שְׁאֵלָה:
מה הם כמה טיפים וטכניקות טובים לאריזת תרמיל?
Reverend Gonzo
2012-01-25 02:16:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד אוכל לארוז תרמיל למניעת פגיעה בגבי ולשמור עליו בנוח בזמן טיול?

שבע תשובות:
#1
+40
Ryley
2012-01-25 02:24:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המפתח לשמחת גבך הוא להניע משקל חבילה רב ככל האפשר. הערה צדדית במשקל היא שככל שהחבילה שלך בהירה יותר, הגב שלך מאושר יותר.

הרבה מהזמנת האריזה תלויה בחבילה הספציפית שלך, אך באופן כללי, החלק התחתון של החבילה נמצא מתחת לירכיים שלך. . לכן, עדיף לשים משהו גדול וקל בתחתית. גיזה היא רעיון אחד, או שק השינה שלך (אם הוא למטה, עשוי להיות פחות נהדר אם הוא סינטטי בגלל כמות הריסוק שזה יקרה).

עכשיו כשיש לנו את רמת החומר מעל הירכיים שלך , דברים כבדים הולכים אחר כך, ממש על הגב שלך. אני אוהב לשים את שקית האוכל שלי בצד אחד ואת האוהל בצד השני. באמצע, ציוד בישול, מפות, ספרים וכו '.

אם נשאר מקום מהגב שלך, דחף את כרית השינה שלך ואת הבגדים האקראיים.

בראש כל זה דברים, שים את כל הפריטים הקלים שנשארו לך (כלומר ערכות תיקון, ערכת עזרה ראשונה, מעיל גשם).

המפתח לרעיון זה הוא שהדברים הכבדים שלך דומים לסילו, כלומר שקי דברים ארוזים היטב. בצורה כזו המשקל שלהם יונע עד הירכיים שלך, וכל מה שנערם עליהם גם יביא משקל לירכיים שלך. ככל שעבודת האריזה שלך "רופפת יותר", כך זה יקרה פחות יעיל.

+1 אני חושב שהמפתח הוא שיהיה מרכז כובד צפוי. פריטים כבדים גבוהים או נמוכים מדי יכולים להיות בעלי נטייה להוציא אותך מאיזון. שמור את הפריטים הכבדים באמצע קרוב ככל האפשר לגבך.
+1. כמו כן, שמירה על דברים דחוסים יותר מונעת מהם לעבור מצד לצד. להיות שקוע במשקל יכול באמת לפשל את היום שלך.
@Ryley * עשוי להיות פחות נהדר אם סינתטי בגלל כמות הריסוק שיקרה * למטה יטפל בריסוק טוב יותר מאשר סינתטי?
הלופט של הסינתטי האיכותי מתכלה במהירות משמעותית מאשר למטה. כלל האצבע ששמעתי הוא 3-5 שנים לסינתטיים, 5-10 למטה.
#2
+22
victoriah
2012-01-25 02:33:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, זה יכול קצת להיות תלוי בסוג התרמיל שיש לך ובאורך הטיול שאתה מתכנן לקחת (אז כמה תסחוב), אך ישנם כמה עקרונות כלליים החלים כמעט על כולם מצבים:

מלמטה למעלה:

 • שק השינה. ברוב תיקי הגב יש אזור גדול יותר, עם רוכסן בנפרד בתחתית, והנוח ביותר לאחסון פריט מגושם כמו שק שינה. ייתכן שתוכל להתאים לפריטים אחרים שבהם תשתמש באותו זמן (לשינה, בלילה) באזור זה.

 • הפריטים הכבדים והגדולים ביותר. עליך לארוז את הפריטים הכבדים בצד התחתון / מרכזי כך שהם יהיו קרובים יותר לגב שלך. אם הם גבוהים מדי הם ימשכו את תרמיל הגב מעמוד השדרה שלך וילחצו על כתפיך. ככל שהפריטים הכבדים קרובים יותר לעמוד השדרה שלך, יהיה קל יותר לאזן את תיק הגב שלך והמשקל ימוקם טוב יותר על הירכיים. בדרך כלל החלק הכבד ביותר של התרמיל הוא האוכל שלך, אז זה צריך ללכת לכאן.

