שְׁאֵלָה:
מהי השיטה המהירה ביותר 'לפרוץ' מגפי עור מלאים?
Patrick
2012-01-25 02:09:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר רכישת מגפי עור מלאים (בדומה ל מגפיים אלו) היו לי שלפוחיות רבות במהלך הטיולים הראשונים עד ששברתי את המגפיים.

מהן הדרכים המהירות ביותר ליישן את המגף כך שכאשר כף הרגל שלי לא שלפוחית ​​בכל פעם שרגלי מחליקות לתוכם?

אשאיר זאת כהערה מכיוון שזו אינה תשובה ישירה לשאלתך - אך זוג גרביים דק על רגילך יכול לסייע במניעת שלפוחיות על ידי העברת חיכוך "החלקה" לגבול בין הגרביים ולא לעורך. החלפת גרביים באופן קבוע תעזור גם באופן מאסיבי.
בהתחשב בכך שתשובות רבות קובעות כי המגפיים צריכות להתאים כראוי מלכתחילה, אולי יש להפנות https://outdoors.stackexchange.com/questions/1214/which-brands-make-wider-hiking-boot-sizes.
שבע תשובות:
#1
+25
Hartley Brody
2012-01-25 02:30:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שלפוחיות נוצרות בדרך כלל כאשר הגרביים שלך מזיעות ודברים מתחילים להתחכך.

כשקניתי לראשונה את זוג המגפיים שלי, האיש בחנות אמר לי ללבוש אותם בבית במשך שעה כל לילה במשך שבוע-שבועיים לפני נסיעתי. זה נותן לך הזדמנות לפרוץ את העור לאט לאורך זמן, תוך שמירה על כפות הרגליים ללא שלפוחיות.

ברור שזה לא יעבוד ברכישת מגף ברגע האחרון, אבל אני עדיין ממליץ לך נסה ללבוש אותם כמה שעות בסביבה מזדמנת ללא זיעה לפני שאתה יוצא לדרך.

זה בדיוק אותן הוראות שקיבלתי בפעם האחרונה שקניתי זוג מגפיים.
#2
+20
studiohack
2012-01-25 12:59:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחד הדברים ששמעתי שכבאים פראיים אוהבים לעשות (הם נועלים לעתים קרובות מגפי עור גדולים, כמו אלה: Danner Flashpoint II) הוא ללבוש את המגפיים, עמדו באמבטיה עם מים והניחו למים לספוג דרך המגפיים עם כפות הרגליים, ואז לבשו אותם בבית במשך כמה שעות. נראה שזה עובד - מכיוון שהוא מרכך את המגפיים ועוזר לפרוץ אותם מהר יותר.

שמעתי וריאציה על שיטה זו, לעמוד בנחל ואז ללכת במגפיים יבשים.
ככה בדיוק אני פורץ גם במגפי הליכה וגם במגפי כדורגל!
#3
+9
Lost
2012-01-25 07:51:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי הרגשה שהשאלה הזו תעלה הרבה באתר הזה ... כפי שציינתי כאן זה מיתוס ישן ומתמשך שלמגפי עור מלאים תהיה בהכרח שלפוחית- גורם לתקופת פריצה.

מגפיים בנויים היטב שמתאימים כראוי ניתנים לשבירה בקלות למדי וללא שלפוחיות. נקודות חמות ושפשוף הם בדרך כלל אינדיקציה להתאמה לקויה (קופסת הבוהן צרה או רחבה מדי, מגף ארוך מדי / קצר מדי, נפח רב מדי סביב הגשר, נפח רב מדי סביב הקרסול וכו '...)

אם אתה זקוק לזוג מגפיים כבדות מעור מלא, הפיתרון הטוב ביותר שלך הוא להתאים כראוי על ידי מישהו שמכיר מגפיים (לא רק איזה יאהו חסר מושג בחנות המגף), ולנסות כמה שיותר מותגים שונים. כל מותג משתמש אחרון אחר - או עובש - אחר של כף רגל "רגילה" שעליה נבנות המגפיים. אם הגרסה שלהם ל"רגילה "רחוקה מדי מכף הרגל הרגילה שלך, לא משנה איזה גודל הם, הם לעולם לא יתאימו נכון.

