שְׁאֵלָה:
כיצד עלי לטפל בהיפותרמיה?
Jasper
2012-01-25 13:24:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאני מזהה את הסימפטומים של היפותרמיה, כיצד עלי לטפל בה? ומה הסכנות אם מתעלמים מהתסמינים?

הטיפול שונה בשלבים שונים של היפותרמיה. האם אתה שואל לגבי שלב 1 / היפותרמיה קלה (רעד מוטורי עדין, "אומללים", ...), חמור (ללא רעד, לא מגיב, ...) או על הספקטרום שביניהם? היפותרמיה היא תהליך וככל שהיא מתקדמת הלאה קשה יותר להתגבר עליה, במיוחד בתרחישים בחזרה לארץ.
כמו כן, אני ממליץ בחום ללמוד שיעור בעזרה ראשונה במדבר ומעלה. זה יכין אותך טוב יותר להתמודד עם נושאים כמו אלה. [שאלה זו] (http://outdoors.stackexchange.com/questions/3260/is-there-a-large-difference-in-wfa-wilderness-first-aid-programs/3271#3271) עוסקת בכמה תוכניות ל לשקול.
שתיים תשובות:
#1
+10
studiohack
2012-01-25 13:33:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת טיפול בהיפותרמיה קלה עד בינונית, עליך:

  • להפסיק. צור מקור חום, כגון שריפה והחמם את המטופל.
  • תוריד בגדים רטובים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת אם אין לך בגדים אחרים להחליף אותם, היא להוריד את התחתונים / מתחת לשכבות ולייבש את ה תחילה ואז כששכבות אלה יבשות, החלף אותן.
  • אכלו קלוריות, כלומר פחמימות כמו סוכריות, סוכר, דברים שיאיצו את חילוף החומרים שלכם ויחממו אתכם. אנרגיה בוערת מהירה תעזור להעלות את הטמפרטורה הפנימית של המטופל.

העיקר הוא לעצור ולהחמם את המטופל. לשתות נוזלים חמים, להדליק אש, וכו '

יש לטפל בהיפותרמיה חמורה מבחינה רפואית אם הדבר אפשרי. מוצע כי הדרך הטובה / היחידה לחמם אדם היא ששני אנשים, אחד משני צדי האדם, יכנסו לשק שינה ויחממו את האדם בחום גופו (כלומר בהדרגה). אל לא תן נוזלים חמים או נסה להתחמם בדרך אחרת ... אל תגרום למטופל לזוז יותר מדי, אחרת תשלח את הגוף בהלם.

באשר לסכנות, אם אתה מתעלם מהיפותרמיה מספיק זמן, האדם יכול להיכנס להלם, להיות מודע למחצה, לא מודע וכו '. אז זה מאוד רציני ו צריך לטפל בו מיד.

קרא עוד: טיפול בהיפותרמיה

זה לא נוהג סטנדרטי להתיידד בתיק - זה הרבה פחות יעיל ממה שאתה חושב. הנוהג המועדף הוא גלישת היפו בה אתה כולל בקבוקי מים חמים באזורים חיוניים. ורק ליתר דיוק, הסכנה בהעברת חולה כאשר היפותרמית קשה אינה גורמת להם להלם, אלא לגרום להתקף לב. מקור: המגיב הראשון במדבר בשש השנים האחרונות.
@studiohack - אם אתה קורא את התשובה לעיל, אנא קרא [זה] (https://rendezvous.nols.edu/content/view/1677/717/) לקבלת טיפול מקצועי בשיטה זו.
ובתשובה התכוונתי לקישור אליו אתה מפנה.
[זה הקישור הנכון.] (Http://rendezvous.nols.edu/content/view/1677/) מצטער, לא ידעתי שהקישור נשבר. וגם @Greg. אני אני איתך. הנוהג הישן הזה צריך ללכת.
חשוב גם עזרה ראשונה פסיכולוגית. קראתי דו"ח תאונות בכתב העת Appalachian Journal (AMC print mag) בו איבדו קורבן שחולץ בזמן שביצע אותו בתוך המלטה. הם חשדו שהקורבן נרגע עם הגעת מפלגת החילוץ ונרדם לפני שהגיע לבית החולים. ללכת לישון כאשר היפותרמיה יכולה להיות קטלנית.
הקישור נשבר, עכשיו http://www.outdoors.org/recreation/hiking/hiking-hypothermia.cfm
חשוב ביותר למנוע תחילה היפותרמיה. במקרים קלים הפסיקו מספיק זמן בכדי להתחמם לחולים ולקחת שתייה / אוכל חם. תנוח אבל לא יותר מדי זמן והמשיך לנוע. פעילות גופנית תייצר חום. אם אתה מפסיק אתה צריך להיות מסוגל ליצור מחסה טוב ולשמור על חום בקבוצה. אז תמיד להיות מקלט חירום / שקית. התוכנית הטובה ביותר היא לעבור למקום בו תוכלו להתחמם כראוי לחולה. תשמור על המטופל כשאתה זז. למקרים חמורים יותר של היפותרמיה עליך לשמור על חום המטופל ועזרה רפואית בהקדם האפשרי כדי להחזיר את טמפרטורת הליבה.
#2
+9
HorusKol
2012-01-25 15:51:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אומנם, הכשרת העזרה הראשונה שלי חלפה - אבל קורס העזרה הראשונה בהר שעברתי לפני כ -5 שנים הקפיד להתאים למהירות ההתחלה.

לדוגמא - אם אדם נפל לזרם קרח, הוא יצטנן במהירות רבה. עליכם להעלות את טמפרטורת הליבה שלהם במהירות - הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להפשיט אותם מבגדיהם הרטובים ולהתייבש, ואז, בעודם עדיין לא לבושים (זה לא הזמן להיות ביישני גוף), ל שק שינה עם מישהו אחר.

עם זאת, אם זה תוצאה של חשיפה ארוכת טווח, אתה לא יכול פשוט לחמם אותם במהירות (לא משנה כמה זה ייראה רע). אם הם לא הלכו רחוק מדי (השיניים עדיין מקשקשות, הן עדיין רועדות) - שכבות נוספות, ומשקה חם ומתוק יכול לעזור. שמור עליהם בתנועה.

אם הם כבר לא רועדים, הם די הולכים לעבר הלם היפותרמי - בשלב זה, הכניס אותם לשק שינה עם גוף חם אחר. עליך לפשוט שכבות חיצוניות, אך ניתן להשאיר חולצות ומכנסיים קצרים.

אם אתה בקבוצה מספיק גדולה ואתה צריך לעצור, שלח מסיבה לעזרה.

כאמור לעיל, זה לא חכם לעשות טכניקת שק שינה לחברים. ישנן דרכים יעילות ובטוחות יותר לטפל בחולים היפותרמיים בעוצמה שונה. זה לא מומלץ!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...