שְׁאֵלָה:
האם משקפי שמש מקוטבים מגנים מפני עיוורון שלג?
Jasper
2012-01-25 02:24:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם משקפי שמש מקוטבים רגילים יגנו עלי מפני עיוורון שלג? ואם לא איזה סוג משקפיים / משקפי מגן יגן עלי?

קשור: http://outdoors.stackexchange.com/questions/5854/do-polarized-sunglasses-protect-against-uv
לקיטוב אין שום קשר עם הגנת UV, וה- UV שגורם לעיוורון שלג. התשובה הנכונה היחידה היא "הם עשויים או לא, תלוי בדברים אחרים"
שבע תשובות:
#1
+14
Lagerbaer
2012-01-25 02:55:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משקפי שמש מקוטבים רגילים מיועדים בדרך כלל לנהגי מכוניות, מכיוון שמשקפיים אלה, בנוסף לכהות השמיים, גם מדכאים בוהק / השתקפויות.

אם אתה נוסע בשלג, האור יגיע מכל הזוויות והכיוונים השונים ולכן יהיה מקוטב לכל מיני כיוונים, ולכן מקטב בלבד לא יסנן כמות מספקת של אור. למדתי את זה בדרך הקשה ...

אז בנוסף למקטב, כל משקפי המשמש שאתה משתמש בחוץ צריכים לכלול משהו שמתכהה ללא תלות בכיוון. כמה תלוי לאן אתה רוצה להגיע. רק בהרים שבהם יש שלג כלשהו, ​​או אל קרחונים ושדות קרח שבהם לא תראה דבר מלבד שלג במשך ימים. אני לא יודע את המספרים מעל לראש, אבל אני יודע שהמשקפיים שאני משתמש בהם לטיולי טרקים כהים עד כדי כך שאסור לי ללבוש אותם בזמן נהיגה (אני מאמין בהפחתה של 99%). זה משהו שאנשים בחנות בחוץ צריכים להיות מסוגלים להסביר לך.

דבר נוסף וחשוב מאוד להיזהר הוא אור תועה. מה שלמדתי גם בדרך הקשה זה שמשות קליפ על המשקפיים הרגילות שלך מכניסות יותר מדי אור מהצדדים. אתה רוצה לוודא שברגע שאתה מרכיב את משקפי המגן שלך, כל אור שמגיע לעיניך חייב לעבור דרך המשקפיים. שוב, על קרחון או בשלג, האור מגיע מכל הכיוונים. לפיכך משקפי מגן בסגנון מסע רציני נראים מעט כמו משקפי טייס ישנים, עם עור בצדדים המונע כל אור משוטט להתגנב פנימה.

מסנני פוליקרבונט שקופים כמעט כל אור UV - מספיק כדי להגן על העיניים בתנאי שלא אור תועה נכנס מסביב לקצוות. אלא אם כן עטיפה צמודה, משקפי שמש מכניסים יותר מדי אור תועה. זה מתקן שעדשות כהות מספקות הגנה מפני UV יותר מאשר עדשות בגוון בהיר.
#2
+8
mendota
2012-01-25 02:54:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משקפי שמש רגילים אמורים לתת לך הגנה מפני עיוורון שלג, כל עוד הם מגנים מפני קרינת UV. עד כמה הם מגנים עליכם תלוי עד כמה העדשות מכסות את עיניכם, ועד כמה העדשות או הציפויים מסננים או מסיטים קרינת UV.

הדגש על "עד ​​כמה הם מכסים את עינייך" :) על השלג, ההשתקפות מלמטה מגיעה מהרבה זוויות, ולכן משקפיים מותקנים היטב הם המפתח.
#3
+8
Ben Crowell
2015-02-12 04:06:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחד ה יישומים הקלאסיים של משקפי שמש מקוטבים הוא סקי. אור מהשמש אינו מקוטב, אך כאשר הוא מוחזר ממשטח בזווית מבט, הוא הופך לקוטבי מאוד. כשאתה נמצא על שדה שלג, הרבה מהאור הבהיר שנכנס לעיניים שלך הוא אור המוחזר מהשלג, וכשהשמש נמוכה בשמיים, הבוהק הזה מגיע מהשתקפות מבט, ולכן הוא מקוטב מאוד. אם אתה מרכיב משקפי שמש מקוטבים, הם יעזרו לחתוך את הסנוור הזה באופן לא פרופורציונלי, ויקלו על לראות דברים אחרים מבלי שהמבט שלך יפריע לנו.

זה הכל נוחות וקלות לראות , אבל לא בהכרח אומר לך שום דבר על עיוורון שלג. עיוורון שלג נגרם בעיקר על ידי UV, אשר אינך יכול לתפוס ואינו גורם לכאב או אי נוחות מיידית. בנוסף לעיוורון שלג, UVB (ואולי UVA, למרות שהראיות אינן חזקות כל כך) יכול לגרום לבעיות לטווח הארוך בראייה.

