שְׁאֵלָה:
האם שתיית שתן בטוחה?
studiohack
2012-01-25 17:50:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כולנו שמענו סיפורים על האופן שבו אנשים הצילו את חייהם על ידי שתיית שתן. האם שתיית שתן בטוחה כשאין מקורות מים אחרים זמינים? האם אוכל לסנן אותו עם מטהר מים?

אני מבין ששאלה זו היא יוצאת דופן ואולי סובייקטיבית, אך היא דבר שכולנו תהינו בשלב זה או אחר, ויכולה להיות ההבדל בין חיים למוות במצב הישרדות עתידי.
שתיית שתן היא רעיון רע. עניתי בפירוט על שאלה זו בכתובת http://outdoors.stackexchange.com/a/5101/1854.
לידיעתך, קראתי ששימוש בגידולים (נוגד חומצה מכל סוג שהוא) הופך את השתן לחביב ... מאז אני ממשיך להתגלגל במכונית שלי ... אתה אף פעם לא יודע מתי תצטרך ללכת קילומטרים כדי להגיע ילדים;)
ארבע תשובות:
#1
+35
Graham
2012-01-25 18:42:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהנחה שאין לך דלקת בדרכי המין, שתן טרי צריך להיות סטרילי, s> הבעיה היא שמדובר בתוצר פסולת, שמלבד היותו לא טעים במיוחד, פירושו שצריכה זה יגדיל את ריכוז הפסולת בגופך אשר ידרוש נפח מוגבר של מים כדי לספוג ובהמשך להפריש, וכתוצאה מכך אתה מיובש יותר. אתה יכול לזקק שתן באמצעות שמש עדיין כדי להתגבר על בעיה זו, כגון שיטה זו, עם זאת, לא הייתי מצפה מסנן (לפחות כאלה המיועדים לפעילויות חוץ) שיסיר את המלחים ופסולת אחרת. תרכובות הנמצאות בשתן.

שמעתי גם על שימוש בשתן כדי להרטיב את השפתיים כדי להפחית את תסמיני ההתייבשות.

בנוסף להרטיב את שפתייך, הדגיש גרילס את השימוש בו בקירור גופך במידת הצורך, על ידי השריית חולצתך. הוא אומר שזה לא מריח נחמד, אבל זה עובד.
שתן אינו סטרילי. http://www.popsci.com/urine-sterile-drinking-pee
#2
+29
Russell Steen
2012-01-25 23:51:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העתק והדבק מהתשובה כאן: האם זה רעיון טוב לשתות שתן בעצמך במצב הישרדותי (Skeptics SE)?

סיכום: אתה יכול לעשות את זה, כמוצא אחרון, אבל זה מסובך.

צבא ארה"ב לא חושב שזה רעיון טוב ורשום אותו ברשימת "אל תשתה", תוך ציון מדריך שדה שהוא "מכיל פסולת גוף מזיקה" ושהוא "בערך 2 אחוז מלח." נראה כי כמה משאבים אחרים מסכימים, והכל מצביע על כך שהוא יגביר את קצב ההתייבשות שלך. ( אזהרה: את הקישור למדע הפופולרי לא כיף לפתוח.)

אם זה מקור המים היחיד שלך, סביר להניח שהמלצות צבא ארה"ב כיצד לטהר מים מזוהמים עבור הצריכה חלה גם על שתן:

אם מים מזוהמים הם מקור הלחות היחיד שלך, חפור שוקת קטנה מחוץ לחור כ- 25 ס"מ משפת הדומם (איור 6-8). חופרים דרך עומק של כ- 25 ס"מ ורוחב של 8 ס"מ. יוצקים את המים המזוהמים בתוך שוקת. הקפד לא לשפוך מים מזוהמים סביב שולי החור שבו יריעת הפלסטיק נוגעת בקרקע. דרך המחזיקים את המים המזוהם והאדמה מסננת אותם כשהמים עדיין מושכים אותם. לאחר מכן המים מתעבים על הפלסטיק ומתנקזים למיכל. תהליך זה עובד טוב מאוד כאשר מקור המים היחיד שלך הוא מים מלוחים.

enter image description here

מקורות אחרים, התומכים בזיכרוני בעניין, מצביעים על כך שזה במקרה הטוב פיתרון לטווח קצר. לדוגמא, במאמר של צפחה בשם הדיאטה הנוזלית הצהובה , המחבר אומר כי הפסולת עלולה בסופו של דבר "לגרום לתסמינים דומים לאלה של אי ספיקת כליות מוחלטת":

כמה זמן אתה יכול לשרוד על ידי שתיית פיפי?

