שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להדליק אש על ידי שפשוף שני מקלות זה לזה?
Lost
2012-01-25 10:01:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאתה מנסה להדליק אש על ידי שפשוף שני מקלות זה לזה, מה צריך לקחת בחשבון? אני מניח שאני לא יכול פשוט לתפוס שתי מקלות ולהתחיל להתחכך ...

  • האם הם צריכים להיות מתים או ירוקים?
  • עץ קשה או עץ רך?
  • האם סיבוב או גרידה יעילים יותר?
הדרך הטובה ביותר, אם משתמשים בשיטה המסורתית, תהיה שיטת Bow-Drill. עשיתי שיטה זו פעמים רבות וליוטיוב יש הרבה הדרכות וידאו טובות. ברגע שתקבע את ההגדרה הבסיסית, ותשתמש בעץ המתאים גם לשמיר וללוח תהיה לך מיומנות חדשה וביטחון לדעת שאתה לא צריך גפרורים, מצית או צור. הטיפ היחיד שאני יכול לתת הוא ... אל תשתמשו בעץ מת / נרקב. ייתכן שתרצה לתת לקשת ולקדוח שלך לרפא מעט אם לקחת מעצים חיים טריים. אבל יש מספיק עץ מסביב כדי להיות מסוגל להרים ולהתחיל להתאמן מיד. פשוט תהיה סבלנות. שבילים שמחים
ארבע תשובות:
#1
+35
Jay Bazuzi
2012-01-25 11:28:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש הרבה מאוד דרכים להבעיר אש. חלקם דורשים מיומנות רבה יותר, בעוד שאחרים תלויים בציוד שהוכן בקפידה.

enter image description here הדבר הכי קרוב ל"משפשף שני מקלות זה לזה "הוא ה מקדחה ידנית. תזדקק למזנון (לוח ארז קטן זה טוב) ומקל דק וישר. סכין זה גם טוב. זה לוקח הרבה תרגול. עזרת ידיים. ביוטיוב יש סרטונים רבים: מחרשת האש (יוטיוב).

enter image description here עוד יותר בקצה המיומנות של הסקאלה נמצא ה מחרשה. בעיקרון אתה דוחף מקל לאורך חריץ בלוח. שמעתי שאנשים ילידי צפון מערב האוקיאנוס השקט יגיעו לעץ ארז, יחתכו חריץ בצד העץ ויחרשו שם פחם. שוב, עיין ב- YouTube: Fire Plough (YouTube).

שריפות חיכוך מוצלחות דורשות ציוד טוב וטכניקה טובה. אם אתה רק מתחיל, ולא תדע אם הכשלים שלך נגרמים על ידי ציוד או טכניקה. זה יכול להקשות מאוד על הלמידה. תיקון אחד הוא לקנות סט טוב ממומחה. למד להכין איתו שריפות ואז הכין ערכה משלך.

הכנת כל אש מחייבת מיומנויות מרובות שאותם אתה מיישם ברצף. שיטת חיכוך תייצר פחם זעיר. לאחר שתשלוט בזה, אתה עדיין צריך להיות מסוגל להכין את הפחם ללהבה (עם טינדר). ברגע שהטינדר שלך הולך, עליך להדליק את ההדלקה. בדרך כלל תוסיף דלק גדול יותר ויותר כדי לגדל את האש למטרותיך. אז אתה צריך לדעת כיצד לכבות את האש בבטחה.

כל אחד מהשלבים הללו הוא מערך המיומנויות שלו ללמוד. כל אחד מהם קונטקסטואלי (סוג עץ זמין, עונה, מזג אוויר וכו ').

מזג אוויר רטוב הוא מאתגר במיוחד, אז התחל ללמוד כשאינו יורד גשם. עם זאת, היזהר מהעונה היבשה שלך, כאשר שריפות בורחות מסוכנות במיוחד. בדוק עם מכבי האש שלך לגבי איסורי כוויה .

אין שליטה בהכנת אש. לפעמים, כשאתה בטוח שאתה עושה הכל נכון, אתה עדיין לא מצליח להפעיל אש טובה. רואים את זה כ תרגול רוחני

#2
+20
Justin Self
2012-01-25 10:29:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מציע להשתמש בתרגיל קשת. זה קצת מסובך להתחיל, אבל ברגע שאתה מבין את זה אתה יכול להיות די טוב בזה.

לבחירת עץ, אתה בדרך כלל רוצה להישאר עם הדברים הבאים:

  1. ברור שיבש.
  2. אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ לתוך העץ. אם אתה בכלל לא יכול אז זה קשה מדי.
  3. עם זאת, אם אתה יכול לעשות שקע בגודל קצות האצבעות, הוא רך מדי.
  4. ודא שאין שום סאפ בעץ.

סוגי עץ לחיפוש הם שקמה, ערבה ועצי עץ.

הנה אתר טוב עם הוראות שלב אחר שלב לבניית סט מקדחות קשת.

natureskills.com

עריכה
טיפ שלמדתי מחבר: שים סאפ על קצה הציר שלא עושה את הקידוח. ככה זה לא יוצר אש בחתיכת היד שלך.

