שְׁאֵלָה:
איך עוצרים את זרימת הדם מנשיכת עלוקה?
Lost
2012-01-25 09:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שעלוקות אינן מזיקות יחסית, ואתה לא צפוי לדמם מנשיכה, כתם הדם על בגדיך עלול להרתיע את חבריך לטיולים.

האם יש דרך יעילה כלשהי לנטרל את העלוקות נוגדות הקרישה המזריקות לנשיכה, ובכך לעצור את זרימת הדם בזמן?

לא ממש תשובה ראויה, אבל למה לא סתם לשאת אבקת קרישה? בכל מקרה זה פריט די טוב עבור ערכת עזרה ראשונה.
צניחה? זה לא אמור להיות כואב בהתחשב בגודל הנשיכה.
כדי להסיר עלוקה השתמש בציפורן שלך כדי להיכנס לפראייר שלה, כמו שאתה משתמש באת. זה מאלץ אותו לשחרר את הנשיכה מבלי להתעורר למערכת שלך. לאחר מכן נקה עם אלכוהול, השתמש ברוק משלך על הפצעים. ברוק יש תרכובות המאיצות את ריפוי הפצעים, והוכחה במעבדה כמאיצה מאוד את ריפוי העור. או השתמש בניאוספורין ... כדי למנוע דימום רב מדי אני בדרך כלל חבוש בגזה, ואני מוסיף חלוק נחושת בתחבושת לאחר שתי השכבות הראשונות כדי להפעיל לחץ מקומי על הפצע.
שמונה תשובות:
Justin Self
2012-01-25 10:11:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל הידוע לי, אין דרך לעצור את הדימום בלי לחץ מתמיד. בצד המואר, אתה מוותר רק על 1-3 CC של דם עקב עקיצות עלוקה.

הבעיה עם עקיצות עלוקה וטיולים היא שהלב שלך נשאב חזק יותר בזמן שאתה מטייל, דוחף עוד דם. זה לא נדיר שהנשיכה תחזיק מספר שעות. עם זאת, חסר לחץ קבוע או סוג איטום כלשהו, ​​לא שמעתי על שום דבר שתוכל לעשות.

I am not sure this is the correct answer. A leach may only take 1-3CCs of blood during a 20 minute feeding, but the wound will continue to leak for up to 24 hours.
Mr.Wizard
2014-06-15 19:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי שאם לא תסיר את העלוקה עד שתתמלא ובאופן טבעי יירד שלא תדמם הרבה ושהיא בטוחה יותר מכיוון שאתה מפחית את הסיכון לזיהום. נכון לעכשיו אני לא יכול למצוא מקורות טובים לכך, רק:

  • כיצד להסיר כרישה (Go Borneo Travel. Com):

    במקרה שהעלוקה כבר השיגה אותך, אל תשלוף אותה החוצה. הטכניקות הנפוצות של צריבה, המלחה וסחיטה גורמות לכך שעלוקה מקיאה חיידקים מזיקים חזרה למערכת שלך.

    הכרישות נושרות מעצמן כשהן מלאות. אם אתה יכול להמשיך לטייל במחשבה שדרקולה קטנה שתיתלה על גופך עשה זאת. לא ייקח יותר מ -20 דקות עד שהעלוקה תוותר ותסיר את עצמה בבטחה.

  • כיצד להסיר עלוקה (מדגסקר פראית. אורג ):

    הערה: האם בדרך כלל לא מומלץ לנסות להסיר עלוקה באמצעות צריבה עם סיגריה; מריחת דוחה יתושים, שמפו או מלח; או משיכת העלוקה. זה יכול לגרום לעלוקה להתעורר מחדש לתוך הפצע ולגרום לזיהום הרבה יותר גרוע מאשר הנשיכה עצמה.

לא מה שהייתי מחשיב אמין ואין שום הערה לגבי דימום ספציפי, אז אלא אם כן מישהו יכול לאשש את התיאוריה הזו אני אמחק בסופו של דבר את התשובה.

ניסיתי גם למצוא קצת מידע על כך, כי הייתי אומר באופן אינטואיטיבי שזה הדבר הנכון לעשות. זוהי הדרך בה הם מיושמים לשימוש טיפולי. אבל לא הצלחתי למצוא מקורות מהימנים.
@Aravona ופול: אני מניח שכדי שנגלה שמישהו יצטרך לקחת עלוקות ולקחת אחת לצוות. : o)
user8978
2016-03-06 19:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא יעזור ככל הנראה, אלא אם כן שקית תה שימושית אך הטאנינים בשקיות תה שחורות מכילים חומצה טרנקסמית המסייעת לקרישת דם. בדיוק היו לי 5 שעות דימום מעלוקה שלא הפסיקה עם תחבושות כבדות והרמת רגליים. מרחתי שקית תה שהרבבתי במי ברז במשך 5 דקות ומאז לא דימם. טריק רפואי ישן. זה כמו תרופת נגד לכימיקל ברוק העלוקה שלמעשה מונע ממך להיקרש.

