שְׁאֵלָה:
באיזה קרמפון סגנון עלי להשתמש במגפי הטיול שלי וכיצד להתאים אותם?
Phil Jackson
2012-01-25 08:20:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי במיקרוספיקים על נעלי הטיול שלי ומגלה שהם לא עומדים באתגר של לטפס על פסגות מושלגות. אני משתמש בנעלי שלג, אבל אני מגלה שחלק מההרים ישמשו טוב יותר על ידי הקרמפונים ותהיתי איזה סוג יהיה הכי טוב למגפי הטיול שלי וכיצד אעבור להתאים אותם.

האם אוכל לשאול באיזה סוג מיקרוספיקים אתה משתמש כרגע? שאלתי [שאלה על Quora] (http://www.quora.com/What-is-the-most- passende-footwear-when-hiking-in-mixed-snow-ice-mud-rocks-conditions) ו- הומלץ על אלה: http://www.rei.com/product/774966/kahtoola-microspikes-traction-system
כמו כן יהיה שימושי להזכיר אם יש לך מגפי הליכה עם שרוך או לא (כלומר, האם יש להם שפתיים קשות על הבוהן והעקב כדי לאפשר הצמדה לעופרות).
במגפיים שלי אין שום דבר. Kahtoola microspikes זה מה שאני משתמש כרגע. אני נמצא בזוג השלישי שלי בעוד 6 חודשים (הלוואי שהם יחזירו לי את הכסף במקום להחליף אותם). אני לא יכול להמליץ ​​עליהם שכן לולאות הגומי נקרעות כאשר משתמשים בהן על גבעות.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+8
Roddy
2012-05-07 16:45:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למגפיים ולקראמפונים יש דירוגים שנותנים לך מושג לגבי תאימות.

מגפיים מדורגים כ- B0 (שלוש מגפי עונה, או בעצם נעלי בית!) ל- B3 (מגפי טיפוס הרים קליפה קשיחים), וקרמפסים מדורגות C0 (גמיש, רצועה) ל- C2 (נוקשה, בדרך כלל נכנסת).

בתיאוריה, אתה לא צריך להשתמש בקרמפון עם מספר גבוה יותר מאשר אתחול. אבל, חשוב מכך, קחו אתכם את המגפיים לחנות, כי (כמו התאמת המגף תלוי בכף הרגל שלכם), ההתאמה של הקרמפונים תלויה במגף. התאמה היא חיונית, מכיוון ש באמת לא רוצים שייפול.

http://www.thebmc.co.uk/modules/article.aspx ? id = 5363

מ- UKC, ראה גם:

http://www.ukclimbing.com/gear/review.php?id=1330

#2
+7
imsodin
2015-12-14 16:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תאימות

אני לא מכיר את מערכת הדירוג (B0-3, C0-2) המוזכרת בתשובה אחרת, אך התאימות של מגפיים וקרמפונים מסתכמת בשתי שאלות:

האם למגפיים יש רטט / שפה מלפנים ו / או מאחור?

זה מגדיר את בחירת מערכת ההתקשרות המתאימה.
רוב נעלי הטיול אין לך רתכות, אז אתה צריך קרמפלון עם חיבור סוג סל מלפנים ומאחור, שמאובטח בעיקר ברצועות.

enter image description here

אם למגף שלך יש רטט מאחור, אתה יכול לבחור קרמפונים עם מנוף מאחור. קל יותר לצרף אותו ויציב יותר.

enter image description here

מגפי טיפוס הרים טכניים קיבלו פגיעות גם מלפנים וגם מאחור. בנוסף לידית, יש תושבת מתכת מלפנים. זה דומה מאוד לכריכות סנובורד / מירוץ מירוץ. זה המהיר ביותר להיכנס אליו והנוקשה ביותר.

enter image description here

האם הסוליה נוקשה מספיק?

