שְׁאֵלָה:
מתחמם בשעת חירום
Pekka
2012-01-25 02:25:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאתה משוטט בחוץ, זה יכול לקרות שאתה נמצא במצב הרבה יותר קר ממה שמתוכנן.

מה אפשר לעשות במקרה חירום כזה, במיוחד כשקר כל כך שיש סכנה ממשית לבריאות או אפילו לחיים?

אני מניח שדבר אחד ברור, אם בכלל אפשרי, הוא הדלקת אש. אבל מה אם זו לא אפשרות? דבר נוסף הוא להשתמש בכל פיסת טקסטיל שקיבלת, ולהתעטף בתוכו. מה עוד אפשר לעשות כדי להתחמם כמה שיותר?

תפוס את חרב האור שלך ומצא את הטאונטון הקרוב ביותר.
@Kevin אבל מה אם אני על כוכב לכת בו אוכלוסיית הטלטון המקומית היא בדם קר?
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+25
Timothy Strimple
2012-01-25 02:59:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז אם אתה לגמרי מחוץ לאלמנט הצפוי שלך, אין לך שמיכת חירום או מחסה, אז יש כמה אפשרויות לספק הגנה נוספת מפני הקור.

 1. צא מהרוח. הרוח מסכנת דברים הרבה יותר. אם אתה יכול, היכנס לאזור מוגן מפני הרוח.

 2. מצא בידוד. דברים משאירים ברפיון בין שכבות הבגדים.

 3. אל תשכב ישירות על הקרקע. זה ממש ישאב את החום מיד ממך. הניחו שכבת ענפים / עלים ושכבו עליה. וודא שהוא עבה יותר ממה שאתה חושב שהוא אמור להיות מכיוון שהמזרן של make-shift יתכווץ מתחת למשקלך.

 4. במידת הצורך, המשך לנוע. אם עשית את כל האמור לעיל ועדיין קופא. זה עשוי לעזור לעשות מעט קליסטניקים קלים. הקפד לא להתאמן עד כדי הזעה מכיוון שזה פשוט ילהיב את המצב.

#2
+14
Lagerbaer
2012-01-25 02:44:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. אכלו משהו עם תכולת אנרגיה גבוהה. אם זה חם, אפילו טוב יותר, אבל כפי שמסביר חופש הגבעות, החום הוא רק גורם פסיכולוגי, מה ש באמת מחמם אותך הוא האנרגיה שבאוכל. שוקולד מעולה לכך.

 2. הכניס את האדם ההיפותרמי לשק שינה יחד עם אדם אחר, בתקווה חם.

 3. בטיולים קצרים שבהם אינך נושא שק שינה יש לשאת שמיכת חירום. הם קטנים וקלילים מאוד אך מחזירים אליכם את חום הגוף.

וכמובן החלק החשוב ביותר: אל תתפסו במזג אוויר קר. זה בסדר להיתפס במצב שהוא "קצת" קר יותר ממה שתכננת, אבל לא "הרבה, הרבה" קר יותר.

לימדו אותי בקורס עזרה ראשונה במדבר כי (2) אינו שימושי כמו להכניס את האדם ההיפותרמי לשק שינה עם בקבוקי מים חמים ולהאכיל אותו ברציפות בנוזלים חמים ובאוכל. הסיבה לכך היא (א) שהאדם החם מועיל יותר מחוץ להכנת הטיפול בהיפותרמה, ו- (ב) החום החיצוני ממילא לא מחמם את הליבה מהר מאוד - בעיקר האדם החם רק מחמם את שק השינה בקבוק חם יכול לעשות באותה מידה. הטיפול הטוב ביותר הוא אוכל חמים ונוזלים, ואוויר חם ולח, בשילוב בידוד מפני הקור.
#3
+11
xpda
2012-01-25 03:04:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. מניעה. מומלץ לשאת בגדים נוספים. הצמר קל וניתן לדחיסה, והוא לא סופג מים. חלק עליון ותחתון צמר נוסף יכול להיות מציל חיים. ויש הרבה פעמים מישהו שאיתו יכול להשתמש בו רק לנוחות. אם אתה רחוק מספיק כדי שלא תוכל לחזור למכונית בטיול "אני מוותרת-תביא אותי-החוצה-כאן", ודא שיש לך מספיק בגדים, תיקים וכו 'כדי לשרוד את הלילה .
 2. צא מהרוח. אם אתה בשלג עמוק, אתה יכול לחפור מערת שלג. מצא צוק מוגן או משהו אם אתה צריך.
 3. כמו שלגרבר אמר, אכל. אתה זקוק לקלוריות כדי לייצר חום, ואם אתה מטייל קשה כמה שעות, יתכן וחסר לך אנרגיה.
 4. הישאר יבש. זה קל יותר לומר כי נעשה אם אין לך בגדים עמידים למים. אז וודאו שיש לכם בגדים עמידים למים. לנשימה זה הכי טוב אבל הכי יקר. מעילים אטומים עלולים לגרום לך להיות רטוב וקור מזיעה.
#4
+9
A.A. Grapsas
2012-01-25 08:00:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הרבה זה חוזר להיות מוכן. אפילו טיול קל בשטח לא ידוע או עם מזג אוויר ספונטני יכול להפוך לגרוע מכל. קיום ערכה קטנה איתך תמיד יעזור, ואם יקרה משהו, יותר מאשר יפצה על המשקל.

שיהיה עם משהו להתחיל את האש מינימום, צור / פלדה, כמה גפרורים. , מה שמתאים לסגנון ולרמת החוויה שלך. דאג לתרגל בניית שריפות בבית / בבטיחות יחסית.

כפי שצוין בהודעות אחרות, סחב איתך יותר שכבות ממה שאתה עשוי להזדקק. זה לא אומר שאתה צריך נפיחה למטה. שקול איך מזג האוויר באזור שתהיה. התייעץ עם התחזיות לפני היציאה ושקול את רמת הסובלנות שלך לחשיפה.

הימנע מכותנה. כותנה אינה שומרת על חום כאשר היא רטובה.

כאמור, צא מהרוח. חפש או בנה מקלט שישבור את הרוח. הרוח תפריע לשכבת החום החיצונית שלך. אני נושאת איתי שכבת רוח / גשם קלה בכל טיול, היא חיה לצמיתות בתחתית החפיסה שלי. בקמצוץ תוכלו להשתמש בו למטרות אחרות (איסוף מים, מכשיר ציפה, ברזנט קטן וכו '); אז זה שווה את משקלו הקטן.

הקפד לשאת איתך איזושהי אנרגיה / חטיף / חלבון עתיר חלבון בכל יציאה. בדרך כלל יש לי לפחות אחד דחוס בכיס באריזה שלי. שוב, שווה את המשקל ללא קשר לאן אתה הולך או לכמה זמן.

כאמור, למד ליצור מקלט פשוט שיכול לספק הגנה מפני האלמנטים והחום. למד כיצד לשלב כראוי אש בתכנית המקלט שלך כדי לא לשרוף את מגוריך :)

בידוד על הקרקע שווה ~ שכבת בידוד אחת בגופך - בערך.

ספר תמיד לאנשים לאן אתה הולך וכמה זמן אתה מצפה להיות.

#5
+7
Shawn
2012-01-27 14:17:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקומות מסוימים, עדיף לך ללכת במהלך הלילה כדי להילחם בקור ולנוח במהלך היום כאשר הוא חם יותר.

זה עובד הכי טוב כאשר הפרש הטמפרטורות בין יום ללילה גדול , כמו המדבר למשל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...