יום או יומיים נוספים, במקרה הטוב. שתן של אדם בריא הוא בערך 95 אחוז מים וסטרילי, כך שבטווח הקצר זה בטוח לשתייה וממלא מים שאבדו. אך 5 האחוזים האחרים של השתן כוללים אוסף מגוון של מוצרי פסולת, כולל חנקן, אשלגן וסידן - ויותר מדי מהם עלולים לגרום לבעיות. כשאתה שותה פיפי בעצמך, כל הדברים שהכליות שלך ניסו להפריש חוזרים חזרה לבטן שלך, וחלק גדול ממנו מסתיים בחזרה בכליות שלך. לאחר מספר ימים של זה, השתן שלך יתרכז מאוד במוצרי פסולת מסוכנים, ושתייה בו עלולה לגרום לתסמינים דומים לאלה של אי ספיקת כליות מוחלטת. בשלב זה, נגזר עליכם שני הצדדים - מהתייבשות מחד או מהתמוטטות כלייתית מאידך. (גם אם אפשר היה לסנן את רוב המוצרים הלא רצויים בשתן, המחזור לא יהיה בר קיימא לאורך זמן. בנוסף למה שהוא או היא מציצים, האדם הממוצע מפריש כחצי ליטר מים ביום באמצעות הזעה ונשיפה. .)

עם זאת, שתיית שתן להישרדות ניסתה בהצלחה בעבר.

לדוגמה, בשנת 2008, גבר סיני בשם שן פייון שרד שישה ימים על ידי שכיבה דוממת ושתיית שתן משלו, וזו עדות מוצקה לכך שלא יהרוג אותך לפחות בחלק מהזמן. זה אמנם לא בהכרח קטלני, אבל זה לא אומר שהוא לא מזיק. למשל, במקרה שלעיל, אף מומחה לא טען שהוא היה מת מבלי לשתות את השתן שלו.

לא חשבתי קודם לנסות לטהר שתן לפני הצריכה. זה מועיל, במיוחד בתרשים.
אם יש לך את הציוד להכין שמש עדיין כזו, אתה יכול גם להקים אותה בשמש כדי להפיק לחות מצמחייה ירוקה.
@DonBranson - בהנחה שיש לך צמחיה ירוקה, כן.
#3
+20
HorusKol
2012-01-25 18:37:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שתן הוא בדרך כלל סטרילי (חסום דלקות בדרכי השתן) - ולכן, ממצב בקטריולוגי, שתן טרי לא יזיק.

הבעיה היא שתן הוא מוצר פסולת, וכך הוא מלא בדברים שגופך רוצה להיפטר מהם. גרוע מכך, ככל שאתה מיובש יותר, הגוף שלך מייצר שתן מרוכז יותר. עם זאת, כאמצעי לטווח קצר כדי לשמור על לחות, ניתן לשתות אותו.

אני זוכר את אימוני ההישרדות הצבאית שלי - קיבלנו הוראות כיצד להכין פילטר באמצעות גרב מלאה בעפר. זה לא המסנן היעיל ביותר וכנראה שטעמו די נורא. אם יש לך פילטר קרמי, זה אולי עדיף, אבל אני מתאר לעצמי שיש עדיין טעם.

שתן אינו סטרילי. http://www.smithsonianmag.com/smart-news/turns-out-urine-isnt-actually-sterile-180954809/
ובכל זאת, בקמצוץ עדיף זיהום מאוחר יותר על מוות קרוב על ידי התייבשות
אני לא חולק על כך; השאר אם התשובה תקפה עם או בלי קביעה שגויה זו.
#4
+3
fgysin reinstate Monica
2015-07-15 11:10:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עירוי פי הטבעת

קראתי על מקרה בו אנשים שרדו ברפסודה הצלה לא על ידי שתיית שתן משלהם, אלא על ידי הזרקת שתן באופן רקטלי דרך צינור.

זו ככל הנראה דרך בטוחה למדי לגרום לגופך להפיק את המים בנוזל מבלי לספוג את כל / יותר מדי מוצרי הפסולת העלולים להיות מסוכנים.

מתברר שאחד הניצולים היה אחות וחדש כיצד למקם צנתר פי הטבעת - יש להם מזל. : P

אני לא מוצא את הקישור האמיתי לסיפור הניצולים הללו, אך הנה מאמר המתאר עירוי נוזלים של פי הטבעת כאמצעי להרמת אנשים מחדש: עירוי רקטלי של חירום של נוזלים בכפר או מרחוק הגדרותשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...