שְׁאֵלָה:
איך מייבשים בגדים במזג אוויר לח?
Jasper
2012-01-25 02:23:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהן דרכים מהירות לייבוש בגדים במזג אוויר לח?

(בזהירות) ליד אש?
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+34
Dangeranger
2012-01-28 02:05:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לחות

שמירת בגדים יבשים במזג אוויר רגיל עשויה להיות מאתגרת, אך אזורי לחות גבוהה או משקעים עלולים להקשות על כך.

הסיבה לכך היא שלחות היא באמת מדד " יחסי " ומשמעותה כמות אדי המים שהאוויר יכול להחזיק בטמפרטורה נתונה לפני התעבות.

העיבוי יכול להתרחש בשמים כגשם, קרוב לאדמה כערפל, או באוהל שלך כטיפות מים הנצמדות פנימה. המים יכולים גם להיצמד לבגדים שלך, אם הם תלויים בתוך האוהל שלך כאשר הלחות היחסית מתקרבת ל" נקודת הטל "

נקודת טל

נקודת הטל היא הטמפרטורה אליה יש לקרר חבילת אוויר לח נתונה, בלחץ ברומטרי קבוע, כדי שאדי מים יתעבו למים נוזליים. המים המעובים נקראים טל כאשר הם נוצרים על גבי משטח מוצק. נקודת הטל היא טמפרטורת רוויה.

זה חשוב מכיוון שאם אתה מנסה לייבש את הבגדים שלך באוויר הפתוח והטמפרטורה והלחות נמצאים ליד נקודת הטל, הבגדים שלך לא יתייבשו, אם הם עשויים להירטב יותר!

אנשים רבים ראו זאת כאשר הם קמים לטייל מוקדם ויש מים הנצמדים לדשא גבוה לאורך השביל למרות ש לא היה גשם חזק >.

אז איך אני מייבש את הבגדים שלי?


הדבר היפה בנקודת הטל הוא שזה תלוי לחלוטין בטמפרטורת האוויר. ככל שטמפרטורת האוויר עולה, כך גם כמות המים שהיא יכולה להחזיק.

הדרך הקלה ביותר להגביר את טמפרטורת האוויר היא להשתמש בגופך, היא קבועה 98-99 מעלות ותמיד יש לך זה איתך.

אז אני קו בגדים אנושי?


לא בדיוק. סביר להניח שבטיול ארוך הבאת שק שינה ובשק השינה הזה בשלב כלשהו תהיה הגוף שלך. האוויר בשק השינה יהיה גבוה יותר מטמפרטורת הסביבה, ובלילה הבגדים שלך יתייבשו.

להלן ההוראות הבסיסיות למייבש כביסה של שק שינה.

 1. התחל באמצעות שק שינה יחסית יבש.
 2. ללבוש סט קליל של פוליאסטר או שכבת בסיס מבד סינתטי אחר, שאמור להיות מאוד קל משקל.
  • אלה יפתחו את הלחות והזיעה הרחק מגופך.
 3. היכנס לשק השינה והנח את בגדיך (יבש) על גבי הרגליים והגוף.
  • קשר גרביים יחד והנח סביב צווארך
 4. רוכס את שק השינה ונסה להירדם. במהלך הלילה, מקם את הבגדים על גופך מחדש.
 5. לאחר שהבגדים יבשים, הניח אותם לרגליך.
  • הם יתייבשו די מהר, בדרך כלל תוך 3-4 שעות.
 6. הוסף שכבה נוספת של בגדים לחים אם יש לך אותם.
 7. חזור על שלבים 3-5

הצעות לשמירה על יובש הבגדים.


 1. שמור על שקית עמידה במים קלה בכדי להכניס אליה את הבגדים היבשים שלך בזמן הנסיעה. שקיות שנארזות חזק ועובדות נהדר בשביל זה.
 2. אם יש לך יום יבש שטוף שמש, טייל עם הבגדים קשורים לתרמיל שלך.
 3. אם יש איתך הרבה אנשים באוהל (2-3) נסה להכין קו ייבוש בתוך האוהל.
  • זכור לדאוג ל שפע אוורור על ידי פתיחת זבוב הגשם. מעט כדי לאפשר זרימת אוויר.
 4. אם הטמפ 'נמוך יותר (50 מעלות צלזיוס) אך הלחות גבוהה, הניח בגדים סביב צווארך או פלג גוף עליון תוך כדי טיול.
  • הם יכולים להתייבש באופן חלקי או מלא לאורך כל היום.

הצעות אחרות

 • המגפיים קשים לייבוש כשהם רטובים.
  • יש אנשים ששמים בהם מגבות סינתטיות מיני לספוג מעט מים, ואז מקפיצים אותם בשק השינה גם בלילה.
 • פתח את הרוכסן ברגליך (אם יש לך כזה), כדי לאפשר לאוויר החם הלח להימלט.
  • זה גם שומר על מייבש שק השינה שלך, ומחמם כתוצאה מכך.
 • אתה יכול גם לשים את הבגדים על גבי שק השינה, אבל הניסיון שלי הראה שזה פחות יעיל.
 • סביר להניח שיהיה עיבוי כלשהו על שלך שק שינה בבוקר.
  • הקפד לייבש את זה במגבת לפני שייכנס אל הלופט כשאתה אורז את התיק מחדש.