אם הסוליה שלך מברכת אותה מיועד לשימוש עם קרמפונים, אז אין בעיה כאן. נעלי טיול עם סוליה רכה מאוד (נעלי טרקים) עלולות להיות בעייתיות. למרבה הצער אין קריטריון ברור כאשר סוליה רכה מדי. אז במקרה זה אני ממליץ בחום לבדוק אצל סוחר מתמחה אם זה עובד.

מאפיינים

חומר

רגילים הם פלדה קרמפונים שכן הם יציבים ועמידים. אז אם אתה עושה משהו טכני או שיהיו לך קטעים על סלע לחצות עם קרמפונים, זו הדרך ללכת. לשימוש רק על קרחונים / קרמפונים מאלומיניום הם חלופה תקפה, מכיוון שהם קלים למדי. הם פשוט נשחקים במהירות על סלע, ​​אך לשימוש שלג / קרח בלבד הם בסדר.

נקודות קדמיות

נקודות קדמיות רגילות הן אופקיות. אם אינך יודע במה לבחור, עבור עם אלה. נקודות קדמיות אנכיות מיועדות לטיפוס על קרח, כלים יבשים וטיפוס הרים מעורב / טכני. אלה לרוב גם נוקשים וכבדים יותר, ולכן לא בחירה טובה לטיולי שלג.

אנטיבוטן! בדרך כלל מדובר בחתיכת פלסטיק בתחתית הקרמפונים. זה מקטין את הסיכוי לשלג להיתקע מתחת לעופרת שלך. במיוחד בתנאים חמים / לחים, ללא אנטיבוט הקרמפונים שלך הופכים חסרי תועלת במהירות (כלומר חלקלקים יותר מבלי) עקב השלג המצטבר שמתחת (בנוסף יש משקל רב להרים).

כמות הנקודות הכוללת

זה באמת לא דאגה גדולה אלא אם כן אתה הולך טכני, אז בדוק משקל ומחיר במקום.

הפניות לתמונה

לפי סדר ההופעה:
http://content.backcountry.com/images/items/900/GRV/GRV0048/ATNC.jpg
http: // www. livefortheoutdoors.com/upload/548670/images/img_5409.jpg
http://weighmyrack.com/sites/weighmyrack.com/files/images/crampon/Grivel_Air_Tech_Cramp_O_Matic.jpg

תמונה המציגה את סגנון המגף המתאים "וולט" תעשה זאת אפילו טובה יותר. הכי טוב שיכולתי למצוא זה. http://assets.outdoorgearlab.com/photos/11/22/233711_26930_XL.jpg
#3
+4
xpda
2012-01-25 09:19:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בחלק מהקרמפונים יש מנוף עקב שמהדק על הסוליה בעקב המגף. אלה יציבים יותר, אך הם לא תמיד מתאימים לדברים כמו מגפי גומי.

קרמפונים מפלדה יישארו חדים, אך ישקלו יותר מקרמפסים מאלומיניום.

אם אתה קונה אותם באופן מקוון, ודא שאתה יכול להחזיר אותם אם הם לא יעבדו עם המגפיים שלך. כנראה שזו לא תהיה שום בעיה עם נעלי הליכה, כי הם די אוניברסליים. בדרך כלל מהדקים את הקרמפונים עם רצועות המושכות חוטים או חתיכות מתכת המחזיקות את הקרמפון על המגף.

אם אתם מתכננים להשתמש בהם בשלג חם יותר, כדאי לכם לשקול נגד כדור או נגד קרח צלחות. אלה חתיכות פלסטיק שעוברות מתחת לעפרון כדי למנוע מהשלג להתבסס בתחתית.

דוגמה אחת שאני רואה לעיתים קרובות עם מטיילים היא עצב היהלום השחור: http://www.blackdiamondequipment.com/en-us/shop/climb/crampons/neve-crampon הגרסה עם רצועות קלה לשימוש ברוב הנעליים, ואת אלומיניום מבטיח משקל קל (אבל יקבל הרבה יותר מהר). ה"קונטקט "הוא סט דומה (עם רצועות, לא חבילות).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...