שְׁאֵלָה:
איך אוכל להתאקלם בקור?
Jay Bazuzi
2012-01-25 03:47:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנשים נהגו לסבול טווח טמפרטורות רחב בהרבה. אילו טכניקות אוכל ליישם כדי להרחיב את טווח הנוחות של גופי?

כמה דוגמאות שעשויות לעזור או לא יכולות להיות:

 • הקדישו מעט זמן לצונן מעט. li>
 • הקדיש זמן קצר ככל שאני יכול לסבול.
 • כשאני בבית, שמור על חום נמוך.
 • עשה צ'יגונג להנחיה האנרגיה של כדור הארץ לחמם את ידי.
על איזה טווחי דרגות אתה מדבר?
@Roflcoptr: לא בטוח; האם זה ישפיע על התשובה? האם שום שיפור בסובלנות הקור לא עוזר בטווח כלשהו של קור?
אני גם לא בטוח, אבל אני חושב שעבור 0 מעלות לא הכרחי הרבה מאמץ, אבל בשביל -20 מעלות יהיה צורך כנראה קצת יותר מאמץ.
@Roflcoptr: אני מניח שזה רק * עניין של מידה * חה חה. אותן טכניקות, פשוט מיושמות יותר. בואו נראה אם ​​התשובות אומרות אחרת.
עוברים למינסוטה
כדי להגדיל את הטווח המקובל של הטמפרטורות הנוחות לגופך אתה צריך להתחיל לאט להגדיל את טווח הטמפרטורות אליו אתה נחשף. הפחיתו באטיות את השימוש בתנורים ובמזגנים. הפחת לאט את כמות הבגדים שאתה לובש בחורף. היזהר, כמובן. אם אתה מבצע את המתג מהר מדי, אתה תחשוף את עצמך לסיכון רב.
ארבע תשובות:
#1
+29
studiohack
2012-01-25 05:46:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל הנראה הדבר ה הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כדי להתאקלם בקור הוא לחיות בו.

כן, אתה יכול לומר שזה נשמע פשוט ואולי קשה לעשות את זה, אבל זו הדרך הטובה ביותר. אני גר באזור שמתקרר למדי בחורף (עד ל -40C / F ), ואני רגיל לזה. אני לא חושב ש- 27F קר בכלל. רבים מההצעות שלך הן בדרך חשיבה זו, אך הן אינן במשרה מלאה. כשאתה חי למעשה באזור קר, יתכן שתתקשה להסתגל, אבל אתה כן ... בסופו של דבר, ומכאן מדוע תרצה לחיות בו.

כמה הצעות אחרות:

 • אכל הרבה קלוריות, זה יעזור לך להישאר חם
 • לישון בחוץ כאשר אתה בבית. זה עוזר לגופכם להתרגל לתפקוד במזג אוויר קר, גם כשאתם ישנים. אולי בסתיו, שם הוא מתקרר בהדרגה (במיקומים צפוניים ודרומיים יותר לקו המשווה), ישן בחוץ לעתים קרובות וגופך יסתגל לטמפרטורות הקרות בהדרגה.
 • ייתכן שתרצה לנסות מתקלח קר. או לעבור מקור לחם ובחזרה פתאום, יש לכך גם יתרונות בריאותיים.
 • התעמלו בחוץ, ללא קשר לעונה או לטמפרטורה. גם אם זה לזמן קצר, זו דרך טובה להגיע / להישאר בכושר ו לבלות בחוץ.
זה נכון. בצאת החורף באיווה הייתי לובש מכנסיים קצרים כשהוא מגיע ל 40 מעלות. מאז שחייתי בדרום קליפורניה למעלה משנה, נהיה לי קר כשהוא בשנות ה -60.
+1 למקלחות קרות - אתה אפילו לא שם לב לאחר זמן מה, זה פשוט נהיה נחמד ומרענן!
משהו אחר שהייתי מציע יהיה לא ללבוש מעיל כשנדרש רק לנוחות ולא להישרדות. לשעבר הליכה מהרכב לבית / חנות כשהיא רק מעט מתחת לקפוא. אתה לא נמצא בסיכון לקור / היפותרמיה מהדקות הספורות שלוקח לעבור על מגרש חניה גדול בטמפרטורה זו. עם זאת, אם אתה עושה זאת באופן קבוע, עליך להוסיף מעיל לערכת אספקת החירום של מכוניותיך (אם עדיין אין לך כזה).
@DanNeely נקודה טובה - כזו שאני עושה כל הזמן בעצמי, אבל לא הצלחתי לזכור / להוסיף :) זה באמת עובד ...
נקודות טובות. כשאנחנו מבלים חלק ניכר מזמנינו בבית, גופנו אינו מסתגל. התאקלמות WRT, ראיתי לפני שנים מצגת שקופיות שניתנה על ידי אדם שחורף באנטארקטיקה. באביב, כשהימים התחממו לכמעט -40 מעלות צלזיוס, הוא הרגיש בנוח בחולצה עם שרוול קצר. החיסרון בכך הוא לאבד חלקי גוף מועדפים.
לגבי הערת @DanNeely's, כשאתה יוצא לדרך, הקפד * להביא * מעיל אם כי המכונית שלך מתקלקלת או שקורה אירוע אחר שיאלץ אותך להיות בחוץ יותר מהצפוי.
@dolan הסכים. בין היתר, ערכת החירום שלי ברכב כוללת זוג מכנסי זיעה גדולים מספיק כדי ללבוש את כל מה שאני לובשת, מעיל, כפפות, שק שינה במשקל קיץ, ומשקל חורפי.
#2
+10
Kate Gregory
2013-01-19 21:52:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא בטוח למה אתה רוצה לעשות את זה, אבל שמתי לב שבקבוצת אנשים במזג אוויר קריר (לא קר) למשל 5 צלזיוס שהוא 41 צלזיוס, אלה שחיים במקומות עם חורף קר מאוד ( אונטריו הכפרית כמוני, וויניפג) אפילו לא מכווצת את מעיליהם בעוד אלו שחיים במקומות חמים לאורך כל השנה (טקסס) רועדים ומתלוננים ושואלים כפפות.

