שְׁאֵלָה:
איך אוכל לאותת לעזרה במדבר?
studiohack
2012-01-25 17:52:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהן דרכים שונות בהן אוכל להצביע על עזרה במדבר?

אני מחפש שיטות החלות בכל עונות השנה, במיוחד בהרים, עם יערות או כרי דשא &.

זהו מידע חשוב, אך הוא מכוסה היטב במקורות רבים אחרים. כדי להפוך אותו למתאים יותר ל- SE, אני מציע לצמצם אותו. לדוגמה, "כאשר [פעילות] במשך [משך זמן] ב [מיקום] במהלך [עונה]", כיצד אוכל להצביע על עזרה? "
@JayBazuzi אני לא מסכים בכך שהוספת פעילות, משך זמן ומיקום באמת ישנו את התשובה. הגורם היחיד שבאמת עשוי להועיל הוא העונה ...
שאלה זו מעוררת תשובות איכותיות. זה צריך להישאר פתוח.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+25
RoflcoptrException
2012-01-25 18:10:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי מעט היכן ברצונך לאותת על מצב חירום. אבל אני חושב שאתה מדבר על אזורים מרוחקים. באזורים אלה, חיפושים נעשים לרוב על ידי מטוסים. לכן יש צורך לראות אותך מלמעלה ומרחוק. אז יש לך כמה אפשרויות תלויות בציוד שלך. יש גם מאמר בוויקיפדיה שמסביר את אות המצוקה האלפינית.

 • בגדים בהירים: זה שימושי במיוחד אם אתה ' הימצאו בשטח פתוח ואם אין לכם ציוד אחר המסמן חירום. אבל עם ביגוד בהיר קל יותר לאתר אותך בהשוואה לבגדים בשחור / לבן או אפור. אז כדאי לשפר את הסיכויים וללבוש בגדים צהובים, אדומים או כתומים.

 • פנסים: אתה יכול להשתמש בפנס הראש שלך או בפנס כדי לאותת למקום היכן שאתה נמצא. אתה יכול למשל להשתמש באלפבית המורס כדי לאותת על SOS (3 קצר, 3 ארוך, 3 קצר) או אות המצוקה הבינלאומי (6 מהבהבים תוך דקה, דקה אחת, 6 מהבהבים בתוך דקה, ...).

 • שריקות: באותו אופן שבו אתה משתמש בפנס, אתה יכול להשתמש בשריקה. משרוקית היא פריט מאוד קטן וקליל, אז אני ממליץ לקחת את זה תמיד אם אתם יוצאים לטיול רציני. היתרון הגדול בהשוואה לפנס הוא בכך שאתה יכול לשמוע את הצליל באור יום או בערפל סמיך, כאשר לא ניתן לזהות את הפנסים.

 • אש: אם יש לך משהו להכין שריפה, השתמש בו כדי לסמן את מיקומך. אם אפשר, בנה משולש אש. זהו גם אות מצוקה בינלאומי.

 • רקטת אותות: דרך שימושית מאוד להראות שאתה זקוק לעזרה. היתרון הגדול הוא שרקטות האות יכולות לטוס עד 300 או 400 מטר כך שהן נראות לעין רחבה. פיצוץ של רקטת אות מוביל גם לתבנית שניתן לזהות בקלות ברדאר. הבעיה היא שרקטות איתות אינן דברים שהם חלק מציוד אלקטרוני סטנדרטי ובמדינות מסוימות לא כל כך קל לקנות אחת.

 • מראות או אחרות חפצים נוצצים: כמו פנסים תוכלו להשתמש במראות או בחפצים נוצצים אחרים כדי לשלוח הבזקי אור. ברור שזה עובד רק בשעות היום.

