שְׁאֵלָה:
מה עלי לעשות כשאני אבוד?
studiohack
2012-01-25 13:04:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה עלי לעשות כשאני מתבלט או הולך לאיבוד? כיצד אוכל למצוא עזרה או להקל על מציאת עצמי?

זו שאלה כללית לעשות כאשר אני אבוד במדבר, בין אם מדובר באחו או בהר.

ארבע תשובות:
#1
+21
Justin Self
2012-01-25 13:51:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אינך רואה עוד שלטי שבילים, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לחזור בדרך בה הגעת עד שתמצא אחד ולהתחיל לחפש במעגל משם. לעולם אל תמשיך להתקדם בהנחה שיהיה שלט רק לפני כן. יכול להיות שאתה צודק, אולם הסיכון ללכת לאיבוד ומשהו מצער שקורה גדול מדי.

אם אתה נפרד או הולך לאיבוד, מומחים רבים מציעים להישאר במקום (בהנחה שמישהו יודע שהיית שם). כדי לעזור לך למצוא את עצמך, עליך ליצור דפוסים לא טבעיים (קווים ישרים או עיגולים) בצבעים מנוגדים (סלעים, לכלוך, פסולת). יצירת דגלים מנוגדים בצבעים מספק מקור טוב לצבע ולתנועה לא טבעיים. אות מצוקה אוניברסלי הוא 3 דגלים או 3 משולשים.

אם אתה קובע שדרך הפעולה הטובה ביותר שלך היא להמשיך הלאה, תמיד השאיר אות כלשהו כדי לציין את הכיוון אליו פונה. בדרך זו, אם מישהו ימצא היכן היית, הוא יודע את הכיוון לחפש אותך.

מובן מאליו שתמיד צריך להודיע ​​למישהו לאן אתה הולך ומתי לצפות לשמוע ממך. כמו כן, תן להם זמן 'אני אתקשר אליך בזמן הזה', כך שאם לא, הם יודעים שהם צריכים להתריע בפני הרשויות שאולי תלך לאיבוד.

אם אתה בקבוצה, צעק "Coo-ee!". אתה נשמע כמו ברק, אבל לא היית מאמין עד כמה השיחה יכולה להגיע אפילו ביערות.
+1 להישאר במקום, במיוחד אם אתה אבוד בגלל תאונת דרכים או תקלה. אם אתה באמת אבוד, אתה לא יודע אם שוטטות מרחיקה את עצמך או מתרחקת מהעזרה.
* "אתה צריך ליצור דפוסים לא טבעיים ... אות מצוקה אוניברסלי הוא 3 דגלים או 3 משולשים." * - השראת אותי לכתוב [שאלה אחרת] (http://outdoors.stackexchange.com/questions/623/what- תבנית-למטוסים מזדמנים-אמורה להימלט-ליצור-על-אי-מדברי). זה מה שהתכוונת עם הדפוסים האלה?
#2
+8
Thomas Rawyler
2012-01-25 13:56:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הייתי ממליץ להישאר ולקוות שאחרים ימצאו אותך. אלא שיש לך טלפון סלולרי או מכשיר תקשורת אחר כדי לדווח שאתה אבוד. או כמובן אם אתה לא יכול לזוז בגלל שאתה פצוע. אם כל זה הוא המקרה שעליכם להקים אש איתות אשר אמורה לייצר כמות עצומה של עשן (שריפת ענפי אשוח לחים היא התחלה טובה). התחל לשלוח קוד מורס עם עשן ו / או אור של לפיד.

אם אתה מסוגל לזוז, אתה בדרך כלל צריך. השג את המסבים שלך במקום גבוה יותר או קום עץ. אם אינך מצליח להבחין בסימני תרבות כלשהו, ​​חפש נהרות או נחלים. עבור אל הנחלים האלה ופעל בעקבותיהם כלפי מטה. סביר מאוד להניח שתמצא ציוויליזציה במורד הזרם. כלל זה חל על חלקי העולם שבהם הנהרות אינם יבשים. באזורים נטושים זה בעיקר הפוך מכיוון שהתנחלויות מוקמות סביב מקור המים.

אם אתה רואה גישות עזרה הופכות את עצמך לגלוי ואז תעמוד כמו Y עם הגוף שלך כדי לאותת על כך אתה זקוק לעזרה.

#3
+8
RoflcoptrException
2012-01-25 14:21:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה אבוד לחלוטין אך לא במצב חירום הדורש פעולה מיידית, עליך להישאר במקום בו אתה נמצא כדי 1) לא ללכת לאיבוד עוד יותר 2) לא להגיע למצבים מסוכנים.

למשל אם אתה בהרים ואין לך מושג לאן להגיע כדי להגיע למטרה שלך זה לא רעיון טוב ללכת באופן אקראי לכיוון אחד. הסיבה לכך היא: אתה יכול ללכת עוד יותר לאיבוד וחשוב יותר שתוכל להגיע למצבים מסוכנים. אם אינך מכיר את השטח יכול להיות שאתה עומד לפתע על ראש צוק גבוה ולא מוצא דרך חזרה. אז הייתי מציע להישאר במקום שאתה נמצא, לנסות להישאר רגוע. יש סיכוי שאחרים יוכלו למצוא אותך או שאתה זוכר פתאום מאיפה הגעת או שהמצב שהוביל לרפיון שלך (למשל ערפל סמיך) ישתפר.

אם זה מצב חירום דורש פעולה מיידית, לא הייתי ממליץ להישאר, אלא לנסות להתארח הכי טוב ולצאת לאזור התרבותי הבא. בהרים זה תמיד רעיון טוב לרדת בדרך כלל או ללכת אחרי נהר קטן, נחל או תעלה, או משהו דומה. לרוב זה יוביל אותך לכבישים או לבתים (במוקדם או במאוחר).

#4
+6
Stephen Paulger
2012-01-25 15:46:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא חושב שיכולה להיות תשובה כללית מוחלטת מכיוון שתצטרך להעריך את המצב בהתאם לרמת החירום, הסכנות סביבך והסבירות וקלות ההצלה.

אתה יכול להקל על איתורך על ידי כך שאתה הופך את עצמך לגלוי יותר או נשמע יותר. שוב זה יהיה תלוי במצבך, אך ייתכן שיהיה איתך אור, התלקחויות, בגדים הבולטים מהסביבה שלך, מראה שיכולה לשמש איתות, משרוקית. כמובן שהדרך הקלה ביותר למצוא את עצמך היא להשתמש בטלפון נייד עם אות ותיאום GPS מדויק.

אם אתה חושש ללכת לאיבוד, עליך להקדיש זמן לשיפור כישורי הניווט שלך עם מפה ומצפן וודא שיש לך כלים אלה בכל עת שהאיבוד הוא אפשרות.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...