שְׁאֵלָה:
האם / האם עלי לבשל באוהל שלי?
RoflcoptrException
2012-01-25 04:51:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני קמפינג במזג אוויר גרוע אני תמיד שואל את עצמי אם זה רעיון טוב לבשל באוהל שלי עם סיר גז. ברור שיש סכנת שריפה. אבל עד כמה זה באמת מסוכן? האם אתה יכול לשרוף את האוהל בקלות? והאם יש עוד סכנות? אולי פחמן חד-חמצני עומד בקצב?

אתה צריך לבשל באוהל שלך? אני מניח שזו אפשרות ביום במדבר, אבל זה עלול לגרום למכת שמש. :)
PubMed על הרעלת CO מבישול באוהל עם תנור קטן; ראה גם "מאמרים דומים" מימין לעמוד מופשט זה: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15138958
אני מבשל בפרוזדור כבר 25+ שנים. אף אחד מעולם לא קיבל הרעלת CO2. שום שריפות לעולם. אין לי ציון להוסיף תשובה (עדיין), אז פרסמתי את המלצתי כאן: https://pastebin.com/J1DjhCjt אני מקווה שמנהל יכול לאמת את תקינות ה- SE שלי ולהוסיף אותה כתשובה.
שבע תשובות:
#1
+44
Timothy Strimple
2012-01-25 04:57:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממש לא! שריפה היא הסיכון הברור, אך יש להתייחס ברצינות גם להרעלת פחמן חד חמצני. אם מזג האוויר גרוע, לפחות לבשל מתחת לפרוזדור עם אוורור מרבי.

אחרים העלו נקודה נהדרת לגבי ארץ הדובים. מומלץ לבשל ולאכול במרחק של לפחות 100 מטרים מאתר המחנה שלך כשיש אולי דובים בסביבה.

ב 99% מהמצבים אני מסכים עם התשובה הזו. המקרים היחידים שבהם אני מרגיש שניתן להפר את הכלל הזה הם במצב טיפוס הרים שבו ** אינך יכול לבשל בבטחה מחוץ לאוהל שלך **, מכיוון שאין משטח שיניח את הכיריים. יש לנסות זאת רק על ידי ** הרפתקנים מומחים, ולא מטפסי הרים מזדמנים **. הדרך שראיתי את זה נעשה בבטחה היא על ידי תליית הכיריים באמצעות מערכת כבלים מגג האוהל. ראה קישור (http://www.summitpost.org/hang-your-stove/483666) זכור, זה מסוכן.
אל תנסו זאת בבית, התייעצו עם מומחים וקראו לפני שתנסו! VENT VENT VENT
מוסכם, לרוב זה ממש לא רעיון טוב. עם זאת, אם אתם בתקציב דלק מוגבל (נניח טיול רב יומי), בישול במרפסת האוהל שלכם ישמור על רוח רבה מהכיריים, ומשמעותו שהוא משתמש בהרבה פחות דלק (גם אם יש לכם תנור אחר סוג של מגן רוח) אם אתה מתכוון לעשות זאת, שים מקרוב על הכיריים, אל תדליק אותו ונרדם!
#2
+25
Lagerbaer
2012-01-25 05:03:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובות לגבי דליקות (ומלכודת המוות שבאה בעקבותיה) והרעלת פחמן חד חמצני נכונות. אפילו במזג אוויר רע, בישל מחוץ לאוהל שלך. אם אתה עושה הרבה קמפינג במזג אוויר גרוע (החוף המערבי של ניו זילנד?) מקבל אוהל עם פרוזדור.

יש עוד בעיה אחת: במדינה של דובים, אתה אף פעם לא רוצה לבשל קרוב מדי לאוהל שלך. , כי אם אתה והאוהל שלך וכל מה שבתוכו מריח אוכל, נחשי מי יבוא לבקר אותך בלילה?

#3
+15
whatsisname
2012-01-25 05:03:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בנוסף לסכנת האש, בישול אוכל באוהל שלך בארץ דובים הוא מתכון טוב להתעורר כדי למצוא דוב שפולט את אתר הקמפינג שלך, ו / או אתה.

