שְׁאֵלָה:
מהן השיטות השונות לטיהור מים?
Jasper
2012-01-25 02:26:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באילו שיטות אוכל להשתמש לטיהור מים? ומה ההבדל בין מספר השיטות הללו (בטיחות, משך צורך, ...)?

כפילות אפשרית: http://outdoors.stackexchange.com/questions/7/what-is-the-safest-way-to-purify-water
ארבע תשובות:
#1
+36
Peter DeWeese
2012-01-25 02:55:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רתיחה- 185 ° F (85 ° C) מים יהפכו סטריליים תוך דקות. הבאת המים לנקודת רתיחה בדרך כלל תעקר אותם. בגובה רב יתכן שתצטרך להרתיח דקה.

כימי- יוד, כלור וכימיקלים אחרים יכולים לעקר מים. עקוב אחר ההוראות במוצרים שתוכננו במיוחד למטרה זו. בדרך כלל תצטרך לערבב אותו ואז לתת לו לשבת כמה דקות. למרות שנדרשים כימיקלים, לרוב שיטה זו היא הנוחה ביותר שכן נשיאת כמה כדורים היא פשוטה. אם כלור מפחיד אותך, קח בחשבון ששתית אותו כל חייך במי ברז. חלק מהמערכות המופעלות באמצעות סוללות עובדות עם מלח ואלקטרוליזה ומייצרות כלור. זה נוח גם בגלל זמינות המלח.

זיקוק- שיטה זו פועלת על ידי זיקוק המים, בדרך כלל בשמש סולארית, כדי להסיר כמעט את כל הזיהומים.

אור UV- SteriPens המופעל באמצעות סוללה מייצר אור UV והורג הכל כולל וירוסים. זה דומה לחלק ממערכות הטיפול הטובות ביותר במי בריכה, הוא נוח מאוד ועשוי לעבוד תוך פחות מדקה, אם כי העטים יקרים ותזדקק לסוללות טריות.

סינון- פשוט ומהיר כמו שאיבת המים דרך פילטר. כל פילטר שונה, אך בדרך כלל הם מסירים 99% + מהחיידקים, אך לא וירוסים אלא אם כן מכיל חומר כימי במסנן. יהיה עליך להחליף חלקים מעת לעת ולשמור על ניקיון המערכת, אך בסך הכל זה די נוח.

פסטור אור שמש- בהתאם לחוזק השמש והטמפרטורה החיצונית, אתה יכול להשאיר בקבוק פלסטיק מים באור שמש למשך 6 שעות +. החום ואור ה- UV יהפכו את המים לבטוחים. החיסרון הוא שעליך לחפש או לנחש כמה זמן על סמך התנאים.

טריקים של Backwoods- טכניקות הישרדות כוללות דרכים רבות להשגת מים שכנראה טהורים. הם כוללים טכניקות זיקוק (בורות מכוסים בעציצים וכו '), ואיסוף מי גשמים וטל זהיר או מיצוי וסינון באמצעות צמחים או בגדים. אף אחת מהשיטות הללו אינה נוחה לשימוש יומיומי, וחלקן מסוכנות.

אף אחת משיטות אלה אינה מגנה בהכרח מפני מזהמים כימיים, אם כי ישנם מסנני מים שתוכננו במיוחד כדי "לסנן" כלור או כימיקלים נפוצים אחרים. שמעתי ספקנות ביחס לחלק מהטענות הללו.

לפני כמה שנים, רכשנו כמה פילטרים מבוססי קרמיקה שנשאבו ביד, אשר דורגו להסרת מתכות כמו ארסן וכן הלאה - עם זאת, עדיין היה צורך ביוד / כלור לצורך עיקור.
+1, אך המידע על רתיחה אינו נכון. 161 F (72 C) מספיק בכדי להרוג את כל החיידקים תוך 15 שניות. ראה את הוועדה המייעצת הלאומית בנושא קריטריונים מיקרוביולוגיים למזונות: פרמטרים מדעיים נדרשים לקביעת שוויון בין שיטות פסטור חלופיות, USDA, 2004. פולקלור על רתיחה פשוט הפך מוגזם יותר ויותר עם הזמן, כמו הפולקלור על כמה מילים יש לאסקימואים עבור שֶׁלֶג.
משאב נהדר. תמיד אמרו לנו להרתיח 10 דקות כשהייתי תרמילאי צעיר, וזה נראה מגוחך.
90 שניות הוא המספר המוסכם בדרך כלל.
אגב, כתבתי את הקושחה עבור SteriPen Ultra. יש לו תצוגה שמספרת את השניות כדי שתדע כמה זמן לשמור על סטריליזציה. אם אני זוכר נכון, לוקח 90 שניות לסילטר 1 ליטר מים.
"(85 מעלות צלזיוס) מים יהפכו סטריליים בשנות ה -90" זו טענה מסוכנת, לא, זה לא אם זה המדד היחיד. אפילו לא כל צורה פעילה של חיידקים פתוגניים נפוצים במים גבישיים תנוטרל בדרך זו.
@PeterDeWeese לא, 10 דקות נראות נכונות, 10 דקות 100C באמת יכול להרוג את רוב הבעיות בתוך המים ברוב האזורים (מומלץ 7, אך ללא מדידה מדויקת, 10 בטוח).
@BenCrowell "161 F (72 C) מספיק כדי להרוג את כל החיידקים תוך 15 שניות" מצטער, האם אתה יכול לספק קישור, זה שקר לחלוטין מהידע המיקרוביולוגי שלי. אני מכיר רק אמירה קשורה אחת לגבי 72C והיא עוסקת בשלב עיבוד חלב (רק אחד מתוך).
#2
+14
theJollySin
2012-09-29 03:18:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המידע הרשמי נמצא ב דף האינטרנט של CDC.

