שְׁאֵלָה:
אילו אמצעי זהירות עלי לנקוט כדי להגן על עצמי ועל המחנה שלי מפני דובים?
pkaeding
2012-01-25 10:39:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עיקר חווית הטיול הקודמת שלי הייתה באזורים שאינם ביתם של דובים, אז אילו אמצעי זהירות עלי לנקוט כדי להגן על המחנה שלי (ועל עצמי בזמן שאני מטייל) מדובים.

אני מודע לכמה דברים, כמו שיש פעמון או רעש על החבילה שלי, ותליית האוכל שלי על עץ. האם אלה יעילים? ראיתי גם למכירה מיכלים אטומים לדובים לאחסון המזון שלי. האם אלה עדיפים על תלייתו על עץ?

אנא הבהיר היכן אתה מתכנן להיות ו / או איזה סוג דוב אתה מצפה שתצטרך לדאוג.
פעמוני דובים הם פארסה - פלצבו אם תרצו - הם לא עובדים, זה נחשב לידע נפוץ לכל מי שחי במדינת דובים. צלצול פעמון הוא צליל לא טבעי, הוא ממש ימשוך את סקרנותם של בעלי חיים שלא מכירים אותו. שריקות אינן יעילות באותה מידה, הצליל הצווחני הגבוה מחקה את קריאת ה"קרקעית של שרשרת המזון "הטרף כמו גופרים ומכרסמים אחרים או יונקים קטנים. שריקה אומרת לטורף שאתה * אוכל *. ** הקול האנושי וריח גוף האדם הם ההרתעה הטובה ביותר לדובים **.
זוהי אפשרות גם לתרמילאי הפרנואידים המודרני: [מערכת האבטחה ההיקפית של המחנה] (http://www.brite-strike.com/CAPSS.html).
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+26
PearsonArtPhoto
2012-01-25 10:58:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קודם כל, אל תביא כל דבר מסריח לאוהל שלך. זה כולל אוכל, משחת שיניים, דאודורנט או כל דבר אחר שיש לו ריח. כמו כן, הרחק שריפות מהאוהל.

אני ממליץ להקים חניון משולש דובים. בישלו את האוכל בפינה אחת, קרוב לאותה פינה - אולי 50 מטר משם - הקי אזור אזור. כ 200 מטר או יותר משניהם, הקם את האוהלים שלך. שמור את האוכל שלך באזור המטבח, מאוגד גבוה.

בעת טיול, הדבר החשוב ביותר לעשות הוא להרעיש כדי ליידע את הדובים היכן אתה נמצא. הם לא רוצים להתעסק עם בני אדם באופן כללי, אבל הם יעשו זאת אם תבהיל אותם.

שמור את הדברים המסריחים שלך באיזה מיכל קל לסילוק. אם דוב תוקף אותך, שחרר את הדברים המסריחים, וסביר יותר שתשרוד.

הערה אחת על משולש הדוב. זו השיטה הטובה ביותר להרחיק דובים מאזור האוהל, אך המשולש חייב להיות גדול מ-30-60 מטר. באופן אידיאלי ** 250-350 רגל ** במדינת דובים, ואפילו גדולה יותר בצפון הרוקי כלומר. מונטנה, איידהו, וויומינג, ** 500 רגל ** ממטבח למחנה לאזור השירותים לא נשמע. הקפידו גם לשמור על סט בגדים ייעודי לבישול, כי אם הבגדים יובאו למחנה הם ימשכו דובים. ואל ** לעולם ** תביא אוכל לאוהל. לבסוף, וודאו שהמטבח הוא ** ברוח ** של האוהל, ולא להיפך.
@Dangeranger: מניח שאני לא ממש מסוכן במדינת דובים. אני אעשה את העריכות המתאימות.
מכיוון שמדובר בנושא תמותה אנא ספק הפניות לתמיכה בעצתך.
הספר "טיפוס הרים: חופש הגבעות" מתאר את משולש הדובים בדיוק כפי שהוא למעלה. כמו כן מוזכר כי קבוצה של 4 אנשים ומעלה אינה מותקפת על ידי דוב, ולכן זה צריך להיות גודל הקבוצה המינימלי בכל מקום.
@Lorlin: לא, אין צורך כאמצעי בטיחות לטייל בקבוצות של ארבע ומעלה. ארבע אינו מספר קסם שדובים יודעים לספור אליו, ומיני הדובים הנפוצים ביותר פשוט אינם תוקפניים כלפי בני אדם. PearsonArt צילום: לא, אין צורך להרעיש כדי למנוע בעיות באזורים בהם הדובים הם דובים שחורים.
@BenCrowell Four הוא מספר חשוב סטטיסטית, מכיוון שהדובי מחשיב את גודל הקבוצה באופן כללי, והיו מעט מאוד מפגשים עם קבוצות גדולות יותר (מקור: חופש הגבעות, שהוזכר לעיל). אם אתה לא עושה דבר כדי להימנע מדובים, זה בסדר, אבל נראה שלא לייעץ לאחרים לעשות זאת אחראי.
#2
+20
studiohack
2012-01-25 13:25:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאתה פוגש דוב, זכור כמה דברים:

