שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לזהות פירות יער / פירות אכילים מרעילים?
studiohack
2012-01-25 17:57:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד אוכל לזהות פירות יער / פירות אכילים במרחבים ולהימנע מהזנים הרעילים? האם יש הנחיה כללית שניתן לעקוב אחריה או שהיא ספציפית לכל צמח?

תֵשַׁע תשובות:
#1
+27
Graham
2012-01-25 19:58:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העצה הטובה ביותר היא לא אלא אם כן אתה מאוד מאוד בטוח.

אחרי שאמרנו את זה, וסתם בשביל הכיף, בהנחה שאתה נמצא במצב הישרדות כרוני בלית ברירה, מאמר זה מתאר כיצד לבדוק אם צמח אכיל.

המאמר ממש שימושי! בושה שאני לא יכול להעדיף תשובה ...
#2
+24
Thomas Rawyler
2012-01-25 19:26:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא מומלץ לאכול פירות יער ופטריות מכיוון שאין דפוס כללי לזיהוי רעילים (אלא אם כן אתה מומחה בנושא זה). אפילו ספר עם תמונות של פירות יער למאכל יכול להיות מסובך מכיוון שחלקם רעילים מוסווים כעמיתיהם למאכל.

צמחים, לעומת זאת, לא צריכים להיות אכילים אם הצבר הוא חלבי. חלב חלב בדרך כלל פירושו רעל. קחו למשל את Euphorbia שיכול להיראות כמו קקטוסים ולהטעות אתכם. אז בדוק את הסאפ.

עם חרקים זה קל יותר. לא לאכול את הצבעים הצעקניים, המסריחים או האיטיים שאינם נעים זה הכלל כאן.

בהמשך לתשובה זו, זה לא חכם ומסוכן לבדוק כל מאכל בר, אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין במינם. יש פטריות שיכולות להרוג אותך לפני שאתה חוזר לחניה, אחרות יהרסו לך את הכבד או את הכליות שלך או יגרמו לכאב שלא יאומן. אם אתה מומחה באזור אחד שאתה לא הוא אזור אחר, אז שחק אותו בטוח ומצא אחד לפני שתטעם משהו. ציד שמח.
@Pureferret אני יודע רק מספיק כדי להיות מסוכן בנושא זה, לא מספיק כדי לעזור לאחרים להיות בטוחים, ולכן אני אף פעם לא אוכל שום דבר שאני לא מביא לשממה. המלצתי לגייס מומחה אמיתי "אכיל פרא" לשיפור פוסט זה. ספר לי אם אתה זקוק לעזרה, אנסה להתחקות אחר אחת.
הייתי מצביע אם הייתי יכול: "צמחים לעומת זאת צריכים להיות אכילים אם הצבר אינו חלבי" - אין סיכוי! יש שפע של צמחים רעילים ללא סאפ חלבי.
@JasonS מסכים לחלוטין, אני חושב שאני יודע למה תומאס מתכוון - מוהל חלבי יכול להוות מדריך גס - אבל זה לא אומר שהצמח אכיל אם המיץ ברור בכלל!
חלב חלב אינו מהווה שום אינדיקטור בשני הצדדים: חסה בר וחלבון מצוי הם בטוחים; חלקם [לקטרי] (http://en.wikipedia.org/wiki/Lactarius) רעילים, חלקם בטוחים; אסור לאכול דוגבנים.
@JasonS - כמו כן, לשן הארי יש מוהל חלבי, והירקות שלהם אכילים לחלוטין.
@JoshCaswell "אם אתה אוכל כמויות גדולות של חלב חלב מוכן כראוי מכל סוג **, אתה עלול לחוות נפיחות, חום, קשיי נשימה, אישונים מורחבים ועוויתות שרירים, והתוצאה ** יכולה להיות קטלנית **." [כמה רעיל חלב לאנשים?] (Http://homeguides.sfgate.com/poisonous-milkweed-humans-74425.html) –homeguides.sfgate.com
"אם אתם אוכלים כמויות גדולות של" *** שום דבר מוכן כראוי "התוצאה עלולה להיות קטלנית", @Mazura. ראש פילה שנבדק על ידי USDA יגרום לך לחלות אם "מוכנים כראוי". המשפט מיד לפני המשפט שציטטת, ו _ההפניות_ למאמר, אם אתה מסתכל דרכם, מצייר תמונה פחות אימתנית. יש להבחין בין חלב חלב נפוץ למין אחר.
כדאי לקרוא גם http://foragersharvest.com/milkweed-a-truly-remarkable-wild-vegetable/ ו- http://www.wildflowers-and-weeds.com/Edible_Plants/Articles/Milkweed.htm. כתב ויתור סטנדרטי בנושא חיפושי חל על חיות: אל תאכל דבר שלא זיהית בחיוב; אל תכין ארוחה מכל מה שלא אכלת קודם.
#3
+13
Russell Steen
2012-01-26 00:29:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. קבל ספר טוב עם איורים בצבע מלא. אני לא מוצא קישור לאחד, אבל אתה רוצה שווה ערך למדריכי השדות בצבע מלא של Audubon.
 2. בצע כמה ריצות שטח באזור שאתה מתכנן להיות עם מישהו מנוסה לפני שאתה מנסה לאכול את העלווה.