צעקה! אתה אף פעם לא יודע מי יכול להיות מעבר לפינה - "coo-ee" יכול לנסוע די רחוק (אם כי לא טוב כמו שריקה)
היזהר בצעקות. אתה יכול להשתמש באנרגיה רבה ולהתייבש בצעקות חוזרות ונשנות.
לגבי שריקה, אני מאמין שההסכמה הבינלאומית היא ששלוש מכות קצרות פירושן חירום.
ואם יש לך אקדח, ירי שלוש יריות הוא אות סטנדרטי, והצליל יכול לנוע קילומטרים בתנאים הנכונים.
@RoflcoptrException אל תשכח את רובינסון קרוזו! הנחת דבר (אבנים וכו ') על החוף נותנת ניגודיות מושלמת. אתה יכול "לשלוח" הודעות כמו "SOS" או משהו כזה.
"ובמדינות מסוימות, זה לא כל כך קל לקנות אחת." - זו דוגמה למדינה שחוששת מאנשים שמשתמשים ברקטות סיגנל כנשק נגד עריצותם. "כשהעם חושש מהממשלה יש עריצות כשהמדינה חוששת מהעם יש חירות" - בנג'מין פרנקלין
על המראה / חפצים מבריקים. באינטרנט מצאתי "שמיכת חירום לסכל" מבריקה שתחמם אותך ומוגנת במקרי חירום. זה יהיה אידיאלי מכיוון שהוא משרת את שתי המטרות.
שתי האפשרויות היעילות ביותר הן PLB או Messenger Satellite. אלה יעילות FAR בהרבה מהאפשרויות המכוסות בתשובה זו. אנא עשה מחקר שלך ואל תסמוך על עצה זו - חייך עשויים להיות תלויים בכך.
#2
+15
Tullochgorum
2016-02-24 07:33:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה אפשרויותך?

יש לך שלוש אפשרויות עיקריות:

 1. PLB ייעודי (משואת איתור אישי)
 2. שליח לוויני עם הוספה של מתקני הצלה (DeLorme או Spot)
 3. אמצעים קונבנציונליים כגון משרוקית, נורת אור, מראה או התלקחות.

לכל שאינו -מצב מהותי, אני מאמין ש- PLB היא חד משמעית האופציה הטובה ביותר שלך אם החילוץ נמצא בראש סדר העדיפויות שלך.

היתרונות הייחודיים ל- PLB

PLB מוקדשים מכשירי הצלה המתחברים ישירות למערכת הצלת הלוויין COSPAS / SARSAT הצבאית - אותה מערכת שתשמש את מטוס או ספינה מסחרית.

מערכת זו תוכננה במיוחד להצלה, עם כיסוי עולמי, אמינות גבוהה, העברה מהירה של המסר שלך לתחנת הבסיס ונהלי תגובה חזקים.

התקני ה- PLB האחרונים משדרים את קואורדינטות ה- GPS שלך, אשר ברוב התנאים ינחו את המחלצים בטווח של 60 מטרים ממיקומך. המכשיר גם פולט אות חיוג מקומי להנחיית המחלצים ישירות אליכם לאורך החצרות האחרונות. באמצעות GPS GPS, יש להפעיל חילוץ תוך חמש דקות לאחר ההפעלה בצפון אמריקה או באירופה. האות הלוויני הוא חזק ביותר ועליו להכות דרך חופת עץ בקלות. יש אפילו סיפורים על PLBs העובדים עבור אנשים שנקברו בהריסות אדמה. בעת ההפעלה PLB צריך להמשיך לשדר במשך 24 שעות לפחות, אפילו בקור קשה.

PLBs הם מכשירים איכותיים שצריכים לעמוד בתקנים בינלאומיים מחמירים. הם משתמשים בסוללות אמינות ששומרות על כוחן במשך כ- 7 שנים. כיוון שלא משתמשים בהם אלא אם כן הופעל המכשיר. הם קומפקטיים למדי ושוקלים כ -5oz.

enter image description here

החיסרון היחיד הוא ש- PLB לא מציעים העברת הודעות ולכן אינך יכול ליידע את שירותי ההצלה על מצבך הספציפי. לכן יש להפעילם רק במצבי חירום ממש מסכני חיים כאשר כל האפשרויות האחרות מוצו, מכיוון שקריאה תגרום לתגובת חילוץ בקנה מידה מלא.