  • לעולם אל צור קשר עין עם דוב.
  • הפוך את עצמך כ גדול ככל האפשר - עשו זאת על ידי עמידה על גדם או סלע. קח את המעיל שלך והרים אותו מעל הכתפיים וכו '.
  • לעולם אל הפנה את הגב לדוב או רוץ. זה יגרום לו לחשוב אתה טרף ויעודד אותו לרדוף אחריך.
  • דבר במונוטון ושמור על הדוב רגוע. אל תעשה תנועות פתאומיות ...
  • למד לזהות את ההבדל בין דובי גריזלי לדובים שחורים (בצפון אמריקה):

גריזלי:
enter image description here
הגדרת מאפיינים : גבנון מאחורי הראש / מעל הכתפיים. לא תמיד חום, יכול להיות שחור, שוקולד או בלונדיני . יש אוזניים מעוגלות וקצרות יותר; פנים חתוכים. גם גדול וכבד יותר מדוב שחור. פחות סיכוי לטפס על עצים, אם כי מסוגל.

דוב שחור:
enter image description here
הגדרת מאפיינים : אין גיבנת, קטנה מ גריזלי. יש אוזניים מחודדות. יכול להיות חום, שחור, שוקולד וכו '. יכול לטפס על עצים .

תרשים סיכום שאולי תרצה להדפיס ולשמור על שימוש:
enter image description here

  • ייתכן שתרצה גם לטפס על עץ, אם זה דוב שחור, זה יכול לעקוב אחריך במעלה העץ. גריזליס, לעומת זאת, לרוב לא יעשו זאת.

ו כן, "מטמני דובים" באמת עובדים - שמור על זה לפחות 10 רגליים מהקרקע ו ​​-4 מטר מגזע העץ כשאתה תולה אותו. שים כל מה שמריח במטמון הדובים, כמו משחת שיניים, דאודורנט, וכמובן, אוכל. דובים יכולים להריח ממרחק רב.

מקורות תמונה: - דוב גריזלי. - דוב שחור. - השוואה של דובי גריזלי לעומת דוב שחור.

שאלה: מדוע סוג הדוב חשוב? אמרת שאנחנו צריכים לזהות את ההבדל אבל למה?
@sixtyfootersdude: כי הם בגדלים שונים, ומזג וחושבים אחרת. אחד יכול לטפס על עצים, השני לא ...
האם עלי ללכת אחורה, מול הדוב תוך הגדלת מרחקי?
@gerrit כן, זו תהיה הדרך המומלצת לעשות זאת.
דובי גריזלי יכולים לטפס על עצים http://www.youtube.com/watch?v=dPnp3fLOER8
יש יוצא מן הכלל (או מספר) לכל כלל, @Mapperz.
https://www.youtube.com/watch?v=dPnp3fLOER8
#3
+15
nhinkle
2012-02-08 01:34:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובה זו תתמקד באחסון מזון, מכיוון שזה מה שאני יודע הכי הרבה עליו ועוד לא התייחסו אליו בתשובות אחרות.

ישנם שני אמצעים נפוצים לאחסון מזון בארצות הדובים:

שיטות תלייה ואיזון נגדי

הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי שיטות אלה הוא לתלות את האוכל בעץ בצורה כזו שדוב לא יוכל להגיע אליו. זכרו ש דובים יכולים לטפס על עצים טוב מכפיכם ולכן עליכם לדאוג למקם את האוכל שלכם כך שהדוב לא יוכל להגיע אליו על ידי טיפוס במעלה תא המטען וכו '.

