שְׁאֵלָה:
האם טיול עם כלב בארץ דובים מגדיל או מפחית את הסיכון למפגש עם דובים?
Lost
2012-01-25 09:29:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי שמועות שונות על כך שכלבים עשויים לעזור בהרחיקת דובים, או שהם עשויים למשוך דובים. האם יש משהו קונקרטי יותר מראיות אנקדוטליות להמשיך? נוהם באיזה צל בלתי נראה / בלתי נשמע בלילה).

כלבים משמשים קציני חיות בר להפחיד דובים ודובי "רועה": http://esrd.alberta.ca/fish-wildlife/wildlife-management/karelian-bear-dog-program.aspx
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+20
Stereotypical
2012-02-06 20:58:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השאר את הכלב שלך ברצועה.

על פי ה צופים, כלבים הם רעיון רע במדינת הדובים.

השאר את הכלב שלך בבית. לעתים קרובות כלב מקומם דוב ועשוי לחזור אליכם בריצה עם הדוב במרדף!

ניו המפשייר מחלקת חיות הבר מסכים כי למרות שהוא קטן, העיקרי הסיכון הוא שהכלב שלך מסעיר דוב ואז רץ אליך להגנה עם הדוב במרדף.

הפארק הלאומי דנאלי, עם עצה דומה

כלבים יכולים לפעמים להרחיק דובים ממחנה, אך לעיתים קרובות מאוד, כלב בתחילה רודף אחרי דוב ואז הדוב רודף אחרי הכלב חזרה למחנה. כלבים עשויים גם להציק לדוב שלא לצורך או לעורר את סקרנותו של הדוב. יש להחזיק כלבים ברצועה בזמן שהם בפארק ואינם מורשים בשבילים, בחבל האחורי או להשאירם ללא השגחה בכל עת.

ישנם יותר מכמה התקפות דובים שבהן דוב תקף אדם לאחר שרדף אחרי כלב לאותו אדם, אפילו בשכונות פרבריות. אז זה לא "טוב זה לא סביר אלא רק במקרה ייעוץ". לעומת זאת אין כמעט דיווחים על כלבים שמצילים את בעליהם מדובים. בדרך כלל הבעלים צריך להציל את הכלב.

ברור מאוד שכלב בריצה חופשי במדינת דובים יגדיל את הסיכון למפגשי דובים עוינים.

שמעתי ממש סיפורים מתושבים כיצד הכלב שלהם הציל אותם ... אבל הם נדירים וכנראה שמהוללים מדי.
@cobaltduck אני לא חושב שההון מוצדק. זה לא כמו האתר הרשמי של הצופים של אמריקה.
* "לעומת זאת אין כמעט דיווחים על כלבים שמצילים את בעליהם מדובים" * - יש. לפחות במזרח אירופה היו כמה מקרים של רועי הצלה על ידי כלביהם. כמובן שבמקרה זה מדובר בכמה כלבים גדולים (רגילים בתנאי מחייה מחוספסים) שרודפים אחרי דוב, ולא כלבי עיר שגרים בבית ויוצאים רק לטייל.
#2
+10
PearsonArtPhoto
2012-01-25 10:22:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי, לא הייתי ממליץ על זה, אם כי זה כנראה יהיה בסדר לטיול קצר.

קודם כל, לדוב אין פחד מכלב, והם לא ממש הולך להיות מרתיע מדי. העובדה שאתה משמיע רעש כלשהו תודיע לדוב שאתה שם, ועליה לעודד אותו להיעלם, כך שזה יהיה תועלת קלה.

במקרה של מפגש קרוב, אם נותנים לחיית המחמד לצאת לחופשי, הם עשויים להתייחס לדוב כמו לאדם, להתקרב ונובח. ובכן, זו תהיה אסטרטגיה גרועה מאוד עבור דוב, מה שעלול לגרום לפגיעה קשה בכלב. כמו כן, אם היית קושר אותם, סביר להניח שזה יוביל לצרות אם יגיע דוב למחנה.

הייתי אומר לכמה שעות, זה כנראה לא יזיק, במיוחד אם אתה נמצאים במדינה של דוב שחור. אם אתה במדינת גריזלי בר, ​​או בטיול ממושך, או סתם רוצה להיות בטוח, השאר את הכלבים בבית.