אתה רושם את ה- PLB שלך ברשות המיועדת במדינתך. כך שהמצילים יידעו עליך, על הפעילות הרגילה שלך ועל כל בעיות בריאותיות. אין עמלות שוטפות.

המגבלות של מסרי לוויין

לעומת זאת, שליחי לוויין כמו ה- Spot ו- DeLorme הם למעשה מכשירי מעקב ומסרונים. עם הצלה שנוספה כמחשבה אחרונה.

הם מתחברים לרשתות הלוויין המסחריות אירידיום או גלובלסטאר ומשתמשים במרכז תגובת חילוץ מסחרי. רשתות לווין אלה הרבה פחות חזקות - פשוט קרא ביקורות על טלפונים לוויניים כדי להבין את הבעיות. וכוח השידור הוא בערך עשירית מזה של PLB ייעודי, כך שבדרך כלל הם לא יעבדו אלא אם כן יש לך נוף בלתי מוגבל לשמיים. מכיוון שלמכשירים אלה יש משיכות אחרות על הסוללה כמו GPS והודעות על אספקת החשמל שלהם יהיו הרבה פחות אמינות. ואם אכן תגיע ללווין, התגובה עשויה להיות איטית יותר.

שליחי הלוויין דורשים חוזים שוטפים שיכולים להיות יקרים ומורכבים לניהול. אם חשבונך אינו תקין כשאתה נקלע לצרות, ייתכן שלא תוכל להשתמש במכשיר שלך. במהלך חייהם, הם יסתדרו במחיר הרבה יותר יקר מאשר PLB.

מגבלות שיטות האיתות המוסכמות

פתרונות מסורתיים כגון שריקות, אורות, מראות או התלקחויות אינם מציעים אף אחד מהיתרונות של אחת מהאפשרויות מבוססות הלוויין. הם לא עובדים בתנאי סערה או אם אתה מרוחק מגורמים אחרים והם מציעים מעט עזרה בחיפוש והצלה עד שהם קרובים מאוד למיקום שלך.

באופן אישי אני תמיד נושאת משרוקית, מראה וסטרוב, וישתמש בהם באזורים רבים בהם היה סיכוי טוב לתגובה לפני שאפעל להפעלת ה- PLB. אבל הם אופציה נחותה מאוד כאשר הדברים נעשים ממש מגעילים.

חיפוש והצלה יודה לך על ביצוע PLB

כפי שאתה יכול לדמיין, PLB פופולריים מאוד בקרב מצילים, שמודרכים היישר לנפגע. לעומת זאת עם חיפושים עתירי משאבים ולעיתים קרובות מסוכנים, אם יופעל חילוץ כאשר אינך מצליח להגיע ליעד ומיקומך אינו ידוע. עם PLB, החילוץ יגיע אליך במהירות או אפילו יותר שעות. חיפוש באזורים גדולים אחר נפגע הוא תרגיל מאסיבי, ויש אנשים שמעולם לא נמצאים ...

אנא חשבו על המצילים האנוכיים הללו (לעיתים קרובות מתנדבים) והקלו על חייהם על ידי נשיאת PLB . בכמה תחומי שיפוט PLB עשוי גם לחסוך לך הון בהוצאות הצלה מכיוון שלא יהיה צורך בחיפושים נרחבים.

בארץ פרא, PLB היא הדרך ללכת

כמי שעושה הרבה הליכה בודדת במקומות מרוחקים, PLB מציע שקט נפשי ניכר. הכספים שלי צמודים, אבל אני רואה בה השקעה משתלמת מאוד וכך גם המשפחה שלי.

במהלך חייה של PLB תעלה לך רק בסביבות 40 $ לשנה. אם אתה נכנס לארץ שממה, אתה חייב את זה לעצמך, לאהובים שלך ולשירותי ההצלה לשאת אחד.