תרצה לחלק את האוכל לשתי שקיות במשקל שווה בערך. שקיות (כמו מה שהיית מכניסה שק שינה) עובדות טוב בשביל זה. דאגו לרפד את שקית השקית בשקית אשפה מפלסטיק, כדי למנוע מהאוכל שלכם להירטב אם יורד גשם. שמור על המשקל של כל שקית תחת £ 10.

כדי להעביר את החבל מעל העץ, קשר איזשהו משקל קטן על הקצה (סלע בגרב כביכול עובד טוב), והשליך אותו על ענף. אתה רוצה להיות לפחות 10 מטר מהגזע - ככל שתלך רחוק יותר, כן ייטב, מכיוון שלדובים יהיה קשה יותר להחליף את האוכל שלך מהגזע.

אני הולך לצטט כאן מקור חיצוני מכיוון שמעולם לא עשיתי את שיטת האיזון לבד:

קשרו קצה אחד של את החבל סביב צוואר שק אחד, ומאבטח אותו היטב. קושר לולאה בחבל ליד השק שלך כדי לאחזר את האוכל שלך מאוחר יותר. הרם את השק עד הסניף על ידי משיכה בקצה החופשי של החבל. עכשיו הושיט יד וקשור את שק המזון השני שלך עד כמה שאתה יכול על החבל. שוב, קושר לולאה מאובטחת בחבל ליד השק השני. הכניסו את החבל העודף לשק.

הטילו את השק למקומו או דחפו אותו למעלה בעזרת מקל כך שהשקים יתאזנו מעל הענף. אל תשכח: אדם בגובה 6 מטר יזדקק למקל באורך של 5 עד 6 מטר כדי לחבר את הלולאה על שקי המזון כאשר הגיע הזמן לאחזר אותם.

food hanging diagram

שיטת האיזון הנגדי פועלת במקומות שיש לך עצים גדולים ודובים קלים. אם אתם נמצאים בסביבה אלפינית או תת-אלפית, או אם ישנן בעיות דובים ידועות באזור, אל תתלו את האוכל - כנראה שהוא יתפס. השתמש בשיטת מיכל כמתואר להלן:

מיכלי דובים ומכלים "ספיגים" אחרים " *

במקומות רבים כעת, נדרש כחוק להשתמש במכולות חסינות דובים. זה נכון במיוחד באלסקה, קליפורניה ובחלקים מקנדה. בדוק תמיד עם מחוז הסיירים המקומי לגבי תקנות והצעות לאזור שלך!

ישנם שלושה סוגים כלליים של מתחמים אטומים לדובים, בעלי חוזק שונה והוכחה.

הטובים ביותר הם ארונות עמידים בפני דובים, המסופקים לעיתים קרובות בקמפינגים בחזית ובאזורים המיועדים מדי פעם באזור האחורי. מדובר במתחמי מתכת גדולים שאינם ניידים, עם ידית נעילה כדי למנוע את פתיחתה. כל אוכל המאוחסן בתוך אלה יהיה בטוח מפני דובים, אם כי מצאתי שעכברים יכולים להיכנס לדברים העקומים, ויאכלו את האוכל שלך בעליזות. עוד על כך ברגע.

bear proof cabinet

לצורך ניידות (כלומר כמעט כל תרמילאות), האפשרות הנוחה יותר היא שקיות "הוכחה". מדובר בשקים העשויים מקוולר (החומר באפודים חסינים לכדור), מה שהופך אותם עמידים לשיניים ולציפורניים של הדובים. למרות שהיצרנים טוענים שבדקו אותם, הם לא יעילים לחלוטין , במיוחד נגד גריזליז. הם הם אטומים לעכבר, כך שאם אתה נמצא בקמפינג, לשים אוכל בתוך שקית דוב בתוך אחד הארונות שלמעלה זו דרך טובה.

אלה שקים מושכים כי הם הרבה יותר קלים מכלים העמידים בפני דובים (מוזכר בהמשך). קל יותר להכניס אותם לתיק הגב שלך. למרבה הצער, הם אינם חסינים בפני דובים ואינם עומדים בדרישות החוק במקומות מסוימים.

bear resistant sack

הפיתרון הכי חסין דובים הוא מיכלי דובים. מדובר במיכלי פלסטיק קשיחים, עם מנגנון נעילת מכסה שלא מאפשר לדובים להיכנס. ישנם מספר מותגים; המטמון של Garcia Backpacker היה אחד הראשונים והוא נחשב בדרך כלל כבטוח ביותר וקל לשימוש. עם זאת, הם מעט יקרים יותר ממותגים אחרים.