הא, בדיוק באותו רגע כתבתי אותו דבר
#4
+15
Chris
2012-01-25 05:26:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לעתים קרובות אנו מבשלים על תנור גז קטן במרפסת האולם של האוהל - כל עוד אתה נזהר ולא משאיר אותו ללא השגחה, רק תהיה הגיוני.

ראיתי אוהל עולה בלהבות, והם נשרפים במהירות רבה, כך שאני מודע לסכנה, אבל מעולם לא הרגשתי בסיכון.

למרבה המזל בבריטניה אנחנו לא צריכים לדאוג לדובים ...

האוהל המשפחתי האחרון שלנו נבחר בחלקו בגלל מרפסת המטבח הגדולה, כך שנוכל לבשל גם כשגשם - מה שהוא עושה מדי פעם כאן בסקוטלנד :-)
#5
+13
Oliver Hankeln
2012-02-10 19:23:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה באמת תלוי בסוג האוהל. אתה לא צריך לבשל באוהל חיצוני רגיל. עם זאת ישנם אוהלים כמו "קוהטה" ו"יורט "של צופים (בעיקר גרמנים) שנועדו להדליק אש בפנים. אוהלים אלה עשויים כותנה ואין להם רצפה. כמו כן, הם אוהלי משלחות טיפוסיים יותר. כמו תמיד אתה צריך לשקול בעצמך את היתרונות והחסרונות.

יש להם גם גודל שונה לגמרי מאוהלי טיולים רגילים, הם אוהלים קבוצתיים עבור אנשים 6-8 (קושטה) או 12+ (יורט).
#6
+11
Ryley
2012-01-25 05:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה נמצא בארץ דובים, אני מסכים ב 100% עם כולם - בישל במקום אחר. 100 מטר משם מינימום.

בחורף, לא בארץ הדובים, היציאה מהאוהל שלך לבשל מבאס. למרבה המזל, רבים מטפסי ההרים גילו שכמה תנורים אינם מייצרים פחמן חד חמצני יתר על המידה. ויש טבלה שימושית ב מאמר זה ב- Backpacking Light המתאר כמה תנורי מיכל המייצרים כמות נמוכה למדי של פחמן חד חמצני. קרא את כל סדרת המאמרים לפרטים.

ערוך : עם זאת, בישול באולם הפרוזדור שלך (עם האולם פתוח אם אפשר), זה הרבה יותר בטוח.

אבל באמת, האם פחמן חד-חמצני * אי פעם * הוא דבר טוב? כל ביט שנלקח נקשר ומפחית את יכולת החמצן. כשאני מתאמץ בחוץ, אני לא יכול לדמיין מדוע הייתי רוצה להסתכן, אלא אם כן האלטרנטיבה * היחידה * הייתה קפאה עד מוות (כלומר, זה פשוט קר).
אני מניח שהנקודה שלי היא שאם יש לך הכיריים הנכונות והתנאים מבאסים, זה בשום פנים ואופן לא סוף העולם.
חבל שאתה צריך לשלם דמי חבר פרמיה כדי להציג את המאמר שקישרת.
@Peter - כן, 25 $ לשנה זה די פרמיה :) IMHO שווה את זה.
#7
+8
berry120
2012-01-25 04:57:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רוב האוהלים בימינו טוענים שיש להם ציפוי "חסין אש" - אבל לעולם לא הייתי באמת רוצה להעמיד את זה במבחן! שמעתי סיפור אימה אחד במיוחד (אמנם עם אוהל ישן בהרבה) שגרם לי להיזהר מספיק כדי להמליץ ​​לעולם לא לבשל בפנים.

הסבירות עשויה להיות נמוכה (וזה לא לומר שזה כן) אבל אם זה עולה בלהבות ואתה בתוכו אז איבדת את כל דרכי הבריחה ואתה מוקף בעשן ובחומר בוער - IMHO זה פשוט לא סיכון שכדאי לקחת. וכן, סכנות אחרות כמו הרעלת פחמן חד חמצני בהחלט אפשריות, אפילו ככל הנראה אם ​​מדובר במתחם סגור.

חסין אש פשוט אומר שלוקח יותר להבה כדי להתחיל ...
@HorusKol לגמרי מסכים!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...