כמובן, הכל תלוי בסיכון. אם אתה אבוד במשך ארבעה או חמישה ימים ואתה מת ברעב, בהנחה שאינך מריר, לא בוער = בסדר עשוי להיראות סביר יותר. עם זאת, אם אני נמצא על סף רעב, אני בדרך כלל לא רוצה שאנשי התגובה יצטרכו להתמודד עם כל מה שאולי הרעיל את עצמי. נראה הרבה כמו להכפיל את המוות.

זו תשובה נהדרת! עבור צמחים (לא פטריות), ישנם צמחים רבים שתוכלו לאכול, ובשביל סוגים רבים תוכלו לקחת את זה כמובן מאליו שכל מין בסוג יהיה אכיל. עבור אזור נתון, באמת לא צריך הרבה כדי ללמוד אחוז סביר מהצומח, הן אכיל במיוחד והן רעיל במיוחד.
#4
+5
berry120
2012-02-03 05:25:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי, קשה מאוד לחזות את זה בכל העולם, אלא אם כן אתה מומחה בנושא (ולכן סביר להניח שלא היית מחפש עצות בדף זה!) יש כמה רמזים, כמו צמחים עם מוהל חלבי נוטים להיות רעילים - אך יישום אלה בהקשר כללי הוא כמעט תמיד רעיון רע שכן חייכם יכולים להיות תלויים בכך.

הכי טוב שאפשר לעשות הוא לקרוא, להשיג ספר טוב וכו 'שמתמקד סביב האזור שאליו אתה מטייל - קבל אזור ספציפי ככל האפשר, עם תיאורים ותמונות טובים וברורים. זה יאפשר לך לקבל מידה מסוימת של ביטחון - אם כי ברור אלא אם כן אתה בטוח ב 100% שלא הייתי מסכן את זה.

#5
+3
SergeS
2012-01-25 18:54:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה AFAIK ספציפי לצמח.

אבל שמעתי איפה שהוא, שאם תטעם פירות יער או פירות מורעלים זה יהיה טעים מוזר - בגלל האבולוציה - מי שיכול לזהות פירות יער רעילים לפי הטעם לא יאכל אותו ויחיה יותר: -)

אני יודע מכימיה כי תרכובות בסיסיות לרוב יטעמו "סבון או מריר", אך לא שמעתי שגרגרים של פירות יער או פרי יהיו "מוזרים". [מידע על חומצות, בסיסים וטעם.] (Http://chemistry.about.com/od/acidsbases/a/acidsbasesterms.htm) אני ממליץ בחום _מנגד_ לבחון טעם של מזון לא ידוע. קח איתך מישהו שכבר היה באזור ההוא וקצר פירות / צמחים באזור זה ופעל לפי עצתו. כשאתה בספק, אל תאכל אותו!
זה לא פיתרון לנסות טיול קצר, אבל אם אתה בבעיה גדולה זה יכול להועיל
האם אתה יכול להיות ספציפי יותר לגבי "מוזר" או שזו באמת תגובת מעיים ואתה צריך להיות בקנה אחד עם גופך כדי לדעת אם משהו לא אכיל. למשל, בתזונה התרבותית הכבושה שלי, הרבה דברים אכילים לחלוטין טעימים "מוזרים" בגלל החקלאות המודרנית שמעצבת את החוויה שלנו.
לא יודע איך לתאר את זה כמו שצריך (אנגלית גרועה). כילד אני בטעות אוכל רעיל (רק אחד - ולא רעיל) - זה היה לי טעים כמו פלסטיק + אפר
#6
+3
Gregor Thomas
2012-02-08 06:12:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו שאומרים תשובות אחרות, אל תנסה רק.

אינדיקטור שלילי טוב הוא גירוי בעור. קראתי שבמיוחד עם גרגרי יער, אם אתה כותש כמה גרגרי יער ומשפשף מעט מהמיץ על כתם עור ונותן לו לשבת זמן מה, גרגרי יער מסוימים יגרמו לגירוי, וזה אינדיקטור לא לאכול אותם! אך פירות יער שאינם מגרים את עורכם אינם בהכרח בטוחים ...

#7
+2
Jani Hyytiäinen
2017-05-03 14:25:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תנסה זאת בבית. אך אם חייכם תלויים בכך ואינכם יכולים למצוא שום דבר שאתם יודעים שהוא אכיל, תוכלו לבצע את ההוראות האלה. שוב, אתה עלול למות על ידי כך, אך אם רוב הסיכויים שתמות בכל מקרה, תוכל לשחק ברולטה בחיים שלך בצורה הכי בטוחה שאתה יכול.

