שְׁאֵלָה:
האם כל הפתוגנים הנישאים במים יכולים לשרוד רותחים?
J.T. Hurley
2012-01-25 07:29:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שרתיחה לא עוזרת לפרק מזהמים כימיים או מתכות כבדות. אבל אני לא בטוח אם זה הורג את כל חיי החיידקים. האם יש וירוסים / חיידקים / פרוטוזואים / ציסטות הנגרמים ממחלה עלולה להישרף ברתיחה? ואם כן, עד כמה המחלה שהם גורמים?

ברצוני לציין כי "רתיחה" אינה למעשה חום ספציפי. אתה יכול להרתיח מים בחום נמוך במיוחד אם אתה נמצא בגובה רב.
נכון, מתכות כבדות יכולות להתפרק רק על ידי ריקבון רדיואקטיבי, ורוב האיזוטופים אפילו לא זה. (ליתר דיוק, ירי בדק לתוכם, כמו נויטרונים, עשוי דווקא לעזור). זה מרתק אותי שהם יכולים להזיק לך ובעצם הם בלתי ניתנים להריסה ...
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+17
Graham
2012-02-20 17:25:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מאמר זה (*) נותן סיכום טוב של יעילות ההרתחה כשיטה להבטחת מים לצריכה. בפרט, טבלה 2 מספקת סיכום של הטמפרטורה והזמן הנדרש להרוג מיקרואורגניזמים שונים.

עיקור של מים (הריגת כל המכלולים החיים) אינו הכרחי כדי להפוך את המים לבטוחים לשתייה. לדוגמא, רתיחה עשויה שלא להיות יעילה כנגד נבגי חיידקים כגון קלוסטרידיום אשר יכולים לשרוד בטמפרטורה של 100 מעלות צלזיוס (212 מעלות צלזיוס), עם זאת, מכיוון ש קלוסטרידיום אינו מעי גס המופעל במים. פתוגן (מעי), בליעה לא תגרום לזיהום.

כל פתוגני המעי הנישאים במים נהרגים במהירות מעל 60 מעלות צלזיוס (140 מעלות צלזיוס), אם כי, למרות שאין צורך בהרתחה כדי להפוך את המים לבטוחים לשתייה, הזמן שלוקח לחימום המים לרתיחה בדרך כלל מספיק בכדי להפחית את הפתוגנים לרמות בטוחות. מתן אפשרות למים הרותחים להתקרר לאט יאריך גם את חשיפתם של פתוגני אנטריקיה הנישאים במים לטמפרטורות קטלניות.

הרתיחה מעניקה גם אינדיקטור חזותי פשוט לכך שהושגה טמפרטורה גבוהה מספיק כאשר מדחום אינו זמין. / p>

(*) תומך, ח 'חיטוי מים למטיילים בינלאומיים ומדבר. מחלות זיהומיות קליניות. (2002) 34 (3): 355-364. זמין מ: http://cid.oxfordjournals.org/content/34/3/355.full

מה עם Clostridium Botulinum? בליעה של חיידק זה יכולה ולעתים קרובות נותנת לאנשים בוטוליזם שעלול לגרום למוות אם לא מטפלים בו. נראה שזה נוגד את מה שמציע מאמר זה.
@BenAlabaster לפי הבנתי, נבגי קלוסטרידיום עמידים בפני חום אך אינם רעילים בבליעה. חיידקי קלוסטרידיום ורעלן בוטוליזם שיכולים להיות רעילים בבליעה נהרסים בקלות על ידי מים רותחים.
#2
+12
xpda
2012-01-25 07:52:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רתיחה הורגת הכל - ג'יארדיה, קריפטוספורידיום, חיידקים אחרים ווירוסים. 185 מעלות צלזיוס (85 מעלות צלזיוס) למספר דקות יעשה זאת, והרתחה לדקה אחת תעשה זאת. (הרתחה היא הרבה בועות גדולות, ולא רק כמה בועות קטנות בצד הסיר.)

יש אנשים שממליצים על זמני רתיחה ארוכים יותר בגבהים גבוהים יותר מכיוון שהמים רותחים במצנן יותר. טמפרטורות שם.

(מקור: האגודה הרפואית מדבר, מדריך השדה של התרמילאים מאת קרטיס)