זו אחת האפשרויות היעילות יותר. אני מעדיף מכשיר inReach בעצמי, אך רוב מכשירי הלוויין המשמשים כהלכה יעבדו. כמו כן, רשת ה- PLB משודרגת כך שתוכל לקבל יכולות המורכבות יותר מהמתקשרים האחרים. (בעיה נפוצה בספוטים הייתה שהמשתמשים לא הניחו להם מספיק זמן להעביר.)
תודה על התשובה הזו. אני רואה הרבה אנשים עם כתמים, טלפונים לוויניים וטלפונים סלולריים, ונראה שהם לא מבינים שקיימים PLB בכלל.
תודה על התשובה הזו. אני אעשה יותר טיולים לבד ואבדוק PLB. כמה זה שוקל?
PLB טיפוסי ישקל סביב 5oz. לא כל כך רע עבור חתיכת ערכה כל כך חיונית. תודה ששאלת - אוסיף את זה לפוסט.
#3
+12
Jay Bazuzi
2012-01-25 23:59:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי, כל דבר יוצא דופן יכול למשוך את תשומת ליבם של מפלגת חיפוש או מי.

במהלך היום, אש מעושנת נראית יותר מאור בהיר. בנה את האש, ואז הוסף חומר רטוב כדי ליצור עשן.

הקפד לקרוא את המאמר בוויקיפדיה בנושא אותות מצוקה.

לפני שאתה נכנס לשממה , הכין תוכנית כיצד תתמודד עם מצב חירום במסגרת זו, כולל כיצד תקבל עזרה.

סליחה אבל זו תשובה איומה - אין לי מושג מדוע הועלה עליה. חלילה אל תסמכו על עצה זו אם אתם הולכים באזור מרוחק.
#4
+6
xpda
2012-01-26 09:23:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. השתמש בטלפון סלולרי.

 2. השתמש במעקב לוויני ספוט.

 3. השתמש בטלפון sat אם יש לך כזה.

 4. השתמש בשיטות ש- Roflcoptr תיארו לעיל.

לשיטות 1, 2 ו- 3 יש חסרונות בהשוואה ל- PLB. PLB זול, קליל, אמין ויעיל.
נקודה טובה. היה לי PLB לפני 15 שנה, ובאותה תקופה זה היה גדול ויקר. בנוסף ליתרונות שלך, PLB יעבוד באופן גלובלי (בניגוד ל- Spot).
#5
+6
Chris Johns
2016-02-24 03:36:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל מומלץ לשאת איזשהו ציוד איתות חירום כלשהו אם אתה נכנס לשממה.

 • משרוקית: יש טווח מוגבל אך היא שימושית במיוחד אם אתה נפרד מהמסיבה שלך בערפל או בשלג, או אם סביר להניח שהאנשים יחפשו אותך ברגל. אותות מצוקה מוכרים בינלאומיים הם SOS בקוד מורס (... --- ...) או שש תקיעות ארוכות בכל דקה.

 • מראה: ידוע גם בשם הליוגרף. מראת הליוגרף היא מועמדת טובה להכללה בערכת הישרדות, אלה יכולים לטווח ארוך מאוד באור שמש והם שימושיים במיוחד לאיתות מטוסים או ספינות. ניתן לאלתר מראות מזכוכית שבורה או על ידי ליטוש קרקעית של סיר בישול, התלה סכין וכו '. גם השארת כל חומר רפלקטיבי כמו זכוכית מרכב או אלומיניום מהווה גוף המטוס יכול להקל על זיהוי מחנה הישרדות אוויר.

 • לוחות איתות: ניתן להשיג לוחות לראות גבוהה למטוסי איתות, אך שווה שיהיה גם אפוד קל עם משקל גבוה. ביער צפוף או בשטח סלעי או קרח שבור המיתרים חוט או קלטת בצבעים עזים, עשויים גם לעזור למחלצים למצוא את מיקומך, במיוחד אם אתה נמצא במערת שלג וכו ', שקשה לראות אותה מכל מרחק. לוח בד מרובע גדול עם צבעים מנוגדים בצדדים מנוגדים הוא הרב-תכליתי ביותר.

