שְׁאֵלָה:
איך אני מטפל במגפי גור-טקס?
Phil
2012-01-25 02:58:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי זוג מגפי הליכה של גור-טקס שהשתמשתי בהם לא מעט עכשיו ואני רוצה לוודא שאשמור עליהם שירות זמן רב ככל האפשר. מה הדרך הטובה ביותר לתחזק מגפי הליכה של גור-טקס? האם הם זקוקים לעיבוד מדי פעם או שפשוט מצחצחים מספיק את הבוץ?

אני לא בטוח, אבל היו לי זוג מגפי טיול קלים של גורטקס. גיליתי בדרך הקשה שהם כבר לא היו אטומים למים, אחרי 5-6 שנים של שימוש מזדמן.
אבל כל כך אהבתי אותם החלפתי אותם בזוג חדש זהה.
ארבע תשובות:
#1
+9
zoul
2012-01-25 12:14:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא משנה מה שתעשה, הקרום יתבלה בעוד כמה שנים. זו אחת הסיבות לכך שאנשים רבים מעדיפים מגפי עור, מכיוון שברגע שהקרום מתחיל לזלוג, הם עדיין יכולים לאטום את העור (זה הרבה יותר קשה לטקסטיל עמיד למים).

עם זאת, אתה תמיד יכול לנסות לשמור על הממברנה כמה שיותר זמן. דבר אחד שממליצים יצרנים הוא לעולם לא ללבוש גרבי כותנה במגפיים, מכיוון שכותנה שוחקת כאשר היא רטובה ואתה יכול בקלות ללבוש את הנעל פנימה עד כדי פגיעה בקרום.

דבר נוסף הוא לנקות את הנעל. פנים מפני פסולת העלולה לנקב את הקרום. מלבד זאת, אני לא חושב שאתה יכול לעשות הרבה. איטום השכבה החיצונית כנראה ישמור על הקרום לעבוד טוב יותר (כמו DWR על בגדים, מכיוון שעור שהושרה במים לא מאפשר לאדים לעבור דרך הבאר הזאת), אבל אני לא חושב שזה גורם לו לחיות זמן רב יותר.

זה בדרך כלל נשחק תוך כמה חודשים מהניסיון שלי.
#2
+7
HorusKol
2012-01-25 09:00:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נעלי השביל של גור-טקס שאני לובשת כרגע יש את שכבת גור-טקס מבפנים (בין הגרביים שלי לבין הזמש / הסינתטי החיצוני). אני לא בטוח שאתה יכול לעשות הכל כדי לתקן את השכבה ברגע שהיא נשחקה.

הייתי מקפיד לנקות את הבוץ מהמגפיים שלך ברגע שאתה יכול (בדרך כלל ברגע שאתה חוזר הביתה טיול טיול).

אם יש לך מגפי עור, יש כאלה שמשפשפים איזה דיבין כדי למנוע את פיצוחם ולשמור עליהם עמיד למים.

אם יש לך זמש / סינתטי, אז אתה צריך להיות בסדר עם טיפול NikWax אחת לכמה חודשים (תלוי בתדירות היציאה שלך) כל עוד אתה שומר עליהם נקיים.

#3
+5
andy
2014-02-11 01:22:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהי הדרך הטובה ביותר לשמור על מגפי הליכה של גור-טקס?

נקו אותם מדי פעם ...

האם הם זקוקים לאישור מחדש מדי פעם או שפשוט מצחצחים מספיק את הבוץ?

ומים אותם למים.

תבחין שיש לאטום אותם מחדש ... כשהם יירטבו .

שימו לב גם: קרום הגור טקס הוא בפנים המגף, בין החיצוני (עור או סינתטי) לבין הבד הפונה פנימי. אין הרבה מה שאתה יכול לעשות כדי "לתחזק" את הממברנה הזו. בעיקר מה שתעשה זה לטפל בשכבה החיצונית. באופן אידיאלי אתה רוצה לשמור על השכבה החיצונית כמה שיותר אטומה למים (בנוסף לאטימות של הממברנה עצמה) מכיוון שהקרום לא ינשום כמעט באותה מידה אם החיצוני יהיה רווי במים.

הצלחתי עם מוצרי ניקוי ואיטום של Nikwax.

לבסוף ... הדרך הטובה ביותר לכבד זוג מגפיים היא: 1) לטפל בהם היטב ו- 2) בסופו של דבר למחוק אותם בתהליך של הרפתקאות מדהימות רבות.

#4
+3
user5720
2015-03-15 23:04:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שימוש בתרסיס מבוסס סיליקון NON ישמור עליהם עמיד למים זמן רב יותר. סיליקון אינו מומלץ לקנבס ולגור-טקס לאיטום.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...