קריאה נוספת על נושא ...

מזל טוב לך שם בחוץ!

תשובה נחמדה ... יהיה לך את ה- +1 שלי בעוד כ -3 שעות כשאחזיר את קולותי.
#2
+14
Noam Gal
2012-01-25 02:37:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם יש לך שק שינה סינטטי, אתה יכול להניח את בגדי הטיול שלך בתיק, ליד כפות הרגליים, כשאתה הולך לישון. חום גופכם יעזור להם להתייבש. שים לב, עם זאת, שהם לא יהיו יבשים לחלוטין עד הבוקר, אך עדיין יישארו לחים במקצת.
בכל זאת, עדיף על רטוב לחלוטין.
ואל תשתמש בשיטה זו עם שקית פוך.

וחשוב מאוד, אל תביא בגדי כותנה, מכיוון שאלו לעולם לא יתייבשו.
גם אם הבגדים שלך רטובים בבוקר, לפחות הם יהיו קצת יותר חמים מאשר אם השארת אותם מחוץ לשק השינה שלך. לפעמים שמתי את בגדי הרטובים בין שק השינה שלי למזרן שלי מאותה סיבה.
אני חושב שמידע זה מועיל מאוד, אך לא ממש מתאים להסמכת "הדרכים המהירות" בשאלה.
#3
+12
Timothy Strimple
2012-01-25 03:15:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תלוי בכמה לחות אתה מדבר, זה יכול לעזור גם לעטוף כמה בגדים במגבת מיקרופייבר ולשלוט אותם יחד. המגבת תשאב חלק מהלחות מהבגד אל תוכו. זה לא יתייבש הבגדים, אבל זה יכול להפחית באופן משמעותי את כמות המים בבגדים.

אני משתמש בטכניקה זו כדי לייבש בעיקר את גרבי הכותנה של הבן שלי (כן אני יודע שכותנה היא רעה! אבל קשה יותר להצדיק גרביים לטיולים שמישהו יצמח בעוד כמה חודשים). זה לוקח אותם מרטובים לרטיבים, ובהחלט מוציא יותר מים מאשר פשוט לסחוט אותם לבד.

#4
+7
Shawn
2012-01-27 06:03:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לבישת הבגדים הרטובים יכולה לעזור לייבושם מהר יותר, אם כי ניתן לעשות זאת רק במצבים מסוימים כמובן.

ביום שמש, סלעים שטופי שמש יכולים להיות דרך טובה לייבש בגדים כ הם חמים ובשמש, מחממים את הבגד משני הצדדים. כדאי להזיז את הבגדים הרבה כדי לחשוף חלקים שונים לשמש. כמו כן הסלע יאבד את חוםו במהירות ולכן עברו מסלע לסלע כדי לאסוף את כל מחמם בבגדכם.

+1 חום הגוף מייבש בגדים די טוב. מה אני עושה עם הבגדים הרטובים שלי? ללבוש אותם. החיסרון היחיד הוא שאתה חולה בדלקת פרקים, אבל היי, שחי לנצח: ד
#5
+2
Björn Roberg
2012-08-08 18:12:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם ב"בגדים "אתה מתכוון לגרביים כולל ובגדים קטנים יותר; אחת הדרכים היא לחבר את הפריטים הקטנים יותר בין החגורה למכנסיים ולתלות אותם בפנים קרוב למפשעה. אם אתה משתמש בשכבת בסיס, אני ממליץ להחזיק את הלבוש בין שכבת הבסיס למכנס מכיוון שהם פשוט פשוט יספגו את הזיעה שלך. המפשעה היא באמת נקודה חמה יחד עם בורות הזרוע, וכך הופכות בורות הזרוע למקום טוב גם לתליית דברים רטובים, אך קשה יותר להדק בצורה טובה. (יש הרבה כלי דם באותם מקומות קרוב לפני העור, ולכן הם מקומות ייבוש טובים).

#6
+1
Loduwijk
2017-11-28 00:36:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אש . כפי שנאמר בתגובה של קווין, בזהירות . אני מופתע שזה היה האזכור היחיד של אש עד כה.

תועלת מ"סתם השתמש בגופך לייבוש בגדים "

התשובות האחרות אורכות שעות לפחות, לפעמים ימים וזה בדרך כלל בהנחה שאתה יכול להשתמש בחום גופך כמשאב בכלל, בניגוד לצורך לחמם גם את עצמך. מניסיוני האישי, אם הבגדים שלי מספיק רטובים כדי שאני רוצה שהם יבשים יותר, אז אני לא רוצה לחלוק את חום הגוף.

אז, האש מהירה יותר וגם תכליתית יותר לחימום בגדים, אז אם התנאים גרועים מספיק, פשוט תבעירי אש.