אני לא יודע שזה נכון שדוב אינו חושש מכלב. ראיתי דובים זורמים אפילו מחתולים. כמובן שזה יהיה תלוי בסוג והמזג של הדוב.
אני די נקרע מהתשובה הזו. נראה שאתה סותר את עצמך, אומר שניהם שאתה לא ממליץ על זה אבל זה יכול להיות בסדר, וכי זה יהיה יתרון קל וכנראה דבר טוב. אני חושב שזה צריך קצת עבודה כדי להיות יותר ברור לגבי מה שאתה אומר.
@RussellSteen: אנסה להבהיר את זה, אבל אני אומר שבילוי קצר זה עשוי לעזור, אבל לשהייה ממושכת לא הייתי ממליץ עליו. עדכנתי את המסקנה להיות טובה יותר.
תשובה זו מרגישה שהיא מורכבת.
#3
+9
Clare Steen
2012-01-26 00:26:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יכול לומר שהתנהגות הבעלים יכולה להשפיע על ביטחונך בלקיחת כלב לארץ דובים.

הוצאת כלב פרוע לארץ דובי יכולה להיות כלב שרודף גור במעלה עץ, שראיתי בעבר על שביל האפלצ'ים. פלא שהדוב האם לא הלך אחרי הכלב או בעליו אחרי זה.

ככל הידוע לי, שמירת הכלב ברצועה ושמירה עליו איתך כל הזמן לא תגדיל את סכנה במדינת דובים.

גם אני אהיה בדעה זו - אפילו במקרים הגרועים ביותר צ'יוואווה יאפי היה מרעיש יותר ויקטין את הסיכוי שתפתיע דוב. אם דוב יחליט שהוא רוצה חתיכה מהמסיבה שלך - שיהיה לך יותר רגליים על הקרקע בהחלט יציע סיכוי רב יותר להסטה או לחוסר החלטיות ויהפוך אותך לבטוח יותר שיש לך חיישנים טובים יותר, בן לוויה מהיר יותר, וחברה לכל מפגש פוטנציאלי של דובי.
#4
+8
stu
2014-01-05 03:34:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גר ביער הלאומי אוזרק. באופן ספציפי היכן שמשרד המשחק מפיל דובים שנכתבים כ"בעיות גורם "שנתפסו ליד מגורים.

בחודש מרץ האחרון הואשמתי על ידי דוב שחור וגברי די שחור ... הדבר היחיד שהציל הבייקון שלי היה כלב בשם דו. לא "סקובי דו", אלא "דו". ואז ישנם תריסר המפגשים שבהם הדובים נכנסו לחצר שלי שדו רץ במעלה עץ. ואז היה הזמן שדוב פרץ משני חלונותיי. דובים כאן לא מפחדים מאנשים.

סיפור ארוך קצר ... כלב הוא חובה. אם אתה הולך בארץ חומה / גריז ... הייתי לוקח לפחות שלוש. לא צריך להיות כלבים גדולים. הדבר המצחיק הוא ... דובים שחורים יכולים לספור. הם נוטים לחשוב פעמיים עם כלב אחד, אבל שני כלבים .... הם יתפסו מחסה ולא יתקדמו. שלושה כלבים ... אין דאגות.

כלב שמירה וחצי כלב זה הימור טוב. הטוב משני העולמות מבלי שהם סטו יותר מדי. עם זאת, אתה לא רוצה ש"חצי הכלב "יהיה עצם אדום, כחול-קרציות או כל כלב אחר המיומן בריצה של 20 מייל ביום. תאבד אותם בסדר קצר. כלב כלב עדין כמו "כלב מים" (מעבדה / וימרנר) מעורבב עם כלב שמירה גדול (מסטיף / דיין).

כל כלב שמירה טהור גדול יעשה, אבל הם עולים כסף בזמן שהם מכוסים הם בדרך כלל בחינם. אפילו פודל של ספל תה טוב יותר מכלום ... בהנחה שתוכלו לנהל את הכלב כמובן. פיטבול יחיד יעבוד, אך אינך יכול לרוץ יותר מסיבה אחת שהם יילחמו בכלבים האחרים שלך אם לא יהרגו אותם.

עם הניסיון שלי עם דוב שחור ... אני לעולם לא אבדוק את מזל עם חום / גריזלי.

אני מסכים לחלוטין. אני חושב שהמפתח הוא להחזיק את הכלבים ברצועה כדי שהם בסופו של דבר לא ירדפו וירדפו אחריהם. אבל אני חושב שדובים ירצו להימנע מהתעסקות עם יותר בעלי חיים ממה שצריך.
אכן. עדיף תמיד לראות תשובות הנובעות מניסיון. כמו זו מתוך האוזארק. הופך אותם ליותר סופיים ככה. הניסיון שלי תואם את הסטו.
סטו ... Weimareiners הם ה"כלב "הכי פחות עדין שציינת. אנשים משתמשים בהם כדי להתאמן למרתונים והם פצועים צמודים יותר משעון של 8 יום.
#5
+6
ShemSeger
2015-07-05 02:16:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי בכלב.