אני מסכים שמגפיים לא שבורים לא בהכרח גורמים לעוד שלפוחיות - אבל ללכת במגפיים לא שבורים עדיין די לא נוח, והייתי מציע ללבוש אותם מעט (בדרך כלל להסתובב בהם בבית) לפני שתתחיל לחרוג את דרכך במעלה ובמורד הגבעות .
מסכים לחלוטין. את שלושת זוגות המגפיים האחרונים שקניתי (כדי להחליף את הזוג השחוק בעבר), התאים לי כראוי בחנות בה קניתי ומיד הלכתי 10 קילומטרים ויותר ישר ללא אי נוחות או שלפוחיות.
#4
+4
Stephen Paulger
2012-01-25 16:00:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשקניתי את מגפי העור שלי הם אמרו לי שמגפי הליכה מודרניים לא צריכים לפרוץ אם הם מתאימים כראוי. פעלתי לפי עצתם וקניתי מגפיים מתאימים ולא פרצתי אותם. המגפיים מעולם לא נתנו לי שלפוחיות למרות שביליתי ימים רבים בהליכה בהרים.

זה עשוי להיעזר בבחירה שלי ללבוש שתי שכבות גרביים אחת דקה ועבה מעל.

#5
+4
Graham
2012-01-25 20:40:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר היחיד הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי למנוע שלפוחיות הוא מלכתחילה לבחור נכון במגפיים. אם הם באיכות טובה, התאימו ממש ומתאימים לפעילות שבחרתם לא הייתי מצפה לבעיות רבות.

גשו לחנות חיצונית מומחית וקבלו ייעוץ ממומחה. חנויות מכובדות ביותר בחוץ יאפשרו לך לקנות אותן, להתנסות בבית ולהחליף אותן אם הן לא מתאימות (לפחות בבריטניה ובהנחה שהן עדיין במצב חדש).

אם המגפיים שלך עדיין גורמים לשלפוחיות אחרי כמה עליות, אז אולי יש לך את המגפיים הלא נכונים. בעיות אחרות כמו עומס תרמיל גב גדול, ארוז בצורה גרועה או לא מאוזנות, יכולות להשפיע על הליכתך ולגרום גם לבעיות.

עם זאת, קניתי את המגפיים הלא נכונים בעבר ובשבילי והשרתי נהר ואז הליכתם יבשים עבדו היטב.

#6
+4
Russell Steen
2012-02-01 23:51:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש במרכך עור כלשהו, ​​עבד את המגפיים בידיים. כופף את אזורי כפיפות הבוהן והקרסול. באמצעות האגודלים מפעילים לחץ יציב מאוד על תיבת הטוש במעגלים. כופף אותו קדימה ואחורה ככל האפשר.

עור נעשה גמיש באמצעות שימוש והתניה. המזגן ישתנה בהתאם לאתחול שלך. כמה דוגמאות הן לקסול, שמן נטספוט ושמן מינק. בימים ההם באמת זה נעשה על ידי אללה (או שומן אחר) ועיסה, ואחריה אלבה ושפשוף. כעת רוב העור מותנה במכונה ברמת העור, וקצת יותר בשלבים מאוחרים יותר, אך הייצור והזמן על המדף גורמים לו להתקשות יותר.

זמן התנאי מושפע גם מכמות ההתאמה הטובה ביותר. זה להתחיל איתו, לפחות במידה שאנחנו מדברים על התניה לנוחות. בכל פעם שאני קונה מגפיים אני מיד יוצא לטייל חמישה קילומטרים (רצוי במקום שלא יכה את הנעליים). אני מחזיר את המגפיים אם אני לא מרגיש טוב איתם בסוף אותם חמישה מיילים. להסתובב בחנות זה פשוט לא מספיק כדי לוודא התאמה.

#7
+3
steve
2014-11-22 07:17:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קבל את ההתאמה הטובה ביותר האפשרית. ואז לכו עם השרייתם והלכו בשיטה יבשה. הרטבת העור מרככת אותו וכשהוא מתייבש העור מתכווץ לצורת כף הרגל שלך. ובסימן הראשון לשלפוחיות עומדים בזרם. מסיר חום ומשמן את האזור.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...