מכיוון שפחיות דובים עגולות, יש להן נטייה להתגלגל אם דוב מתעניין בהן. עדיף מאשר לתת לדוב להשיג את האוכל כמובן, אך חשוב לשים אותם במקום כלשהו עם אפשרויות גלגול מוגבלות, או להשתמש בכמה סלעים גדולים כדי לשמור על מקומם.

פחיות דובים נדרשות בכמה פארקים לאומיים ו יערות שבהם יש בעיות דובים מיוחדות, במיוחד בסיירה נבאדה ובאלסקה. ברוב הפארקים בהם הם נדרשים ניתן לשכור את הפחיות מתחנת ריינג'ר מקומית בעלות סבירה.

bear can

מה הטעם בשיטת האיזון הנגדי? למה לא רק לזרוק חבל, למשוך אוכל ולקשור קצה אחד? זה מה שתמיד עשיתי ומעולם לא נתקלתי בבעיות. האם יש סיבה שזה לא מוצע?
@sixtyfootersdude אם תעשה זאת, דוב עלול לכרסם על החבל או לעקור אותו בדרך אחרת ולגרום למזון ליפול. לא סביר, אבל אפשרי.
כהערה נוספת על תליית אוכל, ישנם כמה חסרונות גדולים. הראשונה היא שמציאת עץ מתאים יכולה להיות די בעייתית בהתאם לאזור. אני לא יכול לספור את מספר הפעמים שנתקלתי בתרמילאים ש"תלו "את האוכל שלהם בגובה נוח. זה מוביל לנקודה השנייה ... אנשים רבים לא יודעים / לא אכפת להם מספיק לעשות את זה כמו שצריך.
#4
+12
IPAman
2012-02-08 09:25:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העצה לעיל די טובה, רק רציתי להוסיף על מה שיש לקחת בחשבון בנוגע לאוכל בארץ הדובים. בטח שמעתם את הביטוי "דוב מאכל הוא דוב מת". למסור את התיק "המסריח" שלך לדוב יש פוטנציאל להאניש את החיה ולהפוך את עימותיה עם מטיילים עתידיים לתוקפניים עוד יותר, והמטייל העתידי הזה יכול להיות אני אז בבקשה אל תעשה את זה. בסופו של דבר הסיירים יכולים לעבור למקומה מחדש או להרדים את החיה. עם זאת, לעולם לא אעסוק פיזית דוב כדי להגן על בשר בקר שלי, אבל זה צריך להיות המוצא האחרון המוחלט. אם אתה עוקב אחר כללי התנהגות מניעתיים טובים כמו למשל לעשות רעש בזמן טיול ותמיד מגדיר את המחנה שלך נכון, האינטראקציות שלך עם אחת החיות המרהיבות ביותר על פני כדור הארץ יהיו רחוקות, בדיוק כמו שצריך.

#5
+7
Ben Crowell
2013-12-17 04:23:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שציין ראסל סטיין בתגובה, התשובה לשאלה זו תלויה לחלוטין באיזור האזור בו אתה קובע איזה סוג של דובים נמצאים בסביבה. חבל ש- OP מעולם לא הגיבה בכך שניקתה זאת. דובי הקוטב והאריזות שונים לחלוטין מדובים שחורים.

העצה הגנרית ביותר היא פשוט לדבר עם ריינג'ר באזור בו אתה מבקר. לדוגמא, בכל פעם שתבחר היתר במדבר לטיול בסיירה נבאדה, אחד הדברים העיקריים שיעברו איתך הוא כיצד להימנע מבעיות דובים. אם אתה ממלא אחר עצתם ועוקב אחר הכללים שלהם (כגון שימוש במיכלי דובים באזורים בהם הם נדרשים), סביר מאוד שלא תהיה לך בעיה.

הנה כמה עצות אם אתה הולך להיות בסיירה. אני חושב שזה אמור לחול גם על כל אזור אחר שבו יש דובים שחורים אך ללא גריזלי.

