שְׁאֵלָה:
מה לחפש בשק שינה עמיד לשלוש עונות?
Laura
2012-01-25 04:39:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחפש לרכוש שק שינה בקמפינג. אני רוצה טיול איכותי, עמיד ומתאים לטיולי הליכה / קמפינג בסוף השבוע באביב, בקיץ ובסתיו בניו אינגלנד. (רוב הטיולים שלי יהיו טיולים עם תרמיל במקום לנסוע לאתר קמפינג.) אילו גורמים עלי לקחת בחשבון כאשר משקיעים בשק שינה?

לדוגמא:

  • בהתחשב בכך שהטמפרטורה משתנה כל כך בניו אינגלנד, מה עלי לחפש מבחינת דירוג הטמפרטורה?

  • האם כרית מחנאות מתחת לשק השינה משפיעה על מה עלי
    לחפש בשק שינה?

  • איזה סוג חומר עלי לחפש?

  • האם הצורה חשובה מבחינת ביצועים, או שמא צורות מסוימות רק מספקות פחות תפזורת כך שיהיה קל יותר לארוז / לשאת אותן?

שתיים תשובות:
#1
+20
Justin Self
2012-01-25 04:51:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לטיולים עם תרמיל הייתי ממליץ על השיקולים הבאים:

משקל הייתי הולך קל ככל האפשר. בדרך כלל ככל שאתה הולך קל יותר כך אתה הולך יותר יקר, אבל בטרקים הארוכים האלה זה יעשה הבדל עצום.

דירוג טמפרטורה תיק טוב לשלוש עונות הוא בדרך כלל בגיל 20 ציון תואר.

צורה מכיוון שתסע עם זה, בהחלט קח כזה שמתחדד לרגליו ויש לו מכסה מנוע. הם נוטים להיות פחות מגושמים אך חשוב מכך הם מתחממים ומאפשרים לך לשמור על החום קל יותר.

חומר יש באמת שני סוגים בסיסיים, נוצות סינתטיות ואווז למטה.

סינטטי מציע נקודת מחיר נמוכה יותר ומתייבש מהר יותר.

אווז-דאון מציע מצב דחוס טוב יותר (הם בדרך כלל יכולים להיות קטנים יותר ככל שאתה משתמש יותר בלחץ) והם עמידים יותר אך הם יקר יותר.

באופן אישי, הייתי הולך עם סינטטי רק במחיר.

עריכה:

יש מין גם שקיות ממוקדות.

תיקי נשים בדרך כלל צרים מעט יותר בכתפיים.

לגבי רפידות שינה, בעוד שהם משמשים לנוחות, הריפידות הכי טובות לישון באמת. מקומות קרים. הרפידה משמשת כבידוד נוסף ומסייעת במניעת אובדן חום באמצעות הולכה עם האדמה.

אל תשכח שהסינטטי לא מחזיק מעמד כמעט כל כך הרבה זמן גם אם אתה מטפל בו טוב מאוד (כלומר לעולם לא לדחוס אותו).
והעובדה שתיק למטה לא רק מתייבש לאט יותר מסינתטי, הם גם חסרי תועלת לחלוטין (= לא יחמם את גופך) כשהם רטובים, בעוד שהסינטטי עדיין יהיה שמיש (אם לא נוח במיוחד) אפילו רטוב.
אני רואה שהזכרת שאווז למטה הוא דחוס יותר - ואני בכלל לא הייתי מצמצם את ההיבט הזה. במקור רכשתי תיק יום טכני של 35 ליטר ושק שינה סינטטי (נחמד, אך פחות יקר ממטה). שק השינה לא היה נכנס לשק דחיסה, וללא דחיסה הוא תפס את כל נפח החפיסה. הייתי צריך להחליף אותו למטה בגלל הנפח.
דבר אחד שיש לקחת בחשבון הוא מתי תעשה את רוב הקמפינג שלך. התיק שלי 20 מעלות חם מדי ברוב הלילות, ובדרך כלל מוגזם בתנאים שאני נוטה להיות בו. אם הייתי עושה את זה שוב, הייתי מקבל משהו כמו תיק של 40 מעלות או תיק של 50 מעלות ואלבש תוספת שכבה בזמן שאני ישן אם טמפ 'התיק לא מספיק חם. היותי סגור באוהל גם מעלה מעט את הטמפרטורה, כך שאוכל בקלות לברוח עם שקית עם פחות בידוד מההגדרה הנוכחית שלי.
#2
+11
zoul
2012-01-25 12:44:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחת השאלות העיקריות היא בחירה בין מילוי פוך למילוי סינטטי. תיקי פוך הם הרבה יותר קלים, הם מחזיקים מעמד זמן רב יותר מכיוון שהפוך גורם פחות נזק בעת הדחיסה, והם בדרך כלל חמים יותר. יש להם שני חסרונות: הם יקרים יותר והמורד מאבד במהירות את תכונות הבידוד שלו כשהוא רטוב. אם יש לך כסף לקנות תיק פוך, בהחלט הייתי הולך על זה, מכיוון שהוא מציע שינה טעימה עם פחות גרם על הכתפיים ופחות מקום שנלקח בתיק הגב.

דירוג הטמפרטורה אינו נועד ניתן לסמוך עליהם במונחים מוחלטים, מכיוון שכל האנשים שונים ביחס לסבל. אתה יכול בקלות לילה נורא בתיק שיהיה די נעים למישהו אחר. אתה יכול להשתמש בדירוגים כדי להשוות לפחות את הדגמים השונים של יצרן אחד, אך לא להיות תלוי בהם.

צורות לא משנה הרבה, כל שק שינה מודרני המיועד לגובה שלך יעשה. לעומת זאת, המחצלת חשובה מאוד, במיוחד אם אתם נוטים להיות קרים ורוצים לישון בטמפרטורות הקרובות ל -0 מעלות צלזיוס ומטה. (זה נושא טוב לשאלה נפרדת.) באשר לטמפרטורות משתנות, עדיף לטעות בצד החם.

אם לנסח זאת תוך זמן קצר, חשוב לך בעיקר למלא, למטה לעומת לסינתטי. אז הביצועים יהיו דומים בין כל התיקים המודרניים עם משקל דומה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...