אני יודע שיש איזו שאלה אם אתה צריך 'דקות' או סתם להביא לרתיחה מתגלגלת זה מספיק. אני נשען לעבר האחרון, ומעולם לא היו לי בעיות.
לא ממש נכון ... יש כמה חיידקים שיכולים לשרוד רותחים, אבל אני בספק אם אתה אי פעם תמצא אותם במקורות המים המסורתיים שלך לטיולים! http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperthermophile
יש עוד אזהרה: אמנם הרתחה הורגת את מרבית החיידקים האחראיים למחלות הניתנות במזון, אך הרתיחה אינה בהכרח הורסת את הנבגים / הרעלים שלהם. דוגמה אחת לשמצה היא בוטוליזם.
שים לב שהמים חייבים להיות ** נקיים ** כדי להרוג את כל החיידקים, כלומר לא יכולים להיות חלקיקים כמו טפטוף או כל גרעין בתוכם. חיידקים וקריפטוספורידיום יכולים להסתתר באותם מקומות, ולשרוד את תהליך הרתיחה. אז סיננו או סידרו את המים שלכם אם הם מלוכלכים, או הרתיחו למשך 15 דקות.
ומה לגבי ביציות של תולעים עגולות (Ascaris lumbricoides) וטפילים אחרים? שמעתי שחלקם קשה מאוד להרוג אפילו בטמפרטורה גבוהה ...
Clostridium Botulinum ישרוד לסביבות 120 מעלות צלזיוס
אני יודע שהתשובה הזו היא מעל 3 שנים, אבל אני לא יכול שלא לציין ש- 185F (85C) לא נמצא בקרבת 140.6C. אגב, מים נוזליים של 140C יהרגו את כל מה שנחשף אליהם, גם אם הם שרדו את הלחץ הדרוש להעלאת נקודת הרתיחה של המים עד כדי כך.
קלוסטרידיום בוטולינום אינו יכול לגרום לך לחלות על ידי בליעת נבגים במי שתייה, כך שזה לא רלוונטי כאן. השאלה היא על מחלות הנישאות במים, ולא על הרעלת מזון.
למרות המקור הבולט xpda שהוזכר, אני צריך להצביע באופן מצפוני על תשובה זו על פי Lagerbaer et al. נבגי חיידקים במיוחד יכולים לשרוד _ הרבה מעל 85 מעלות צלזיוס. זה בהחלט לא הורג את 'הכל'.
#3
+10
Bryce
2012-02-08 07:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רעלן הבוטולינום קשה במיוחד, וכך גם Bacillus cereus. B. cereus נמצא ככל הנראה בזמן קמפינג.

אבל המטרה שלך היא לא כל כך להרוג הכל כמו להפחית את הרמה עד לנקודה בה זה לא מזיק. האבק שאתה נושם, הדברים שאתה נוגע בהם ו (yick!) האנשים שאתה נמצא כולם מביאים פתוגנים שונים, כמו גם מי הברז שלך (ובמיוחד לעתים קרובות) מים מבקבוקים. עשה כמיטב יכולתך, וגופך דואג לשאר.

+1 לתצוגה הפרגמטית על "איפה שזה לא מזיק". אך האם תוכל לתת פירוט נוסף אודות פתוגנים בבקבוק מים ?!
מתוך מאמר מקושר: "רעלן הבוטולינום נהרס על ידי הרתחת המזון למשך 10 דקות." כתבתי את זה כאן, כמידע החשוב מאוד
עם זאת, רעלן הסטפילוקוקוס עמיד בחום: http://www.caes.uga.edu/departments/fst/extension/documents/FoodPoisoning-FoodInfection.pdf, http://www.rapidmicrobiology.com/test-methods/ חיידקים-רעלים-מזון.פפ
תשובה זו מטעה מכיוון שבסילוס אינו גורם למחלות באמצעות שתיית מים.
#4
+5
mendota
2012-01-25 08:22:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סוגים מסוימים של נבגים יכולים לשרוד רותחים. אבל הם לא גורמים למחלות או שהם לא במצב כלשהו כדי לגרום לך לחלות עד כמה שידוע לי.

#5
+2
user2766
2015-06-23 20:20:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל

לוויקיפדיה יש כמה נקודות מעניינות בנושא זה:

חיסול המיקרו-אורגניזמים על ידי הרתחה עוקב אחר קינטיקה ממדרגה ראשונה - בטמפרטורות גבוהות היא מושגת בפחות זמן ובטמפרטורות נמוכות יותר, בעוד זמן. רגישות החום של מיקרואורגניזמים משתנה, בטמפרטורה של 70 מעלות צלזיוס (158 מעלות צלזיוס), זני ג'יארדיה (גורמים לג'יארדיאזיס) יכולים להימשך עשר דקות להפסקה מוחלטת , כאשר רוב המעי משפיע על חיידקים ו E. קולי (גסטרואנטריטיס) לוקח פחות מדקה ; בנקודת הרתיחה, Vibrio cholerae (כולרה) לוקח עשר שניות ונגיף הפטיטיס A (גורם לסימפטום של צהבת), דקה אחת. רתיחה אינה מבטיחה חיסול כל המיקרואורגניזמים; ה נבגים החיידקיים קלוסטרידיום יכולים לשרוד בטמפרטורה של 100 מעלות צלזיוס (212 מעלות צלזיוס) אך אינם נשאים במים ואינם משפיעים על המעי. p>

העצה המסורתית של מים רותחים למשך עשר דקות היא בעיקר לבטיחות נוספת, מכיוון שחיידקים מתחילים להתבטל בטמפרטורות הגבוהות מ- 60 מעלות צלזיוס (140 מעלות צלזיוס) ולהביא אותם לנקודת הרתיחה שלהם היא גם אינדיקציה שימושית לכך ניתן לראות ללא עזרה של מדחום, ובשלב זה, המים מחוטאים. למרות שנקודת הרתיחה פוחתת עם גובה הולך וגדל, זה לא מספיק כדי להשפיע על תהליך החיטוי.

החומר המודגש על ג'יארדיה אינו רלוונטי מכיוון שהוא מדבר על 70 צלזיוס, אך השאלה היא על רתיחה. החומר המודגש אודות קלוסטרידיום אינו רלוונטי, מכיוון שכפי שצוין בטקסט, קלוסטרידיום אינו גורם למחלות במי שתייה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...