ה- CDC מגדיר את הבעיה במונחים של מה שאתה מנסה להרוג: פרוטוזואה חזק>, חיידקים , או וירוסים . הם מתייחסים לכל אחד מאלה במונחים של שיטות טיפול במים: רתיחה , סינון , חיטוי כימי , (או בימים אלה טיפול UV ).

אנא קרא את מה שיש להם לומר לפני שאתה יוצא לשממה. זה קצר וסמכותי.

מה כל שיטה הורגת?

  1. רתיחה : הורג כמעט הכל.
  2. פילטר טוב ( כאן ו כאן): ינקה את המים שלך מכל דבר פרט לווירוסים (בדרך כלל).
  3. יוד וכלור דו חמצני : נהדר בעיקר, אבל לא עובד טוב נגד ג'יארדיה.
  4. טיפול UV : הורג הכל.

הנה הניסיון האישי שלי בכל שיטה:

  1. רתיחה : זה נהדר, אבל זה לוקח הרבה זמן ולכן כמעט אף אחד לא עושה את זה באופן בלעדי. אם תרצו לעשות זאת באופן בלעדי, הייתם רוצים להשיג Jetboil. (אלה גם דרך מצוינת לבשל בזמן תרמילאות.)
  2. סינון : זו אפשרות נהדרת. אני עושה את התרמילאות שלי עם רופא והיא חושבת שמסנני המשאבה הם ללא ספק הטובים ביותר מכיוון ששאר סגנונות הסינון כפופים לשגיאות של מפעילים. הפתרון הזול והקל ביותר. אבל (כפי שמציין דף CDC) רוב האנשים לא יודעים שזה לא יעיל במיוחד נגד ג'יארדיה. וג'ארדיה היא בדרך כלל הדאגה הגדולה ביותר שלך.
  3. טיפול UV : כן, SteriPens הם נהדרים. אבל אני מזהיר אותך, הם סתם עוד צעצוע אלקטרוני. ראיתי אותם נכשלים מכיוון: הסוללות נגמרו, הן הושמטו ונשברו, באופן מסתורי פשוט הפסיקו לעבוד, והסוללות נגמרו. האם היית סומך על חייך לטלפון הסלולרי שלך?
"הורג הכל. נקודה." רק לפרנואידים - מגיפה סיבירית יכולה לסבול עד שעה של רתיחה.
@Les אוקיי, פשוט בדקתי. אתה צודק. יש כמה דברים תרמופיליים שישרדו את הרתיחה. אני רוצה להוסיף כאן משהו מהיר לתשובה בכדי להפוך את זה למדוייק, ועדיין להיות מהיר ועוזר. אני אעשה קצת יותר מחקר ואנסה לשפר את התשובה. תודה!
#3
+4
Michael Martinez
2015-01-03 01:07:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים לב להבדל בין הסרת פתוגנים מזיקים להסרת זיהום כימי.

פתוגנים מזיקים כוללים אמבה, חיידקים, נגיפים ותולעים, ואלה נהרסים ביעילות בשיטות הבאות:

  • מים רותחים למשך 90 שניות הורגים את כל האמור לעיל
  • יוד וכלור הורג חיידקים, תולעים ואמבות אך לא נגיפים
  • מסננים מסירים הכל למעט וירוסים

אז אתה יכול להשתמש בכל אחד מהאמור לעיל כ שיטת "שמיכה" בגודל שמתאים לכל להרוג פתוגנים.

השיטות המשמשות להריגת פתוגנים אינן מסירות זיהום כימי. הסרת זיהום כימי היא עניין אחר. ראשית עליך לזהות את המזהם. תלוי במה מדובר, אולי יש שיטה להשטיפה או לא, היא משתנה בין מזהם אחד למשנהו.

"מים רותחים למשך 90 שניות." רק לפרנואידים - מגיפה סיבירית (לא רק) יכולה לסבול עד שעה של רתיחה.
#4
-1
J Bergen
2017-08-23 04:25:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרך הזולה של &? קופסה אחת של שקיות אשפה שחורות. 24 גומיות. 12 צינורות פלסטיק 1/4 אינץ '. אורך 4 מטר. לתפוס מכולה. למלא שקיות במים. משוך חזק למעלה, מכניס צינורות. מאובטח עם גומיות. לרוץ צינורות במורד הגבעה. לתפוס מים מאודים בתבניות. אלה מים ניתנים לשתייה. אני שומר ערכה כזו באף הסירה באוקיינוס ​​השקט. יש לי שקיות אשפה כשאני נכנס לחוף. אתה אף פעם לא יודע מתי בחוץ בגדול. הגדר שקיות בשמש. שמור צינורות בצל & מכוסה סמרטוט לח או כזה אם יש. זה שקיות המים השקועות בשמש יעניקו לכם מי שטיפה חמים בשיח כשאתם נכנסים. שימוש חוזר בשקיות לאשפה בעת פריצת המחנה. רק התנסיתי בזה בסירה. זה עבד. נהגנו לחמם מים בשיח כדי לשטוף איתם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...