חלופה להנחת צבר על הציר היא לארוז עלה שעווה (למשל חוט) לתוך החור שעל גוש המסב.
#3
+6
Scout in training
2013-08-01 07:59:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ביצעתי בעבר שריפות חיכוך, וזה אפשרי. עם זאת, זה לא קל. הייתי ממליץ על השענת תרגיל החרטום. השתמשו בין היתר בסבס, ארזים לבנים אדומים / מזרחיים, צפצפה או כותנה. זה קל יותר משיטות אחרות, אך עדיין דורש תרגול רב. כשלמדתי תרגיל ידיים, התאמנתי כל יום לפני שקיבלתי את הגחלת הראשונה שלי. התאמן לעיתים קרובות!

#4
-9
Hartley Brody
2012-01-26 01:06:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אינך יכול. תביא מצית וגפרורים :)

ראיתי מה שמומחים "מומחים" שמתחילים, האומרים שהם יכולים להדליק אש עם מקלות בעזרת ציר או קשת, אבל זה כמעט אף פעם לא עובד בחיים האמיתיים. בדרך כלל יש להם לוח עם חריצים מיוחדים או חורים (שלא תמצאו ביער) ועץ מיוחד. אם אתה נמצא במצב הישרדותי שבו אתה צריך לעשות אש, שיטות אלה בדרך כלל מסובכות מדי, דורשות יותר מדי דברים ספציפיים שלא תמצא בטבע, ודורש זמן רב להרכבה ושימוש.

פשוט ארוז כמה מצתים ושמור עליהם עליך כל הזמן.

או פשוט להשתמש בכמה מקלות מגנזיום במקום בעץ ;-)
הממ, זה מוזר. אני מניח שכל הפעמים שראיתי אנשים עושים את זה במצב אמיתי, בטח הזיתי. כמובן שאתה צריך לדעת מה אתה עושה, אבל בכנות, אם אתה לא יכול לקצוץ פיסת עץ ישרה ולחתוך בה חריץ עם סכין, מה ב ... אתה עושה במדבר?
אני מצביע על תשובה זו מהסיבות הבאות: - השאלה המקורית לא אמרה שמדובר במצב הישרדות חירום, אלא ביקשתי רק טכניקות. - למרות שאולי קשה, זה אפשרי, אז "אתה לא יכול" פשוט טועה. - "תביא מצית" איננו קונסטרוקטיבי במיוחד, ולא נשמע לשאלה.
אני מודה שהתשובה שלי קצת חצופה. אבל אם חבר היה בא אלי ושואל איך להדליק אש על ידי שפשוף שני מקלות זה לזה, זה מה שהייתי אומר להם. זה אחד מאותם "וואה, אני לא מאמין שהוא עשה את זה!" טריקים של קמפינג חידוש, לא משהו שצריך לסמוך עליו בפועל.
אני לא מסכים עם זה. אני מכיר את מספר האנשים שיכולים לעשות זאת בצורה אמינה, במזג אוויר גרוע, גשם, שלג וכו '. אם אתה יודע מה אתה עושה, אתה יכול להסתמך על זה באותה מידה שאתה יכול לסמוך על גפרורים או מצתים. ברור שיש סגנונות קמפינג שונים, יש אנשים שאוהבים להביא כל מיני כלים וציוד מודרניים, אחרים מעדיפים "להישאר קרוב יותר לטבע", ועבור אלה, לעשות אש בצורה שאנשים השתמשו בה במשך מאה שנים עשוי להיות נהדר ערך.
אם אתה זקוק להדגמה, ראה http://www.youtube.com/results?search_query=friction%20fire
לימדתי את שני ילדיי הגדולים לעשות זאת, תחילה רק בעזרת ידיים, ואז קשת. זו עבודה קשה, והייתי מצפה שהם יהיו תמיד עם צור, אבל טוב לדעת שאתה יכול לעשות את זה במקרה חירום.
או אולי לחצו על משואת החירום שכולם הצמידו לרסיסים שלהם והמתינו לעזרה. או אולי תתקשר לאמא ואבא שיבואו להוציא אותך מהחמץ הזה. אני מצטער, אך לפי מה שראיתי על הלוח הזה, אני יכול לומר שרובכם לא ביליתם מספיק זמן במדבר עם אולר בלבד ודמיונכם כיצד ליצור דבר יש מאין. נראה לי שאם זה לא "קנה חנות" אז זה לא הדרך הנכונה לעשות זאת (טיפוס לא נכלל).
המשך .... לאלה שיודעים לעצב שיחים, איך לקרוא שלטים, למצוא מים, לצפות בחיה ובצמחים אחר סימני סכנה. אביזרים בשבילכם, אתם המעטים שיודעים מהו הטבע באמת וכמה הוא צריך להיות מוגן.
הצבעתי זאת שוב מכיוון שציפייה להכין שריפה ללא ציוד שתוכנן מראש לשם כך היא מגוחכת עבור רוב האנשים. אני נושא פח גפרורים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...