 • פריטים קלים יותר שאין צורך לגשת אליהם לעיתים קרובות. בגדים, בעצם. אתה יכול גם להטיל בגדים סביב הפריטים הכבדים (הכיריים והאוכל שלך) כדי למנוע מהם לנוע בחבילה שלך ולשמור על מרכז הכובד יציב. אריזת גוף האוהל כאן טובה גם לשמירה על הפריטים הכבדים במקום.

 • ניתן לחבר רפידות שינה בתוך מכסה החפיסה, או להשתמש בכמה רצועות נוספות כדי לחגור אותה בחוץ. אם יש לך מקום, אתה יכול לפתוח את כרית השינה שלך ולהשתמש בה לריפוד החלק הפנימי של החפיסה, ולארוז בתוכה את שאר הפריטים שלך. זה עוזר לשמור על הכל יציב וגם מגן עליו מפני נרטבות.

 • אם יש לך מקום, אתה יכול להפריד בין גוף האוהל לבין מוטות האוהל ולארוז אותם מבפנים. אתה יכול למלא את גוף האוהל בתחתית האריזה ולהניח את הקטבים אנכית לאורך כל האריזה. אחרת ייתכן שיהיה עליך לארוז את האוהל במכסה.

 • ברוב החבילות יש תאים חיצוניים קטנים אשר טובים לאחסון דברים שאולי תצטרך לגשת אליהם בקלות תוך כדי הליכה, כמו תחילה ערכות עזרה וחטיפים.

"... לארוז את האוהל במכסה." אין ספק שזה מנוגד למטרה לשמור פריטים הנדרשים לעיתים קרובות בכיסים החיצוניים.
#3
+17
Kate Gregory
2012-03-26 18:46:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשרות אחת שמאוד שימושית כשאתה נוסע בקבוצה היא להחזיק חבילות שונות למטרות שונות ולא לכל אדם שנושא את הדברים שלו. לדוגמא יש לנו "חבילת אוהלים" ו"חבילת מטבח ". היתרונות כוללים:

 • הפרש משקל משמעותי, בו תוכלו להשתמש כדי לתמוך במטיילים בעלי חוזקות שונות.
 • מהר יותר למצוא משהו כשאתה זקוק לו, כי אתה יודע באיזו חבילה הוא נמצא.
 • עם ההגעה למחנה, אתה שם את החבילות משני צידי האתר ויש פחות מתרוצץ.
 • אין חשש ל"אוכל באוהל "אם שקי שינה ואוכל אינם נמצאים אפילו באותו תרמיל.
 • אנו זקוקים רק לבד גדול במיוחד עמיד למים (עבור חבילת האוהלים) מכיוון שזה בסדר אם סירים, כלים וכו 'נרטבים (האוכל נמצא במים עמידים למים קטנים יותר.) כמעט כל דבר בחפיסת האוהלים צריך להישאר יבש. נכנס לקבוצה של 2 ומעלה, שקול זאת. כמו כן, אם אתם לא גרים יחד ולא ארזתם יחד, ההפסקה לפני היציאה לדרך במהלכה אתם מארגנים מחדש הכל לקטגוריות היא דרך נהדרת לבדוק שכולכם הבאתם את הדברים הנכונים.
אבל האוהל עצמו לא נשאר יבש ... (וגם לא צריך)
האוהל עשוי להיות בתוך הבטנה או מחוצה לה. כמו שאתה אומר, זה לא כל כך משנה. מה שחשוב הוא שאתה משחרר בערך מחצית מהדברים שלך כדי שלא צריך להיות בתיק עמיד למים "יכול ליפול באגם". זה דבר מאוד שימושי.
#4
+11
Tullochgorum
2016-03-08 19:21:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בסדר, אז הנה נקודה אחרת לגמרי.

אני לקוח נלהב של חברת Aarn Packs - חברה מומחית בניו זילנד. הם אחד היצרנים הבודדים שבדקו את נושאת העומס מהיסוד, בשיתוף עם מחלקה לארגונומיה באוניברסיטה.

התשובה הרדיקלית לשיפור חלוקת המשקל בחבילה היא להעביר חלק מהעומס ל מלפנים עם מארז גוף ולא תרמיל.