 1. שפשף את הצמח על אזור שלך עור שבו העור דק ורך. כל גירוד או תחושה לא נעימה תוך שעה-שעתיים אמורים להוביל להשאיר את הצמח ללא עוררין.
 2. אם הצמח לא מגרה את עורך, בצע את הצעדים הבאים רק לאחר מכן לאחר הצעד הקודם לא יוביל לתחושות לא נעימות תוך 5 דקות מרגע החשיפה
 3. שפשף אותו מעט לשפתייך
 4. שפשף אותו מעט לצד הפה
 5. שפשפו אותו מעט עד קצה לשונכם
 6. שפשפו אותו מעט מתחת ללשונכם
 7. לעסו חלק קטן ממנו
 8. בלעו מנה קטנה והמתינו למשך 5 שעות
 9. אם לא מופיעים תסמינים לא נעימים (כאב, דגדוג, ​​גיהוקים, בחילות, כאבי בטן, התכווצויות בבטן או כל דבר אחר), שקול את הצמח יחסית בטוח לאכילה

ישנם 2 רעלים שכיחים ביותר בעולם הצומח. למד לזהות אותם ולזרוק כל צמח שאתה חושד שמכיל אותם.

מימן ציאניד

מריח וטעמו כמו שקדים מתוקים ומרירים או אפרסק.

חומצה אוקסלית

טעימה כמו ריבס או חמצי עץ.

הימנע

 • צמחים שיש בהם מוהל דמוי חלב
 • צמחים שיש בהם אדום
 • פירות המחולקים לחמישה חלקים
 • עשב וצמחים אחרים בעלי קטן קוצים בהם. עם זכוכית מגדלת תבחין בקוצים שיש בהם וו שיכול באמת להתעסק במעיים שלך
 • צמחים ישנים וקמולים. צמחים רבים מייצרים מימן ציאניד כאשר הם נמצאים במתח
 • שרכים בגודל מלא מכיוון שהם הורסים ויטמין B ועלולים לגרום למוות. עם זאת, כל השרכים אכילים כצעירים אם כי מינים מסוימים עשויים לטעום נורא

Typha

למד להכיר אותם. הסוג מופץ במידה רבה בחצי הכדור הצפוני, שם הוא נמצא במגוון בתי גידול לחות. קני השורש אכילים. עדויות של גרגרי עמילן משומרים על אבני השחזה מעידות כי הם כבר אכלו באירופה לפני 30,000 שנה. שטח קטן של טיפה יפיק לכם כמויות גדולות של קני שורש, מזון שווה ערך לתפוח אדמה. אתה יכול לאכול אותם גולמיים אך רצוי שהם מבושלים.

#8
+1
J Bergen
2017-02-22 08:51:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשיח. הגדרת בשקט מאוד על 50 מטר בערך. שעון. האם הקופים אוכלים אותם? אם כל כך בטוח לאכול. אתה יכול גם ללכת במראה & לראות אם הקופים נכנסו אליהם. סימן טוב.

לא בטוח מדוע לא הוענק לכך הצבעה; למישהו אכפת להציע למה? שמעתי הרבה פעמים "צפו בציפורים ובדקו אם הם אוכלים אותה." +1
#9
-2
Silom
2017-02-22 02:43:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מאגודת הישרדות שקראתי פעם.

התהליך ייקח לפחות 30 שעות עד שתוכל להבין אם הוא ניתן לאכילה, וגם אז אתה לא צריך לאכול עד שאתה ממולא (אם הכל מסתדר כמו שצריך). הרעיון הוא פשוט להילחץ בגופך בסיכון נמוך. אינך יכול לחלות כשאתה שורד.

אם אתה מוצא את עצמך במצב שבו אתה צריך למצוא משהו לאכול, אתה יכול:

1) למרוח את המיץ של למשל. פירות היער על עור הדק של גופך (בית השחי או זרועך, אזורי גופך מושפעים בקלות מרעל ויתחילו לגרד, יתנפחו או כל דבר אחר). אם עשית זאת אתה מחכה כמה שעות להשפעה לקרות.

שום דבר לא קרה? טוב, אתה יכול להמשיך הלאה.

2) עכשיו שים את זה על השפתיים שלך, לא בפה שלך רחוק מלהסיים בדיקות!

המתן שוב.

3) גע בזה בלשונך, המתן שוב.

4) עכשיו אתה יכול לטעום את זה, אבל לא לאכול אותו, הבנת אותו, המתן שוב.

5) אם שום דבר לא קרה, אתה יכול עכשיו לנסות לאכול את זה.

זה צריך להיעשות בזהירות רבה - גם אם אתה מת ברעב, גם רעל יהרוג אותך.

כמו כן, אני לא יודע אם זה מתאים לפטריות, אבל אתה יכול לעשות את זה עם פירות יער, שורשים, עלים וכן הלאה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...