שְׁאֵלָה:
מה אני יכול לעשות כדי למנוע מחלת גבהים?
Reverend Gonzo
2012-01-25 02:13:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני הולך לנסוע מעל 4500 מטר (4500 מטר) בטיול בחודש הבא, ושמעתי שאנשים יחלו לעתים קרובות במחלת גבהים. האם יש משהו שאוכל לעשות מראש כדי למנוע מחלות או לקחת בזמן שאני שם שיעזור לי.

ניתן להילחם במחלות גובה בשתי דרכים עיקריות: (1) להתאקלם: קח יום או יומיים כדי להגיע לגובה המרבי שלך, ו (2) פעילות גופנית אירובית: אנשים שרצים או רוכבים על אופניים לא סובלים כל כך קשה בגובה גבהים. בהצלחה!
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+19
A.A. Grapsas
2012-01-25 02:35:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם אתה הולך לטייל כל כך גבוה, או לרכב קצת? ללכת 15,000 רגל בלי לשבור 10,000 רגל נשמע קצת סתמי, במיוחד אם אתה לא בטוח מהסכנות / איך להתמודד איתן.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לעצמך לפני הטיול שלך.

ראשית, התאקלם. לא סתם לרוץ עד 15,000 רגל. נסו להשקיע זמן בגובה 8,000 רגל, 9,000 רגל, 10,000 רגל וכן הלאה. בנוסף, טיפוס גבוה, שינה נמוכה תמיד חלה. אם אינך מרגיש טוב, רד, זו הדרך היחידה שתרגיש טוב יותר.

מנקודת מבט כימית, הרופא שלך יכול לרשום diamox. עם התאקלמות. השתמשתי בו מעל 13,000 רגל וזה מאוד עזר.

הישאר hydrated, אתה מאבד במהירות לחות בגובה. התה הוא החבר שלך, אז תביא כמות טובה ממנו.

בפעם האחרונה שהייתי בגובה 18,000 רגל, לעסנו שורש זנגביל וזה עזר במידה מסוימת.

#2
+17
RoflcoptrException
2012-01-25 03:30:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להתאקלם. זה אומר שעליך להתאים את גופך בהדרגה לגובה. ניתן לעשות זאת, למשל, על ידי הגדלת הגובה בו אתה שוהה מיום ליום. עובדה נוספת וחשובה מאוד שנמצאת בשימוש נרחב על ידי מטפסי הרים היא שתמיד כדאי לישון כמה מטרים מתחת לנקודה הגבוהה ביותר ביום. כך למשל, אתם מגיעים לגובה 4000 מטר, שם אתם מתכננים לבלות את הלילה. לפני שאתה הולך לישון אתה צריך, אם אפשר, להרוויח עוד 200 - 300 מטר, לבלות שם קצת זמן ואז לרדת לישון על 4000 מטר.

הרבה מטפסי הרים משתמשים גם ב אצטזולמיד (דיאמוקס), שניתן לקחת כמניעה. אך השימוש בו נדון במחלוקת מכיוון שיש לו הרבה תופעות לוואי.

בנוסף לכך כדאי לשתות הרבה, אך ללא אלכוהול, וכדאי גם לדאוג לתזונה שלך. חשוב מאוד שתאלץ את עצמך לא להשתמש בכוח רב. (זה חשוב במיוחד כאשר מטפסים על הר גבוה. עליכם להכריח את עצמכם ללכת מספיק לאט). אם אתם חשים בסימפטומים קלים אין צורך לעשות דבר, אך אם זה מחמיר עליכם לרדת לגבהים נמוכים בהקדם האפשרי. אם זה ממש גרוע, אתה צריך לפנות מיד לעזרה רפואית, כי זה יכול להרוג אותך.

תשובה טובה. התכוונתי לומר כמעט את אותו הדבר. אגב, ראיתי אנשים עם דיאמוקס סובלים ממחלת גובה חריפה אחרי כמה ימים. אולי זה עובד בעיקר על הסימפטומים והכי טוב רק ליום-יומיים בגובה?
כן אני חושב שזה שימושי אם אתה רוצה לטפס מהר גבוה מאוד ורק רוצה לדכא את הסימפטומים. אך בהחלט אינו ממליץ להשתמש בו (באופן יזום).
@xpda - ככל הידוע לי, דיאמוקס אינו מטפל כלל בסימפטומים של מחלת גבהים - להיפך - זה לא מונע התרחשות של כאבי ראש. זה טוב; כאב הראש הוא הסימפטום הראשון שאתה רוצה לשים לב אליו כשמנסים להחליט אם להמשיך לעלות (לא אם יש לך כזה). אבל דיאמוקס אינו קסם; אם תעלה מספיק תצטרך לתת לגופך זמן ואין שום דרך לעקוף את זה.
"טיפוס הרים: חופש הילס" ממליץ על ציטוט diamox (acetazolamide): "Acetazolamide doea נראה יעיל במניעה וטיפול [בחולי הרים חריפים] כמו גם בנשימה לא סדירה שמקורה בגובה רב" (מהדורה 7, עמ '490). ישנן תופעות לוואי וכדאי לשוחח עם רופא, אך התרופה מוצגת כטיפול ומונע מחלות גבהים. הספר אינו ממליץ על דיאמוקס כתחליף להתאקלמות נכונה, אלא כתוסף שעשוי לעזור לאנשים מסוימים.
לשני הצדדים כאן יש נקודות תקפות: דיאמוקס אינו קסם, ואינו מחליף התאקלמות ראויה. אבל זה יכול למלא תפקיד רפואי חיובי (לא מסתיר רק תסמינים). הייתי ב -4 נסיעות מעל 10k רגל, ובשביל 2 כאלה היה לי מרשם לדיאמוקס, ובאופן כללי הרגשתי טוב יותר מהפעמים שלא היה לי את זה. אך ישנן תופעות לוואי ועליך לדבר תחילה עם הרופא שלך.
#3
+7
PV22
2016-06-07 10:01:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה מקור רפואי אמין לגורמים, הסימפטומים והתגובות הרפואיות המומלצות למחלת גבהים בדרגות שונות. קליניקת קליבלנד - מידע על מחלות גבהים

