שְׁאֵלָה:
מצאתי קרטון צבי על חבר שלי והסרתי אותו, מה עלי לעשות עכשיו?
whatsisname
2012-01-25 05:21:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשחניתי עם כמה חברים ביער הלאומי בכל מקום, מצאתי קרציית צבאים על חבר. לאחר ש הסרתי אותו בפינצטה, האם עלי לעשות משהו נוסף? האם עלינו לנטוש את הטיול שלנו באופן מיידי או להישאר עוד כמה ימים במדבר לפני שנראה רופא בטוח?

Picture of a deer tick

מומלץ לשמור על הקרציה, כך שניתן יהיה לבחון אותה בשובך כדי לראות אם היא נושאת זיהומים כאלה.
@studiohack יש הפניות לכך?
@TimothyStrimple: למעשה, רק מחלת ליים חשבתי עליה: "רק קרציות שמוצמדות וגמרו להאכיל או שנמצאות בסמוך לסוף הארוחה שלהן יכולות להעביר מחלת ליים. לאחר שהגיעו על העור, הקרציה שמתפשטת ** ליים מחלה אורכת בדרך כלל 24 שעות לפני תחילת ההאכלה. "** [מקור.] (http://www.uptodate.com/contents/patient-information-what-to-do-after-a-tick-bite-to-prevent -מחלת ליים).
התשובה לשאלה זו תלויה לא מעט היכן נמצא היער הלאומי איפה שהוא. אם אתה מסתכל על מפות CDC, מחלת ליים וחום הרוקי מאונטיין הם מאוד מקומיים. למשל, הם באמת לא קיימים ברוב קליפורניה. (המקרים בקליפורניה הם ככל הנראה מאנשים שנסעו למקום אחר וקיבלו אותה שם.) אינך יכול לחלות באזור בו אין מאגר בעלי חיים, ובאזורים גדולים בארה"ב פשוט אין מאגר בעלי חיים.
ארבע תשובות:
#1
+10
pkaeding
2012-01-25 10:54:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדאי לשמור על אתר העקיצה נקי (וודא שקיבלת את כל הקרציה ולא השארת את הראש מאחור, עדיין בעור). זאת בכדי למנוע הידבקות. לאחר מכן, צפה באזור כדי לחפש פריחה.

לפריחה במחלת ליים בדרך כלל (אך לא תמיד) תהיה דפוס עין שוורים, עם עיגולי אודם קונצנטריים סביב מקום הנשיכה. ייתכן שחלק מהמעגלים אינם מעגלים מלאים. כמו כן, לפעמים אין פריחה כלל, אך זהו התבנית הכללית לפריחה.

לא הייתי מקצרת את הטיול רק כשרואה את הסימון, אבל הייתי עוקבת אחריו . לא כל הקרציות נושאות את המחלה, ואם הסרת את הקרציה זמן קצר לאחר שנשך, פחות סביר להידבק בהנחה (בהנחה שלקרציה יש את המחלה).

נערך להוספה: למען ברור יותר הפניה, הנה גודל של נימפה טיפוסית: enter image description here

#2
+8
Karl Bielefeldt
2012-08-30 22:59:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נדבקתי ב ארליכוזיס לפני כמה שנים. קיבלתי כמה עשרות קרציות במהלך טיול ולא שמתי לב כמה שעות עד שהייתי בבית ומכנסיים קצרים אחרי מקלחת. הנה מה שלמדתי:

  • לא, זה לא צריך להיות מחובר למשך 24 שעות כדי להדביק אותך.
  • לקח שבוע שלם עד שהסימפטומים יופיעו מעלה, אך כאשר הם עשו זאת, זה היה פתאומי וקיצוני. הייתי קצת עייף באותו בוקר, אבל ייחסתי את זה לכיסוח הדשא בחום. מלבד זאת, הרגשתי בסדר כשיצאתי מהבית ללכת למסעדה לארוחת צהריים, והרגשתי כמו שפעת הכי קשה בחיי ממש כעבור 30 דקות.
  • הם מעדיפים אם תוכל לשמור על הסימון התייחסות, אך ה- ER יאבחן ויתחיל בטיפול בלעדיו. הם ערכו בדיקת דם שנמשכה מספר ימים לתוצאות, אך החלו מיד באנטיביוטיקה.
  • הערת לוואי מעניינת, הרופאים נדרשים לדווח על מחלות קרציות למחלקת הבריאות. המדינה קיבלה את תוצאות הבדיקה לפני שעשיתי אותה, והתקשרה לשאול אותי היכן נדבקתי בה.
  • הסיבה שחייבים לדווח עליהן היא שמחלות המועברות בקרציות הן נדירות. היזהר, אך אל תתחרפן מלתפוס משהו עד שתהיה בטוח. מצד שני, הייתי לא הייתי רוצה להיות בשממה כעבור שבוע כשהסימפטומים שלי הופיעו. עוד כמה ימים לא היה עניין גדול.
כל השרשור הזה מעניין מאוד. לאחר שגדלתי במדינות דרום מערב יבשות (הרי הרוקי) אני לא יודע דבר על קרציות. אבל כיום גר על החוף המערבי ומדי פעם קמפינג ותרמילאים כאן אני חושב שאני צריך ללמוד.
#3
+6
Doug Kavendek
2012-08-20 06:27:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה נקודות נוספות חשובות בנוגע למחלת ליים:

  • קרציות של צבאים בשלב הנימפיות יש סיכוי גבוה בהרבה להעברה. אז אם זה כמעט גדול כמו זה שבתמונה שנכלל בשאלה, יש סיכוי טוב ממש לא לדאוג. הנימפות הן קטנטן .
  • יש לתחבר את הסימון למשך 24 שעות לפחות, בדרך כלל לפני שיש סיכון להעברה. אם זה כמעט לא התחיל להתנפח, אתה בטח בטוח.

אך שניהם נועדו בעיקר לשקט נפשי; אם מדובר בתקתק צבאים, שמור אותו תמיד, נקה את הנשיכה ופקח על האזור למשך מספר שבועות. אבל זה נכון גם לגבי כל עקיצת קרציות, באופן כללי.

#4
+5
xpda
2012-01-25 05:44:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים ניאוספורין ופקח עליו במשך כמה ימים וחפש פריחה בצורת מוזר.

מידע נוסף על מחלת ליים: מחלת ליים (בורליוזיס)

מידע נוסף על קדחת נקודתית של רוקי מאונטיין: עזרה ראשונה לעקיצת קרציות

פירוט מפורט יותר של עזרה ראשונה: עקיצות של קרציות: עזרה ראשונה

הייתי נשאר עם הטיול. אני מקבל קרציות באופן קבוע, וזה מעולם לא היה רציני.

האם יש לך מקורות חיצוניים שאתה יכול לקשר אליהם שאומרים שזו דרך פעולה מתאימה? זו נראית לי עצה סבירה, אבל היא מעט מעורפלת ולא מבוססת. מה הפירוש של "פריחה בצורת מוזר"? בעיני כל הפריחות מעוצבות בצורה מוזרה. בנוסף, האם ישנם תסמינים אחרים שגורמים לדאגה מלבד פריחה?
אני רגיל לתת ייעוץ רפואי כזה לילדים שלי. זה מוזר, גם הם לא סומכים עלי. :-)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...