה לא בדיוק בטוח היכן אתה נמצא, סמן נקודת דרך למקום בו התחלת / חנת / יודע היכן אתה נמצא. לוקח את כל שתי השניות ויכול לחסוך לך להסתובב אבוד במשך שעות.

באופן כללי, אם כי הדרך הטובה ביותר למצוא אותם היא תרגול - ככל שתמצא בסופו של דבר כך תשתפר בזה יותר ויותר כתמים שתבחין שלא תהיה לך אחרת. כשהתחלתי לראשונה ביליתי זמן רב במציאת רובם, עכשיו זה בדרך כלל די מהיר!

Melanie Broida
2012-02-21 12:46:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עשיתי geocaching רק מאז יוני 2010, אבל רק בחודשים האחרונים הבנתי סוף סוף מה לחפש והספירה שלי זינקה. עכשיו אני בתהליך הצבת העור הראשון שלי. זה דורש תרגול. בהתחלה כל מה שעשיתי היה לתייג מאחורי המטמון הוותיק פינק-דולפין, המנטור והחבר שלי ב- NC, שרשם כמעט 10K ממצאים. מעולם לא הצלחתי להבין איך היא יכולה פשוט ללכת עד אליה, בזמן שנשארתי מחטט ערימות עלים מטופשות: P זה היה מאוד מתסכל. עם זאת, עקבתי אחרי כמה עצות שאני מעביר כעת:

  1. מצא 1 או 2 מטמונים מנוסים והלך איתם. בדרך זו תראה כמה מהסוגים המוזרים ביותר של מסתרים שיש, וחלק מהסוגים המשונים מאוד של מקומות.

  2. כיול את ה- GPS שלך.

  3. בנוסף לקרוא את הרמז ולהחיל אותו על המיקום, חשוב על הכותרת. בדוק היטב את כל היומנים. לעתים קרובות אנשים מטילים בשוגג או בכוונה פיסות מידע קטנות שיכולות להועיל מאוד בזיהוי מקום המסתור האפשרי. לדוגמא, פשוט מצאתי מטמון אחד שחמק ממני פעמיים בעבר, כשחשבתי על הכותרת "שכב 1 כאן", והרמז "צפה בזיופים" ושקלתי יומן של ילד "אבא שלי עזר לי בזה בגלל שלא יכולתי לא מבין ". ברור שזה חייב להיות גבוה. אכן. סוף סוף הרמתי את עיניי מהאדמה וראיתי קן ציפור שלא ממש בסדר ...

  4. לאורך כל הקווים האלה, חפש תמיד משהו ש"לא ממש בסדר ". משהו לא טבעי. ערימות מוזרות של ענפים, סלעים, עץ סחף, עלים וכו 'עקבו אחר השביל המוכה; אם מטמון מוסתר בתחתית, בדרך כלל יש דרך קלה או נסעה אליו. היה צופית הודית ...

  5. חפש בחורף כשיש פחות צמיחה. מטמונים תלויים נראים הרבה יותר ללא עלים (למרות ירוקי עד), ומטמונים שאינם תלויים נגישים הרבה יותר ללא באגים, גלים ושיחים, אה!

  6. לבסוף, אל תסמכו על הגעה לקואורדינטות המדויקות. ל- GPS יש תמיד שולי שגיאה של עד 30 מטר ומעלה (תלוי בכיול והאם תקן המיפוי שלך תואם את המיקום). אז העצה הטובה ביותר היא כשאתה נכנס לגובה של כ -10 מטר, מכניס את הדבר הארור לכיס שלך, מסתכל סביב וחושב כמו מטמון (r): שאל את עצמך, "אם הייתי מסתיר כאן מטמון, איפה הייתי מסתיר את זה ? " ואז חפש סביב מקום סביר.

  7. זכור, ממצאים רבים פשוט קורים. פשוט יש לך את זה אה הא! הרגע שבו האינטואיציה שלך פשוט מנחה אותך אליו, אם אתה נותן לזה. ובכל פעם שאתה סתום, נסה את PAF (טלפון לחבר) ...

זכור ליהנות, ליהנות מהמרדף ולהיות מחוץ לדלתות, ובהצלחה לך !

אבקוס סגול ב- MN

xpda
2012-01-25 12:16:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, בחר את המיקום שאתה חושב שהוא הכי קרוב לסימן, בהתבסס על ה- GPS. ואז, הלך בספירלה החוצה, והסתכל בכל מקום שמישהו עשוי להסתיר גאו-מטמון. תחשוב כמו אדם שמסתיר את זה. איפה היית שם את זה? אל תשכח להרים את עיניך. אולי זה בגובה העיניים ומעלה.

אם תסתובב באקראי, בסופו של דבר תעבור שוב ושוב על אותם מקומות. אם תאלץ את עצמך לתבנית, תראה דברים שלא היית רואה אחרת.

Rory Alsop
2012-01-25 15:01:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בערים, נושא עם geocaching הוא ה דיוק של ה- GPS - אתה צריך להניח מרווח גדול יותר לטעויות מאשר כאשר אתה נמצא באזור הכפרי הפתוח, שכן בניינים גבוהים משפיעים על האות.

כפי שאומרת @xpda, ייתכן שיהיה צורך ב דפוס חיפוש רגיל , ושימו לב כי גאו-מטמונים עשויים להיות מוסתרים מחוץ להישג ידם של עוברים ושבים הממוצעים כדי למנוע התגלות בטעות אז אל תסתכל רק בין קרקע לגובה העיניים. הסתכל גם מעליך, ועל האדמה - האם יש אבנים רופפות, סורג וכו '?

tatertot45
2014-11-27 17:12:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חפש דפוסים: אם בעלים אחד הונח כמה מטמונים, באילו סוגי מכולות משתמשים; משתמשים במקומות מסתור דומים.

יומנים: הסתכל בתמונות - ייתכן שהאדם חוסם את מקום המסתור בפועל, אך הרקע עשוי להיות רמז; אם מיכל המטמון מוצג, אתה יודע את גודלו, צורתו וצבעו. כמו כן, יומן עשוי לציין, "ראיתי סוג זה של מטמון / הסתר שנעשה בו שימוש לאחרונה".

פנס עזר, גם בשעות היום, לראות צורה (כמו החלק העליון והעגול) צבע שאינו מתאים לסביבה הטבעית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...