התיאוריות שלי לגבי הסיבה שזו:

 • בגדי בסיס חמים יותר. בטח, כולנו לובשים רק מכנסיים, חולצות, נעליים, ומעילים קלים, אבל נעלי הטקסן סוליות דקות יותר, הז'קט שלו קל יותר וכו '.
 • אלה מאיתנו עם ניסיון קר רגילים להרגיש קצת מגניב וידע שזה לא מסוכן (בניגוד לקור באמת שמסוכן)
 • יש לנו כמה הרגלים שאולי אפילו לא נבחין לגבי הדרך בה אנו הולכים או עומדים שמחממים אותנו באמצעות אנרגיית שרירים, או להפחית את החום שאנחנו מאבדים לאוויר
 • מערכת העצבים הסימפתטית שלנו פותחת תעלות שהטקסנים סוגרים, אז אנחנו מזרימים דם לאצבעותינו ומחממים אותם בזמן שהוא זורק את האצבעות מתחת לאוטובוס. חיילים אמריקאים ככל הנראה לומדים איזה דבר של ביופידבק בכדי להשיג את האפקט הזה

אני ממליץ להתאקלם בקירור, לא קר. קור יהרוג אותך. עד להקפאה זה מגניב. אני מניח שקור מתחיל בערך -10C שזה 14F. אם יש לך גישה למגניב, נסה פשוט לבלות בו בלבוש קצת פחות בגדים ממה שהיית עושה בדרך כלל. השאר את הכובע או הכפפות או הצעיף. אל תרכוס את המעיל. לבש את המעיל הקליל במקום המעיל. עשה זאת לזמנים קצרים - לא תמות כשקוראים בהליכה כדי לקבל את הדואר בבגדים פנימיים כשהוא מעל להקפיא. בשעה 0C אשאיר את המעיל שלי במכונית כדי ללכת למכולת כי זה מעצבן ללבוש או להתמודד עם מעיל גדול בזמן הקניות. ובטח, אני מרגיש קר בזמן שאני עובר דרך החניה. פשוט לא אכפת לי כל כך.

בדוק כיצד להניף את זרועותיך בכדי להניע יותר דם לאצבעותיך, וכיצד לקפוץ מעלה ומטה כדי להעלות יותר דם עד בהונותיך. אם אתה לא מתגורר במקום כלשהו שבו נהיה קריר וקר, צפה במה שאנשים אחרים עושים במקומות כמו תחנות אוטובוס שבהם אתה צריך לחכות בחוץ. (אפילו עם צעיפים כפפות מלאות על כובעים וכו ', אנשים מתקררים כשהם צריכים לעמוד במקום. צפו איך הם מתמודדים עם זה.) שנו את הדרך בה אתם הולכים כדי להתחמם. וכן, למד להתעלם מהעובדה שאתה מרגיש קצת מגניב. לעולם אל תתעלם מלהרגיש מקורר או קר - רעד הוא סימן סכנה גדול. אני לא משאיר את המעיל שלי מאחור ב -10C. זה פשוט יהיה טיפשי. אבל מגניב? הרם את הסנטר. תגיד לעצמך שזה "תומך". דמיין לעצמך מעט זוהר בלחייך וניצוץ בעין. מצפים לשוקולד חם. חשבו על החלקה, מזחלות, סקי וכל שאר הדברים שכיף לעשות בחוץ וכוללים מעט קר. לך מהר יותר. אל תתנו לזה לנצח אתכם. ואז היכנס לבית החם ובאמת ליהנות מהחום הזה.

