שְׁאֵלָה:
איך עלי לבדוק שהעוגן מאובטח כשאני מעגן יאכטה קטנה מעל אדמה לא מוכרת?
Rory Alsop
2012-01-25 05:27:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת שייט אני עלול לעגון במפרץ אחר בכל ערב ולקחת סירת גובה לנחות לישון באוהל בן לילה.

אני תמיד חושש שכשאני מתעורר בבוקר הסירה אולי כבר לא תהיה שם. מה אני יכול לעשות כדי לבחור קרקעית ים מתאימה לעגון בה, או כדי להבטיח שהמעגן מודבק היטב, גם אם הגאות משתנה?

שתיים תשובות:
#1
+15
xpda
2012-01-25 05:41:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כוון את העוגן על ידי נסיעה לאחור של המנוע עד ששרשרת העוגן תהיה מהודקת, ואז הפעל את המנוע במהירות בינונית כדי לוודא שהעוגן חפר פנימה. אתה יכול לצפות ב- GPS כדי לוודא שהמהירות היא סביב אפס ( העוגן אינו גורר) כאשר אתה עושה זאת.

עם זאת, אם הגאות ו / או הרוח משתנים, הוא יכול לשלוף עוגן קבוע. אם אתה משתמש בהמון שרשרת וזה לא סוער מדי והזרם לא מהיר מדי, הסירה רק תגרור את השרשרת ולא ממש תמשוך את העוגן. כמו כן, אם הוא ימשוך את העוגן למעלה ויש לך הרבה שרשרת החוצה, סביר להניח שהוא יתפוס שוב איפשהו בקרבת מקום (אלא אם כן הוא עובר מדף למים עמוקים).

יש אנשים שיציבו שני עוגנים. , אחד לכל כיוון הגאות. אני לא חושב שאוכל לעשות זאת בלי לסיים בבלגן סבוך של שרשרת.

אולי אתה יכול לקבל אזעקת עוגן אלחוטית שיוצאת באוהל שלך כשהסירה זזה.

#2
+10
DJClayworth
2013-04-09 07:54:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה ש- xpda כותב על הגדרת העוגן הוא נכון (אם כי אני מקווה שאתה יודע זאת אם אתה מפליג בסירה משלך). כמו גם מה שהוא אומר, וודא שיש לך סוג העוגן הנכון למיטה, ויש לך מספיק רכיבה (חבל או שרשרת). במשך לילה זה צריך להיות לפחות פי 7 מעומק המים. כמה שיותר זמן טוב יותר, בתוך סיבה. הנה כמה אתרים ספציפיים להפלגה.

אם יש לך ספק לגבי אבטחת העוגן שלך, עליך להגדיר שעון עוגן. בעיקרון זה אומר לבדוק מעת לעת שמיקום הסירה שלך לא זז. השתמש במצפן הנושא מנקודה קבועה. ברור שזה אומר לא להשאיר את הסירה ללא השגחה למשך הלילה. אם יש לכם מערכת ניווט אלקטרונית תוכלו להגדיר אזעקת עוגן - כזו שתישמע אם תגיעו יותר ממרחק מוגדר מנקודת העיגון שלכם. יש גם כמה אפליקציות לסמארטפונים שיעשו את אותה העבודה. חלק מאתרי השייט המומחים יספקו לך מידע נוסף. הנה דוגמה.

ניתן גם להגדיר שני עוגנים (אם כי ייתכן 'אחד לכל כיוון הגאות' אינו נחוץ - שני עוגנים עשויים להיות מוגדרים מסיבה אחרת אם הזרם או הרוח עשויים להשתנות ואתם לא רוצים שהסירה תתנדנד).

פעולה נוספת היא צלילה על העוגן - שחו מטה ובדקו חזותית שהעוגן מוגדר כראוי.

שפע של אתרי שייט או שייט ייתן לך מידע נוסף על כך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...