פירוש הדבר כי, בהתאם להגדרות הרצועה, ניתן לתעל עד 100% מהמשקל אנכית אל הירכיים. מרכז הכובד נע קדימה, כך שלובש יכול לשמור על יציבה זקופה לחלוטין, עומס עמוד השדרה מצטמצם, איזון טוב יותר, כאבי כתפיים וגב מסולקים כמעט, ויש לך גישה נוחה לכיסים הקדמיים בתנועה.

enter image description here

אתה אורז את הפריטים הכבדים והמים בכיסים הקדמיים, כך שהם מאזן את בגדיך, השינה שלך וכו 'באריזה הראשית. כשתקבל את זה נכון, מרכז הכובד שלך (נקודה ירוקה) נשאר מרכזי:

enter image description here

בשילוב עם חידושים נוספים במערכת הרתמה ש להוסיף יציבות וחופש תנועה, זו אלטרנטיבה יעילה להפליא לחבילות קונבנציונליות.

זה קצת מתרגל, ולשים את החפיסה מעט יותר טרחה. אבל יש לך נוף מפתיע ללא הפרעה של כפות הרגליים שלך, והתמורה מבחינת נוחות ואנרגיה שנחסכת שווה את זה.

הנה זה נראה בפועל. שימו לב ליציבה הטבעית יותר של לובש ארן בהשוואה לבחור עם המסגרת החיצונית:

enter image description here

אין כאן עניין מסחרי - פשוט שמח מִשׁתַמֵשׁ. חברות קטנות עם האומץ לחדשנות ראויות לתמיכה, אני מרגיש.

המצאתי את ההתקנה הזו בעצמי, למעט שלי פשוט מורכב מתיק גב רגיל ומתרמיל יום קדמי. שמח לראות שהוא מנוסה מסחרית.
@MartinF - ההבדל העיקרי בין העיצוב המסחרי לעיצוב ה- DIY שלך עשוי להיות שבכיסים הקדמיים יש שהייה שמעבירה כמעט את כל המשקל לחגורת המותניים. זה מאזן את העומס מלפנים ומאחור כך שכמעט ואין לחץ על הצוואר, הכתפיים ועמוד השדרה. השהייה גם שומרת על הכיסים מהחזה, כך שיש לך אוורור. לבסוף, ישנם שני כיסים קדמיים, ואתה יכול לראות את הרגליים בפער ביניהן. תוכלו למצוא מידע מפורט באתר Aarn.
#5
+10
Jan Hlavacek
2012-02-01 12:48:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאמור בתשובות אחרות, זה יהיה תלוי בסוג התרמיל שלך. אתה יכול למשל לארוז כך:

תחילה תפתח את כל רצועות התרמיל שלך והניח אותו על הקרקע. לידו אתה פורש את סדין הקרקע שלך או מחסה, מקפל את שק השינה או השמיכה מעליו, כך שיהיה רחב בערך כמו החלק המרכזי של תיק הגב שלך, ושם את הבגדים הנוספים שלך, אוכל לבישול בערב ובוקר וכל דבר שלא תזדקק לו במהלך היום, כמו:

Packing, step 1

ואז אתה מקפל את החלקים העליונים והתחתונים של הסדין מעל שק השינה שלך או שמיכה, ומגלגלים הכל בחוזקה. הניחו את הגליל על החלק המרכזי של השקית (אם הגליל גדול מדי, יש לכם יותר מדי דברים. תיפטרו ממנו), כך:

Packing, steps 2, 3 and 4

קפלו את הדש התחתון מעל הגליל, קפלו גם את דשי הצד מעל הגליל, השחילו את רצועות הצד דרך הרצועה האמצעית על הדש התחתון, ואגרו אותם לרצועת הצד השנייה. ואז קפלו את הדש העליון עם תא ניתוק למטה, ואגרו אליו את הרצועה התחתונה הארוכה.

הצב פריטים שתזדקק להם על השביל, אך אל תרצה לשמור בכיסים שלך (מפה, חטיפים, ערכת חירום, פונצ'ו גשם, ...) בתא הניתוק העליון. הרצועה את הסיר, המזנון, הגרזן, הסכין וכו 'אל מחוץ לחבילה בעזרת רצועות נוספות, ואתה מוכן לצאת לדרך.

יש חבילות מסחריות המשתמשות ברעיון זה - נראה שהן מצליחות במידה בינונית. ראה: https://backpackinglight.com/equinox_katahdin_review/#.VRBkSI6sU8A ו- http://hikinghq.net/gear/moonbow_gearskin.html
#6
+6
RV Park
2015-11-19 11:05:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה כמה עצות מדף REI "טיפים לאריזה של תרמיל":

אריזת תרמיל היא די פשוטה, אבל יש כמה טיפים להכין התהליך קל יותר וכדי להשיג תוצאות טובות יותר.