מחלת גבהים הסבר

מחלת גבהים יכולה להשפיע על כל מי שנכנס לגובה רב מבלי לתת לגוף זמן להסתגל לשינויים בלחץ האוויר וברמת החמצן. גובה רב מוגדר כ 8,000 - 12,000 רגל מעל פני הים. גובה רב מאוד הוא 12,000 - 18,000 רגל, וגבהים מעל 18,000 רגל נחשבים לגובה רב במיוחד.

ככל שעליה במהירות גבוהה לגובה רב יותר, כך סביר יותר שתתפתח מחלת גבהים. סביר יותר כי מחלת גבהים תתפתח כאשר טיפוסים קשים יותר ולוקחים יותר אנרגיה, בהשוואה לטיפוס איטי וקל.

הנחיות להתאקלמות נכונה

 • אם אפשר, התחל מתחת ל -10,000 רגל והלך לגובה רב במקום לנסוע או לעוף. אם אתה חייב לטוס או לנסוע לגובה של יותר מ -10,000 רגל, הישאר בתחנה הראשונה שלך במשך 24 שעות לפני שתעלה גבוה יותר.

 • בעת טיול או טיפוס מעל 10,000 רגל הגדל את הגובה שלך ב לא יותר מ -1,000 רגל ביום ובנה יום מנוחה בלוח הזמנים שלך לכל 3,000 רגל שנצברו. זכור, "לטפס גבוה ולישון נמוך", כלומר אם אתה מטפס יותר מ -1,000 רגל ביום, תרד לישון בגובה נמוך יותר.

 • העבר תמיד לגובה נמוך יותר אם מתפתחים תסמינים של מחלת גבהים.

 • שתו לפחות 3 עד 4 ליטרים של מים ביום.

 • הימנע מטבק, אלכוהול וסמים דיכאוניים אחרים, כולל ברביטורטים, הרגעה וכדורי שינה.

 • בעודך בגובה רב, אכל דיאטה הכוללת יותר מ -70% פחמימות.

 • מומחים לטיפוס ממליצים לקחת מספיק מיכלי חמצן שיספיקו למספר ימים כאשר הם נוסעים מעל 10,000 מטר. אנשים בסיכון לפתח רמות נמוכות של חמצן בדם (אנמיה) צריכים לשאול את הרופא לגבי נטילת תוסף ברזל בכדי לסייע בשמירה על רמות החמצן בדם.

חשוב מאוד לדעת את הסימפטומים של מחלת גבהים, כך שניתן להתחיל טיפול מוקדם בזמן שהמחלה עדיין קלה.

מניעה

הדרך הטובה ביותר למנוע מחלת גבהים היא על ידי התאקלמות. זהו תהליך המאפשר לגופכם זמן להסתגל לשינוי בריכוז החמצן בגובה גבוה יותר. באופן כללי, המשמעות היא טיפוס לרמה גבוהה יותר בקצב איטי.

שינויים המתרחשים בגוף המסייעים לו להסתגל לגובה גבוה יותר כוללים:

 • נשימה עמוקה יותר

 • לחץ גבוה יותר בעורקי הריאה כך שמשתמשים בשטח ריאות רב יותר כדי לסייע לנשימה

 • הפיכת דם אדום יותר תאים להובלת יותר חמצן לגוף

 • הגדלת כמות החמצן המשתחררת מהדם לרקמות הגוף

טיפול

לכל שלבי מחלת הגובה, הטיפול העיקרי הוא לרדת לגובה נמוך במהירות ובבטחה ככל האפשר. במחלות גבהים קלות, תרופות ללא מרשם צריכות להקל על כאבי ראש. תסמינים אחרים ייעלמו במהירות בגובה נמוך יותר.

תסמינים של מחלת גובה בינונית משתפרים בדרך כלל תוך 24 שעות בגובה הנמוך לפחות בין 1,000 ל -2,000 רגל. הסימפטומים צריכים להיעלם לחלוטין תוך שלושה ימים.

אנשים הסובלים ממחלת גובה קשה יש לקחת אותם לגובה נמוך יותר (לא יותר מ -4,000 רגל) באופן מיידי. הם חייבים להיפגש על ידי רופא בהקדם האפשרי. ייתכן שיהיה צורך בטיפול בבית החולים.

כמה מטפסים ומטיילים מיומנים עשויים לשאת תא חמצן נייד, הנקרא גם תא חמצן היפרברי, כחלק מהציוד הסטנדרטי לגובה רב. "החדר" הוא תיק גוף שנשאב מלא אוויר. ניפוח התיק מגדיל את ריכוז החמצן ומאפשר לאדם בתיק עם מחלת גובה לנשום יותר חמצן.

תרופות

אצטזולאמיד היא תרופת מרשם המגדילה את קצב הנשימה של האדם כך שנלקח יותר חמצן. היא מסייעת לגוף להסתגל לגבהים גבוהים יותר במהירות ומפחיתה תסמינים קלים של מחלת גבהים. תרופה המשמשת לעיתים למניעת מחלת גבהים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...