לכלבים יש חושים עדיפים בהרבה על בני האדם, ולכן הכלבים הפכו לחברו הטוב ביותר של האדם, זה היה מועיל הדדית עבורנו להתקיים יחד. האדם הקדום נתן לזאבים צייתניים את שאריותיהם מהרגם, ובתמורה, הזאבים המבויתים סיפקו לאדם מערכת התרעה מוקדמת מפני טורפים ואויבים אחרים. הגנה מפני טורפים גדולים כמו דובים וזאבי בר היא בדיוק מה שכלבים הוחזקו וגידלו במקור.

אני מארץ דובי בר, ​​שבה אף אחד לא יוצא ליער בלי הגנה כלשהי על דובים. בדרך כלל הגנה מפני דובים היא רובה ציד או רובה גדול, ולצידם הם לוקחים כלבים. ריסוס דובים הוא אחד הדברים האחרונים שהם שוקלים להביא איתם (למעט בפארקים לאומיים ומחוזיים מסוימים בהם כלבים כמעט אינם רצויים). אני מרגיש בטיול בטוח לאין ערוך עם הכלב שלי מאשר עם פחית תרסיס דוב.

נתקלתי בכמה דובים בזמן שהייתי עם הכלב שלי. הפעם הראשונה הייתה כשאני רק תרמילתי עם אבא שלי בן 10, היה אצלנו הרועה הגרמני הטהור שלנו ברצועה בגובה פארק המחוז של הרוקי. היא הובילה את השביל כשלפתע פתחנו פינה ומצאנו אותה כששיערה מורם מסתכל במעלה ההר אל העצים, היא פלטה קליפה לא בטוחה אחת ואחריה זה נשמע כאילו היער התחיל לרדת. לא הרחק במעלה הגבעה היה גריזלי ענק, שנבהל מהקליפה והחל להתרסק בין השיח כדי להגיע למרחק בטוח לפני שפנה לבדוק אותנו. עברנו במהירות והדוב לא רדף אחרינו.

כלבים מעולים גם לרחרח דובים שאתה עדיין לא רואה, ולהפחיד אותם לפני ש אתה נתקל בהם. הכלב הנוכחי שלי הוא צלב רועה גרמני / מעבדה שחורה (שלעתים קרובות לא טועה בדוב שחור על ידי מטיילים אחרים), והוא נהיה מאוד אגרסיבי ומאיים כשהוא תופס ריח של דוב על השביל שלפניו. הוא לא רודף אחריהם, אבל נראה שהנביחות שלו מספיקות כדי להזהיר את הדובים שאנחנו מתקרבים ולהפחיד אותם.

אני חושב שזה משנה מאוד איזה סוג של כלב יש לך ואיך. ובכן הם מתנהגים. הכלבים שלי גדלו כולם וטיולים ביערות, הם פגשו כל מיני יצורי בר וכולם היו צייתנים מספיק לבוא כשהם נקראים ולא לרדוף כשמצווים להישאר. הכלבים שיעניקו לך בעיות יהיו המעטרים הקטנים שקרסוליים לכל דבר ולא מקשיבים לאף אחד, אני יכול לראות את אחד מאותם דוברים מתנגדים לדוב, כי הם לא מאיימים, וסביר יותר שנרדף אחריהם מזון. הסיבה שהפארקים אומרים לשמור על הרצועות של הכלבים שלך, או לא לקחת אותם לארץ האחורית היא מכיוון שיותר מדי אנשים שמבקרים בפארקים הם בעלי כלבי משפחה טיפשניים שלא מצייתים שמבלים את רוב זמנם בחצר האחורית או בגן. בסוף רצועה, הם לא יודעים איך להתנהג ביער.

כלבים הם הגנה מצוינת מפני דובים, במיוחד במספרים, אך הם חייבים להיות הגזע הנכון, המזג הנכון, צייתני וגדול מספיק כדי להפחיד דוב.

גובה פארק הפרובינציות של הרוקי הוא דוגמה לפארק שלא אומר, "שמור על כלבים ברצועה באזור האחורי." במקום זאת הם אומרים, "כלבים באזור backcountry חייב להיות תחת שליטה בכל עת. " אם יש לך כלב צייתני שמגיע כשהוא מתקשר אליו, ולא רודף אחרי כל קריטריון שהוא נתקל על השביל, הסיכויים הם טובים הוא יעשה יותר כדי להרתיע דוב מאשר להתגרות בו כל עוד יש לו נגיסה מספיק גדולה כדי לגבות את קליפתו.

זה תלוי בכלב ובאדם של הכלב, אבל זה גם תלוי באופן קריטי בדוב - דוב שחור, דוב חום או דוב קוטב. קריאה טובה על עזרתו של כלב בארץ דובי הקוטב היא "חלום הקוטב" של הלן תאייר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...