דובים שחורים הם מטרד, ולא איום. הם רוצים את האוכל שלך, בדיוק כמו שסנאי עושה.

אני מודע לכמה דברים, כמו שיש לי פעמון או רעש על החבילה שלי, ותליית האוכל שלי על עץ. האם אלה יעילים?

לא. השמעת רעש מקלקלת את הסביבה הטבעית עבור מטיילים אחרים ואינה נחוצה על מנת להימנע מבעיות עם דובים שחורים. דובים שחורים אינם תוקפניים כלפי בני אדם. כמו כן, תליית האוכל שלך אינה יעילה. לעתים קרובות דובים יצליחו להשיג את האוכל התלוי שלך, וגם אם לא, הם עשויים לבלות את כל הלילה בניסיון, ובכך למנוע ממך לישון.

ראיתי גם הוכחה לדובים. מיכלים למכירה לאחסון המזון שלי. האם אלה עדיפים על תלייתו על עץ?

כן, הם עובדים ממש טוב ולכן הם נדרשים באזורים רבים בסיירה. בזמן שאתה ישן בלילה, שים את המכל רחוק מספיק מהמקום שבו אתה ישן, כך שאם דוב ימצא אותו וינסה לפתוח אותו, עדיין תוכל לישון.

לחלק מאזורי הקמפינג הפופולאריים יותר, כמו ליטל יוסמיטי, יש מספיק בעיה עם דובי גניבת מזון, ששירות הפארק התקין ארוניות דובים לאוכל. אם אתה מחנאות באזור שיש בו, השתמש בהם. תוכלו לראות גם לוקרים בחניוני רכב ובכמה ראשי שבילים. אם אתה חונה בראש שביל, אל תשאיר ברכבך אוכל, או כל דבר מבושם כמו צ'פסטיק, קרם הגנה וכו '. דובים יכולים להריח את החומר בתוך המכונית שלך ויכולים להרוס את המכונית שלך כדי להשיג אותה.

בזמן הטיול, שמור את המקל, וכו ', יחד עם האוכל בתוך מיכל הדובים שלך במידת האפשר. איטום כל האוכל שלך בתוך שקיות רוכסן הוא רעיון טוב; יתכן שהוא לא יסלק את הריח לחלוטין, אך סביר להניח שהריח פחות ימשוך דוב ממרחק רב. השתמש בשקית רוכסן לזבל. אם נשאר לכם אוכל מארוחת הערב שאתם לא הולכים לאכול, קברו אותו הרחק מהאתר שלכם או נאטמו אותו בתוך שקית הזבל ותארזו אותו.

אם אתם רואים דוב שחור בזמן שאתה מטייל, פשוט קח דקה ותהנה מהתבוננות בדוב. מכיוון שדובים שחורים אינם תוקפניים, אינך בסכנה כלשהי. הם לא רוצים לאכול אותך, הם רק רוצים את האוכל שלך, ואם האוכל שלך נמצא בתוך רוכסן, בתוך מיכל דובים, בתוך תרמיל הגב שלך, הם לא צפויים ללכת אחריך על מנת להשיג אותו. p>

אם אתה באמצע אכילת ארוחת ערב ודוב נכנס לאתר הקמפינג שלך, אתה יכול לנסות להחזיר את המכסה לאחור אל המכל שלך במהירות האפשרית. אבל אם הדוב משיג את האוכל שלך, האוכל הוא שלו. אין שום דבר שתוכל לעשות בעניין.

#6
+4
Andrew
2013-12-16 09:17:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה חובש פעמון דוב על תרמיל הגב שלך, חבריך המטיילים יהרגו אותך בגלל שהיית מעצבן. רק אל תלך כמו נינג'ה. גם אל תהיה חזיר בקמפינג שלך, ויהיה לך בסדר. IMO הבגדים הנפרדים לבישול הם חזיריות והגיוני רק אם אתם מחנכים ברכב ביוסמיטי ו- B) מבשלים צלעות מנגל מרושעות ומקבלים שומן על כולכם. כנ"ל לגבי הרעיון שדובים נמשכים לדאודורנט מספיק כדי להתגבר על ביישנותם, אלא אם כן אתה משפשף את אוריאוס מתחת לבית השחי שלך. אחרת כל העצות טובות.

לראיה, אני מבין שקבוצות של ארבע או יותר מטיילות צמודות יחד לא יותקפו על ידי דוב.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...