 • משואת רדיו / טלפון ישיר: כדאי לשקול אם אתה הולך למקום מרוחק באמת אבל אולי קצת יקר עבור המשתמש המזדמן. אלה עובדים או שלא. ברור שעליך לדעת כיצד להשתמש בהם ולתחזק אותם ולבחור סוג המתאים ליישום שלך.

שיטות מאולתרות.

 • אש: אור האש נראה לעין בלילה ועשן נראה ביום. הנוהג היעיל ביותר הוא לשמור על אש קטנה בכל עת ולהכין 3 שריפות אותות גדולות מוכנות להדלקה אם אתה מבחין בסימני חיפוש בקרבת מקום. 3 שריפות מבהירות הרבה יותר שאתה משדר אות חירום. יש להכין את אלה כך שניתן יהיה להדליק אותם ולהתבסס במהירות ולשמור עליהם יבשים. באור יום מוסיפים עץ ירוק, דשא, עלים, שמן או צמיגים לאש מבוססת ויוצרים עשן. יתכן ושווה לשקול לשאת ערכת תאורת אש אמינה מאוד לשימוש אחד או שניים במקרה חירום בנוסף לערכה הרגילה שלך. עשן משריפות יכול גם לסייע למטוסים בהערכת תנאי הרוח לנחיתה, כננת וכו ', אך ברור שברגע שזוהו אל תעשו זאת במידה שהעשן הופך לסכנה של המצילים.

 • לפיד: הבזקה של לפיד יכולה להיות אות יעיל בלילה. אם יש לך סוללות מוגבלות מהבהבות במרווחי זמן קבועים ייתן לך יותר חיים מזה מאשר סתם להשאיר אותו דולק ויהיה מורגש יותר כאות. ברגע שאתה מוצא את עצמך בבעיה עליך לשריין את הלפיד שלך לצורך איתות או צורך חמור אחר. כמו כן נורת פנס (צבעונית במיוחד) היא אות ברור יותר ותמשך זמן רב יותר מלפיד קונבנציונאלי.

 • כתיבה: אתה יכול לכתוב הודעה בשלג או בחול פשוט על ידי בעיטת שביל או לחילופין להשתמש בכל חומר שאתה יכול למצוא (למשל דשא, ענפים, הריסות) לכתוב איתו. ישנם מגוון של קרנות ל אותות אוויר המוכרים בעולם. אם אתה זוכר רק אחד, X גדול פירושו ' אני זקוק לעזרה (רפואית)' .

#6
+3
ab2
2016-02-24 04:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראה את השאלות והתשובות ב- לאיזה סדר זמן תגובה אוכל לצפות אם אלחץ על כפתור "911" במעקב האישי שלי אחר הלוויין SPOT?

בזנו התנהגות כה רעועה (נושאת גשש לוויני אישי) במשך שנים, עד שחבר טוב נתן לנו כזה, והתעקש שנשא אותו. מעולם לא היינו צריכים להשתמש בתכונת החירום, אך לאחר כל נסיעה אנו נהנים להסתכל בהודעות ששלחנו הביתה ועוקבות אחר מסלולנו.

זה לא שוקל הרבה.

כמובן שלא די בכך שאנשים יזנקו למסוק כדי לחפש אותך. אתה חייב לבלוט מהרקע. התשובות לעיל מכסות את זה, למעט דבר אחד, שמוזכר בשאלתי בקישור למעלה. אם חנית בכוונה כדי למקסם את פרטיותך (כפי שעשו האנשים באנקדוטה המצוטטת בקישור), מסוק יכול להשקיע כמה שעות בחיפושך. יש הרבה קרקע שם למטה, מנקודת מבט של מסוק, אפילו כשהוא מצטמצם על ידי קואורדינטות הגשש. אם אתה פצוע וסובל מכאבים, אתה עלול להיות דליל (sp ??) או מחוסר הכרה עד שמגיע המספר או מפלגת החיפוש. הגדר משהו למראה מלאכותי בזמן שאתה עדיין יכול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...