שְׁאֵלָה:
האם חפירת "חור קר" באמת יעילה כשאתה מחסה באזור מושלג?
Stefano Borini
2012-01-25 03:56:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המלצה אחת שקיבלתי במקרה חירום או מחסה מכוון במקום מושלג היא לחפור חור תחתון, כך שהאוויר הקר יכול לנוע לשם, בעוד שאפשר לישון גבוה יותר במקום בו החום נשאר. אני מבין את הפיזיקה הכרוכה בכך, אך אינני מודע לכמה הבדל זה יכול לעשות בפועל. כמה תארים אנחנו מדברים כאן? האם זה באמת מומלץ, או שזה פשוט מבזבז אנרגיה?

זה נקרא גם "אגן אוויר קר".
חפרנו מערת שלג בצופים כשהייתי בת 13. זה היה רקסבורג, איידהו, אמצע החורף, אז אנחנו מסתכלים מטה סביב -25f (-30c) בחוץ עם רוח רוח נמוכה יותר. השתמשנו במדרגה למעלה אבל חשבתי שזה לניקוז המים. בכל מקרה, היה חם מספיק כדי להזיע במערה. מעולם לא עשתה מערה ללא השוואה, אבל הפיזיקה גרמה לי לחשוב שזה רעיון טוב.
אחד תשובה:
#1
+28
Justin Self
2012-01-25 04:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשייה נכונה יכולה להבטיח שהטמפרטורה במערת השלג תישמר סביב 32 ° F (0 ° C) ומעלה. יכול לעשות את ההבדל בין חיים למוות.

הנה הרעיון הכללי.

enter image description here

כמובן שדבר זה לא יבטיח את ביטחונך, אך זה בטוח עוזר.

כדי לענות ישירות על שאלתך, זה משנה מאוד ומומלץ בהחלט.

ערוך כפי שצוין בתגובות, אנו צריך תמיד לתת אשראי למי שממנו אנו מקבלים מידע.

מקור: מייק קללנד

שימוש טוב ברישום של מייק קללנד :)
האם אנו יכולים לזכות את המחברים על השימוש הזה בעבודתם בבקשה! זה ספר נהדר ואני חושב שאנשים רבים היו רוצים לקרוא אותו ... [ספר הסקי של אלן ומייק ממש מגניב של Backcountry] (http://www.amazon.com/Allen-Really-Backcountry-Revised-Better/dp/ 0762745851) הם שני מדריכי NOLS שעשו עבודה נהדרת בהסברת מידע להמונים. ביוס - (http://www.linkedin.com/in/alleno), (http://littleboingmarks.blogspot.com/)
אתה צודק, הייתי צריך. שלפתי אותו מתמונות גוגל מבלי לחפש מאיפה זה בא.
32 מעלות ???? זה ימיס הכל באופן מיידי ... אההה, אתה מתכוון להתכוון ל 32 מעלות פרנהייט, לא צלזיוס! ימין?
לאחרונה יצרתי מאמר בוויקיפדיה בנושא זה: [חור קר] (https://en.wikipedia.org/wiki/Cold_hole). אנחנו מדברים על 2016, כך שאנשים פשוט לא יודעים על הנוהג הזה (ואני מתכוון לוויקיפדיה, דו!) - או שאני משתמש במילים שגויות, והמאמר כבר קיים תחת כותרת אחרת. אני לא חובב טיולים (שלא לדבר על טיפוס הרים או טיפוס), אבל אני אוהב את הרציונל לפיזיקה - אז אני זקוק לעזרה כאן ממישהו עם כונן אמיתי כדי לתקן את הדברים. סיפור ארוך קצר: עזרה! :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...