אז השאלה היא אם עדשות מקטבות הן יעילות או לא יעילות כנגד UV. יש לנו שאלה נפרדת לגבי זה, אבל בעצם התשובה היא שהם כנראה יעילים למדי, אבל כנראה לא יעילים כמו שהייתם רוצים באופן אידיאלי.

+1: זו התשובה הנכונה היחידה לשאלה שפורסמה לפני 3 שנים !!!
למעשה * מבט גבוה * יקטין את הקיטוב ביחס למבט מעט פחות. יש זווית קיטוב אופטימלית. שניהם יותר בניצב וגם יותר מציצים * ירידה * בקיטוב מאותה זווית. ובכל זאת, הנקודה הכללית שלך נכונה בכך שבנסיבות הנכונות, חלק טוב מהאור שיורד משלג לפניך יכול להיות מקוטב, ומשקפיים מקוטבים עוזרים * במקרה הזה *.
@OlinLathrop: מידע מגניב, תודה. אני מניח שמונח החיפוש הרלוונטי הוא חוק ברוסטר. שים לב כי מסנני קיטוב ככל הנראה חוסמים כמעט את כל * שני * הקיטוב של UV - ראה http://outdoors.stackexchange.com/a/7785/2169.
#4
+5
Fred the Magic Wonder Dog
2015-02-12 03:41:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם סטנדרטים אמיתיים לכך. אם אתם הולכים לאנשהו בו עיוורון שלג הוא אפשרות אמיתית, עליכם להיות עם משקפי שמש העומדים בתקן. התקן הנפוץ ביותר המשמש במשקפי שמש בחוץ הוא תקן הקטגוריה המבוסס על תקני CE האירופיים. ישנן 5 קטגוריות 0-4

לדף זה סקירה טובה:

הסבר על קטגוריות עדשות משקפי שמש.

בעיקרון , משקפי שמש למטרות כלליות צריכים להיות בקטגוריה 3, המתאימה לסקי בחורף כאשר השמש בדרך כלל בזווית נמוכה. אם אתם מטפסים על קרחון בקיץ, אתם רוצים משקפיים ברמה בקטגוריה 4.

עדשה מקוטבת יכולה בהחלט לעזור, אך בסופו של דבר זו הפחתה ברמת אור UV שמונעת עיוורון משלג.

#5
+3
xpda
2012-01-25 03:10:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל משקפי שמש או יעזרו בהגנה מפני עיוורון שלג. הגנה מפני UV מומלצת מאוד.

#6
  0
user5585
2015-02-12 01:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בניגוד למה שחלקם עשויים להרגיש שהוא שימוש מוגבל לקיטוב, המטרה היחידה של סינון זה היא למזער את הסנוור הנגרם באופן ישיר ועקיף על ידי אור שמש בהיר אך לא מוגבל. על ידי כך חדות הראייה שלך מוגברת בכל סביבת אור בהיר. זכור כי האור עצמו נוסע כך שהוא יקפיץ כל משטח מחזיר אור. ככל שהסביבה שלך משקפת יותר כך הבוהק יהיה אינטנסיבי יותר.

הדרך היעילה ביותר להגן על עיניך מפני השתקפות קשה היא קיטוב. ישנן מספר רמות איכות למסנן זה, לכן אל תתפלאו אם הגנה זולה (נמוכה) אינה עושה את העבודה. בנוסף למסנן איכותי יותר, בחר צבע המתאים ביותר לסביבה בה אתה נמצא לרוב, כמות העברת האור המותרת היא קריטית לביצועים הצפויים. המסגרת שתבחר חשובה לא פחות מהצבע, כיסוי עטוף לספורטאי יעזור למקסם את החזון שלך על ידי חסימת כמות האור הנכנסת מהצדדים כמו המקום בו חובש משקפי השמש הפעילות מזדמן יהיה בסדר גמור עם מסגרת בסגנון אופנה.

-1. אותה טעות כמו כולם - ה- OP שאל על עיוורון שלג, שנגרם על ידי UV ולא עודף אור / בוהק וכו '.
#7
  0
deckked
2015-03-15 11:43:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מרכיב עדשות מקוטבות בשלג, אפילו בלילה; וכשאני חוזר לבית אני יכול לראות הכל בסדר גמור. אם אני מבלה זמן משמעותי בחוץ בשלג סמיך, אפילו בלילה, בלי המשקפיים המקוטבות שלי, כשאני חוזר לבית אני בעצם עיוור או מחפש מיקוד עד שיעברו מספר דקות.

השאלה נשאלת לגבי עיוורון שלג, שזו בעיה רפואית ספציפית וקשה. זה לא רק עניין שלקחת זמן לעיניים להסתגל לרמות האור הנמוכות יותר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...