קל מספיק כדי לוודא שיש לך כמה שקיות תה בערכה הרפואית שלך, כלומר כאשר אין לך אותה בערכת המשקאות שלך.
Mazura
2014-06-15 08:02:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עיפרון ספטי, תחבושת.

טיפול:

יש להסיר את הכרישות מהעור בזהירות. אם עלוקה נקרעת מהעור, הניבים שלה עשויים להישבר ולהישאר מוטבעים, מה שגורם להיווצרות כיב. ניתן להסיר את הכרישה על ידי מריחה של כמה טיפות אלכוהול, חומץ או מלח. שיטת הסרה חלופית כוללת יישום גפרור מואר על העלוקה באתר ההצמדה. לאחר הסרת העלוקה יש לבדוק את האתר בקפידה כדי לוודא שהניבים נעדרים. ניתן להשיג המוסטאזיס (שליטה בדימום) על ידי הפעלת לחץ ישיר ושימוש בעפרון סטיפטי (מקל תרופתי קצר, לעיתים עשוי מאלום שניתן למרוח על חתך כדי לעצור את הדימום), תאית משוחזרת המחודשת הנספגת. המוסטט, או תרומבין מקומי. יש לנקות את הפצע ביסודיות עם חומר חיטוי מספר פעמים ביום ולהחיל אנטיביוטיקה מקומית רב תכליתית למניעת זיהום. ( מקור)

Aditya
2016-06-30 18:09:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התמודדתי עם אותו דבר ומלצר במסעדה הציע לי את זה. פשוט מרחו קורט כורכום במקום כמה פעמים. עשיתי לי פלאים באופן מיידי.


דיווח נוסף על כך:

http://gwens-nest.com/turmeric-a-spice-worth- לדעת /

חתכים / דימומים: לכורכום יש מאפיינים סטיפטיים. זוהי תרופת מטבח נפוצה בהודו לחתכים קלים. הפסקנו גם לדמם מחתכים ופצעים קלים על ידי אבק אבקת כורכום. שמחתי כל כך ללמוד את הטיפ הזה, כי עשב השטיפה היחיד ששמעתי עליו היה קאיין, ואני חתול חרדלני גדול על דברים חמים בפה או על הפצעים המדממים שלי. כורכום לא כואב או עוקץ, אבל הוא משאיר גוון צהוב לעור.

Jani Hyytiäinen
2017-05-03 16:41:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פלנטגו מייג'ור (צמח רחב עלה, כף הרגל של לבן לבן או שורש גדול יותר) .

Plantago major / p>

מקור תמונה

פלנטין נמצא בכל רחבי העולם, והוא אחד מצמחי המרפא השופעים והנגישים ביותר. הוא מכיל תרכובות ביו-אקטיביות רבות, כולל אלנטואין, אוקובין, חומצה אורסולית, פלבנואידים ואספרולוזיד. מחקרים מדעיים הראו כי לתמצית צמחית יש מגוון רחב של השפעות ביולוגיות, כולל פעילות ריפוי פצעים, אנטי דלקתית, משככת כאבים, נוגדת חמצון, אנטיביוטיקה חלשה, חיסון ופעילות אנטי-סרטן. את הפצע בגזה.

Travel Enthusiast
2017-03-29 15:00:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים מעט אפר נייר (פשוט צורב פיסת נייר קטנה ואוסף את האפר) באזור בו נשכת. הדימום יפסיק.

הצעה מעניינת. האם עשית זאת בעצמך? האם אתה יכול לתמוך בזה בהפניה של צד שלישי? האם אתה יודע לפי איזה מנגנון זה עובד? סוג מסוים של נייר? אני שואל כי נייר עיתון בארה"ב משאיר מעט מאוד אפר בכלל אם אני זוכר.
sean summers
2014-06-09 19:33:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים מעט אפר נייר שרוף. זה יעצור את זרימת הדם. אחרת, פשוט הדביקו פיסת נייר על הפצע.

שון - אף אחד מהפתרונות שלך לא באמת עובד. אתה צריך שילוב של לחץ וחומר שלא מאפשר לדם לדלוף.
אני באמת מוצא זאת תשובה מעניינת למדי, ואשמח ששון יעקוב אחר מידע נוסף. (לא שקלתי יותר מדי מחשבה עד לתשובת מזורה.) למרות ש"נייר שרוף "יכול להיקרא טכנית גם" תאית מחומצנת ", המוצר הרפואי הוא גזה שחומצן חלקית, בדרך כלל באמצעים כימיים. זה נספג על ידי הגוף ועובד על ידי קידום קרישה ולא באמצעות לחץ מכני. אם ההצעה של שון עובדת, הייתי מצפה שהמנגנון יהיה דומה. למרבה הצער קשה מאוד למצוא נתונים תומכים!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...