באופן אידיאלי, חבילה עמוסה היטב תרגיש מאוזנת בעת מנוחה על הירכיים ושום דבר לא צריך לזוז או להתנדנד פנימה. תוך כדי הליכה, החבילה צריכה להרגיש יציבה וצפויה, כזו עם פלג גופך העליון.

אם אפשר, תחילה ארוז את תיק הגב שלך בבית. אתה יכול לפרוש את הציוד שלך על רצפה נקייה, לאשר חזותית שיש לך הכל ולהרגיש פחות ממהר כשאתה מתעמיס. השתמש ברשימה לבדוק כדי להבטיח שיש לך את כל מה שאתה צריך.

Backpacking Tips

פונט - איפה שחברי הקהילה עזרו לך על ידי הוספת הייחוס הנדרש, ** אל ** מחק את הייחוס! הכללים שלנו מחייבים אותם - פלגיאט אינו מותר כאן.
#7
+5
WedaPashi
2015-11-09 17:28:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהנחה שיש לך תרמיל מהסוג הנכון בהתאם לדרישות שלך.

ראשית, עליך להפריד בין דברים שאתה צריך לעיתים קרובות לבין דברים שתזדקק להם בתדירות נמוכה יותר. באופן שאני מחנה / מטייל ומתכנן דברים, אני בסדר לארוז הכל מחדש בבוקר.

באופן כללי, זה הכי מתאים לארוז פריטים קלים יותר בתחתית החפיסה ודברים כבדים יותר לעבר בראש, הרעיון הוא להחזיק דברים כבדים יותר קרוב לגב שלך ולא על הבטן. זה שומר על מרכז הכובד שלך גבוה יחסית. מרכז הכובד ממלא תפקיד חשוב מאוד באיזון גופכם בתנועה. מרכז הכובד הגבוה נוטה להקל על גרירת התרמיל בקלות בזמן שהביצועים שלך עם שיווי המשקל נפגעים. באופן טבעי נשים בעלות מרכז כובד נמוך יותר, לכן הנשים שאני מכיר ונוסע איתן, הן אורזות דברים כבדים יותר בתחתית, מה שמגביר את יציבותן עוד יותר. קל יותר לשמור על איזון, חבילה מרגישה כבדה יותר. ככל שמרכז הכובד שלך גבוה יותר, כך קל יותר לגרור את החפיסה, אך רוב הסיכויים הם לשהות / להתרחק או לצאת מאיזון.

 • אם אין לחבילה שלך נפרד מקום לשק שינה, שמור אותו בתחתית, בדרך כלל תזדקק לו רק לאחר שתסיים להיום. אז בגדים נוספים ושק השינה שלך יכולים לרדת בחלקים התחתונים של תרמיל הגב.
 • פריטים כבדים יותר כמו בקבוקי מים, פחים, אוכל ודלק מול לוח האחורי של החפיסה, ולא מלפנים. אם תניח את הפריטים הכבדים על החלקים החיצוניים של התרמיל, תגלה שהחבילה מוציאה אותך כל הזמן מאיזון, נשענת לאחור. רגע, אתה כן נושא את אלה, נכון?) תמיד שימושי, כלומר בחלקים העליונים של האריזה. דברים חשובים כמו ג'לי, סורגים שאתה יכול לשמור בחלק החיצוני העליון של האריזה.
 • מקופל היטב חבילת זבל יכולה למצוא את מקומה בשקיות הצד אם יש כאלה.

אז, סדר האריזה:

 1. שק שינה
 2. בגדים נוספים
 3. אוכל (ארוחה כבדה)
 4. אוכלים אוכל בדרכים למחרת (מצית)
 5. פריטים נוזליים (מים, מיצים, בקבוקי דלק / פחית)
 6. חבילת הידרציה (קרוב יותר לגב)
 7. אוכלים בדרכים להיום (מצית)
 8. ציוד אלקטרוני כמו מטענים ניידים, עדשות מצלמה
 9. ערכה רפואית, פנס, פנס.
 10. כיסוי גשם (אם הוא לא נמצא בתא שק קטן בתחתית התרמיל)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...