פרטים

כשאני רוצה להתחמם ויבש, אני מעלה אש קטנה. קטן מספיק כדי שלא יוכל להתלקח לגדול אם אני מתעלם מזה לזמן מה, כדי שאוכל לעזוב אותו בזמן שאני עובד ולהמשיך לחזור אליו לפי הצורך; גם קטן מספיק כדי שאוכל להתקרב אליו מאוד. מספיק גדול כדי שכל מה שהוחזק כמה סנטימטרים עד רגל יותר מכמה שניות מתחיל להתחמם.

אתה בטח יכול לנחש שתליית בגדים מעל האש הזו היא בדרך כלל לא רעיון טוב, שכן זה יקבל עשן וגם יזלף מים לאש.

על הגוף

בדומה לתשובות אחרות, לעתים קרובות אני מייבש את בגדי על גופי, אך זו האש שעושה את הייבוש, לא את גופי. למעשה, אחרי שחיממתי את הבגדים בזמן שהם נמצאים על גופי, המים החמימים מחממים גם אותי וזה מרגיש טוב. אזהרה !!! אתה חייב להיות מאוד מאוד זהיר כשאתה עושה את זה. אם אתה נשאר קרוב לאש יותר מדי או מתקרב בכלל, ברור ש דברים רעים יקרו : תלוי בסוג הלבוש שלך , זה יכול להמיס, לשרוף, או גם להמיס וגם להישרף . שמור על מרחק מספיק כדי שתוכל לקבל את הבד חם, אך לא מספיק חם כדי להתלקח.

תפסתי בעבר בגדים בוערים, אך מעולם לא כחלק מייבושם, אפילו לא עם בגדי כותנה 100%, אם כי כותנה בדרך כלל נדלקת בקלות.

כשאני מתרחק מהאש לאחר שהייתי קרוב במשך 5-10 שניות בטכניקה זו, האזורים הרטובים של בגדי הם לפחות חמים, לפעמים חמים. אם הבגדים שלי ספוגים לחלוטין, אז לעתים קרובות אני מחמם אותם מספיק כדי שאוכל לראות את המים זורמים מהבגדים שלי במהירות. אבל, אזהרה נוספת! גם אם לא תחמם את הבגדים שלך לשרוף, אתה עדיין יכול להיפגע מבגדים חמים ומהבילים. פעמים רבות חיממתי רגל מכנסית רטובה או חולצה שלא היו שטוחות על עורי וקיבלתי הפתעה כשקמתי והחומר נלחץ שוב אל עורי, רטוב אך חם.

מתי כשאני עושה זאת, אני בדרך כלל צריך לחזור לעיתים קרובות. בין אם בגלל שאני רטוב מאוד וכל שימוש בחום נמשך מספיק זמן כדי להוציא רק חלק מהמים, או בגלל שהתנאים רטובים ואני ממשיך להירטב כמו בעבודה בגשם קל או בשלג.

זה עובד טוב, אבל אני לא יכול להדגיש מספיק עד כמה אתה צריך להיות זהיר. רשלנות תוביל לפציעה. אם אתה מתקרר מספיק כדי שאתה מתקשה להרגיש את החום, סביר מאוד להניח שתפגע בעצמך על ידי התחממות יתר; אנא אל תחשוף את עצמך יתר על המידה לאש בגלל חוסר תחושה לאחר שנחשפת יתר לרטוב ולקור! במצב זה אתה חייב לקבל עזרה .

עשיתי זאת מספר פעמים, אבל הנה האנקדוטה הכי טובה שלי ...

פעם אחת עשיתי זאת לאחר שהייתי שקוע לחלוטין מתחת למים; זה היה בסוף הסתיו או בתחילת החורף, והיה קר מספיק כדי שיהיה קצת קרח דק על חלקי המים. אחרי שצפיתי מהמים, התקררתי כל כך מהר ברוח, שאין לי ספק שהייתי הופכת להיות היפותרמית אלמלא העובדה שהתכוננו מבעוד מועד עם מדורה ליד החוף במיוחד לחימום / ייבוש . בגלל השריפה נהיה לי קר מספיק כדי לרעוד לזמן מה, אבל אחרת הייתי בסדר וחזרתי לפעילות רגילה תוך שעה. בכל פעם שאני רואה אנשים עושים פעילויות במזג אוויר קר שבו מעורבים מים (או יכולים להיות מעורבים בטעות) בלי שאש מוכנה, זה גורם לי להתכווץ. שריפות הן כלי חשוב.

Off-Body

עכשיו, אם הבגדים שלך לא על הגוף שלך, אתה עדיין יכול להשתמש באש כמובן. במקרה זה, אל תניח אותם קרוב ככל האפשר לאש בזמן שהם עדיין על גופך; מכיוון שסביר להניח שתשאיר אותם שם יותר זמן, הם יכולים להיות רחוקים יותר. כמו כן, השתמש בסלעים מחוממים באש כדי לשמור על הבגדים חמים מספיק כדי להתייבש מהר יותר. היזהר כי אתה לא מחמם את הסלעים יותר מדי. אם הסלע התחמם מספיק כדי שלא אוכל לגעת בו בכלל מבלי לשרוף את עצמי, אז לא אשתמש בו לחימום דבר דליק.

סיכום

בקיצור, ולצטט הערתו של קווין: "(בזהירות) ליד אש"שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...