שְׁאֵלָה:
מה עלי לעשות כדי למנוע ולטפל בכוויות קור?
Reverend Gonzo
2012-01-25 02:37:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני הולך להיות בקמפינג בחורף, ואני מודאג מכך שתהיה קר. מה אני יכול לעשות כדי להגן על עצמי?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+20
xpda
2012-01-25 02:54:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עדיף להימנע מכוויות קור מאשר לטפל בו. אתה יכול בקלות לאבד את האצבעות והבהונות כדי לקרוע. כשאתה מחנאות בחורף, אתה לא יכול להיכנס לאכסניה ולהתחמם כמו שאתה עושה סקי שלג. כדאי מאוד לשים לב לכוויות קור.

אם זה הרבה מתחת לקפוא ויש לך אצבעות או אצבעות רגליים קהות, כדאי לנקוט באיזושהי פעולה. אם יש לך יותר בגדים, השתמש בהם. חבילות חימום כפות רגליים או ידיים פועלות היטב ויכולות למנוע כוויות קור. אתה יכול לחמם את האצבעות או הבהונות על קיבתו של מישהו אחר. ייתכן שתוכל להסתובב הרבה ולחמם את האצבעות או בהונותיך.

כאשר הגוף שלך מתחיל להתקרר, זה מפחית את זרימת הדם לגפיים שלך (אצבעות ורגליים) והם מתקררים. אם אתה יכול לחמם את כל גופך, זה יחמם את האצבעות והבהונות.

אתה יכול גם לקבל כוויות קור על הפנים אם תשאיר אותו חשוף לרוח. אבל הפנים שלך מתחממות קל יותר מאשר האצבעות והבהונות. אם יש לך נקודות קהות בלחיים, באוזניים או באף, חימום אותם. אתה יכול גם לראות כוויות קור על הפנים - זה בדרך כלל סוג של צבע לבן.

תשובה טובה. יש לי דבר אחד להוסיף: אל תלבש מגפיים צמודים מדי מכיוון שזה מגביל את זרימת הדם, ואל תלבש מגפיים רחבות מדי מכיוון שהדבר משאיר את בהונותיך נוטות להתקרר.
נקודה טובה מאוד. זה קורה להרבה אנשים.
+1 לחימום הבטן, טכניקת טיפוס הרים של בית הספר הישן שמולידה חברות ויכולה להציל אצבע או אצבע.
#2
+9
A.A. Grapsas
2012-01-25 02:58:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאמור לעיל, הדרך הטובה ביותר לטפל בכוויות קור היא להימנע מהכל ביחד.

באשר לטיפול הולם, עליכם לאט לאט לחמם את האזור הפגוע, בדרך כלל באמצעות טבילה במים חמים. אין להפשיר כפות רגליים קפואות עד שתהיה מוכן לא ללכת יותר, מכיוון שסביר להניח שתאבד את השימוש בכפות הרגליים שלך.

בנוסף, במצב שבו אתה צפוי לקבל כוויות קור אתה גם כן עלול לחלות בהיפותרמיה. הקפד ללמוד על סימני האזהרה המוקדמים של היפותרמיה. זה רוצח.

ודא שאתה אומר לאנשים לאן אתה הולך, מתי לצפות לך וכו 'אם אתה מתכוון לעשות זאת.

#3
+9
Roddy
2012-05-07 02:34:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאמור, מניעה טובה יותר מריפוי. אך, והכי חשוב, אל תנסה להפשיר אזורים מכוסים כפור אם יש סיכוי שהם יקפיאו מחדש . זה בדרך כלל אומר אל תנסה לטפל בזה בעצמך בסביבה חזרה לארץ.

... וברגע שאתה בציביליזציה, קבל איש מקצוע רפואי להתמודד עם זה!

#4
+6
mendota
2012-01-25 03:11:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד תוכלו להגן על עצמכם?

  • שכבות נוספות בגפיים שלך
  • מחממים כימיים
  • הישאר יבש
  • הישאר מחוץ לרוח
  • השתמש בציוד לארבע עונות המיועד לטמפרטורות קפואות
#5
+4
Björn Roberg
2012-08-08 18:26:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חשוב מאוד: אל תנשוף אוויר לכפפות / מגפיים או לידיים / רגליים בזמן שאתה עדיין חשוף לתנאי קור. זה עשוי לחמם אותם למספר שניות, אך מכיוון שהנשיפה שלך מכילה לחות, הגפיים שלך יירטבו (טר) ואף יתקררו מהר מאוד. רק דבר פשוט לזכור.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...