#3
+7
Andrew
2013-12-16 10:55:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התאקלמות איננה פסיכולוגית גרידא; זו למעשה תגובה שונה מבחינה פיזיולוגית המבוססת על חשיפה וניסיון לאחרונה. שכיבה לאורך פרק זמן (ימים עד שבועות) יכולה באופן תיאורטי לשנות את הביוכימיה שלך ברמה התאית כאשר אתה מפתח שיעור שונה של חלבוני קרום ומליחות (ראה http://en.wikipedia.org/wiki/Acclimatization).

#4
+6
Mr.Wizard
2013-01-20 20:54:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לעשות יותר גרוע מאשר לחקור את Wim Hof ​​, את הישגיו ושיטות האימון שלו.

סרטון TEDx באמסטרדם

ערוץ YouTube

מופע Daredevils בהשתתפות Wim Hof ​​

תיהני. : o)

זה מעניין. מעניין יהיה ללמוד כיצד אימן את עצמו לעשות זאת.
@theJollySin אם אתה צופה בסרטון "דרדווילס" תראה שהוא יושב הוא מים קרים מאוד (כ 45 דקות אם אני זוכר) כשיטת מיזוג, לא רק פעלול. הוא כנראה עושה את זה כבר שנים. הוא יחמוק בלילה כדי לטבול זמן מה בנהר הקר ליד ביתו וכו '. נשמע לי אומלל אבל כנראה שזה, בין היתר, התנהג גוף ונפש בצורה יוצאת דופן. אחפש קצת אחר התייחסויות לאימונים שלו קצת אחר כך.
אני מתרגל אלמנטים של שיטת WH. בפרט, אני גר באזור עם שחייה פראית נפלאה ושוחה מספר פעמים בשבוע במים קרים. יכולת ההסתגלות של גוף האדם היא דבר נפלא - עכשיו אני יכול לסבול טבילה בקור שלפיו שומר החוף האמריקני צריך להשאיר אותי מודעת למחצה. למעשה אני נהנה באופן חיובי מהחשיפה לקור - השחייה שלי היא גולת הכותרת של היום. וזה ממישהו שבילה את רוב חייהם בשנאת רחצה קרה - אתה רק צריך להתחיל להתאקלם בעדינות ובהדרגה.
@Tullochgorum תודה על הדיווח האישי. זה אישור נחמד לפחות לאיזשהו היבט של ההסתגלות. בשלב זה האם אתה מגלה שאתה מסוגל להשרות כמו Wim או שאתה צריך לשחות כדי להישאר חם (בפנים)? היכולת לכאורה מעלה את חילוף החומרים שלו בתגובה לקור, מלבד כל מאמץ פיזי ברור, הוא דבר שמרתק אותי ב- W.H.
אני לא מומחה, אבל התפיסה שלי היא ששחייה במים קרים מקררת אותך מהר יותר לעומת פשוט השרייה פסיבית מכיוון שהיא מאיצה את אובדן החום על ידי הולכה על ידי הגברת זרימת המים הקרים על גופך. קראתי תיאור של תקרית באנטארקטיקה בה שני אנשים נפלו מהסירה. אחד ניסה לשחות לספינת האם. השני צף בתנוחת העובר והמתין להצלה. הבחור ששחה חולץ במצב גרוע בהרבה מהבחור שצף. ביצוע תרגיל הנשימה במים קרים אמנם עוזר מעט, אך היה זהיר מאוד שכן קיים סיכון להתעלפות!
@Tullochgorum מעניין מאוד. זה אמנם הגיוני, אבל האינסטינקט שלי במים קרים הוא לשחות קשה כשאני * מרגיש * חם יותר. אצטרך להתנסות בזה! כמובן שמבחינתי "קר" כנראה פירושו 55-60 מעלות צלזיוס (לא מדדתי) מכיוון שמעולם לא ניסיתי להתאקלם בקור אמיתי.
@Mr.Wizard - ובכן, אלה טמפרטורות צנועות למדי - יכולתי לשחות הרבה יותר מחצי שעה ללא טיפה לאחר כך שתזדקק לטבילה ארוכה כדי לקבל הרבה התאמה. יש לנו כאן שחייה בים ובנהר, והטווח כל השנה הוא בין 5 מעלות צלזיוס (בחורף על הבורות) עד 17 מעלות צלזיוס (ים סוף הקיץ). אתה בהחלט שם לב להבדל! 5 מעלות צלזיוס מתחזקות למדי, גם כשאתה מותאם היטב - כל דבר שעולה על 10 דקות ואתה מתמודד עם ירידה לא נעימה למדי (אלא אם כן אתה ווים הופ).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...