שְׁאֵלָה:
כמה מים צריך להוביל בזמן טיול במדבר?
PearsonArtPhoto
2012-01-25 06:45:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני גר במדבר אריזונה, ובמהלך הקיץ, למרות כוונותי הטובות ביותר, נראה לי שבסופו של דבר אני מטייל בחום הקיץ.

מהי נוסחה טובה בכדי להבין כמה מים אני צריך להביא כדי שלא יגמר לי לפני שסיימתי, אבל לא יגמר נושאת 2 ליטר לאורך כל הדרך וחזרה למכונית שלי?

אם יש לך שני ליטרים נוספים שאינך צריך זה טוב בהרבה מההפך ...
@LBell: נגמר לי בעבר, אבל אף פעם לא יותר מקילומטר מאזור הבסיס. ופעמים כאלה תמיד הידרדרתי היטב מראש.
LBell צודק: 99 פעמים אתה מרגיש טיפש שסוחב 2 ליטר חזרה לבסיס. פתאום הפעם ה -100 קורה משהו לא צפוי והמים מצילים את חייך.
מים הם החבר הכי טוב של האדם. לעולם לא תוכל להיות יותר מדי חברים טובים!
לאן בדיוק ב"מדבר AZ "אתה מתכנן ללכת. יש מקומות שהם הרבה יותר חמורים ומרוחקים מאחרים. לדוגמא, עמוק בקופה NWR, הייתי נזהר במיוחד.
כשכתבתי את השאלה הזו, זה היה עבור טוסון בהרים הסובבים אותו, החל מגובה טוסון ועולה למעלה.
טיולים ברחבי הר למון שונים למדי מטיולים על רצפת האגן.
יותר כמו קניון סבינו או בסיס הרינקונס.
מאוחר מאוד למסיבה כאן ולא עונה על השאלה, אבל למדתי שאני יכול להפחית ברצינות את הכמות שאני צריך במהלך המחצית הראשונה של היום אם אמלא את עצמי 'עד אפס מקום' לפני היציאה: לשתות 1 או 2 ליטר יותר מ אתה עושה בדרך כלל (כינינו את זה בצחוק "גמלים"). כן, תצטרך לעשות פיפי יותר.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+21
Lost
2012-01-25 07:39:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הובלתי טיולי תרמילאים ארוכים במדינת גרנד קניון במשך כמה שנים, ודרשנו שכולם יישאו ב- MINIMUM גלון (כמעט 4 ליטר) לאדם ליום - וזה מסתכם. (אם כי לעיתים נדירות תכננו טיולים שלא היו להם מקורות מים מהימנים בהליכה של יום, כלומר נתחיל ונסיים את היום בבטן מלאה במים.)

אנשים שונים צורכים (ומפסידים) באחרים שיעורים, כך שהאמור לעיל בדרך כלל יתאזן בקבוצה.

תוספת: כפי שחלקם ציינו, יש המלצות שונות, ואפילו הפארק הלאומי גרנד קניון נראה שיש דעות שונות: תערוכה A, ו תערוכה B

שיקולים כגון קושי בשטח, האם יהיה מקור מים לאן אתה הולך, בין אם אתה מתחיל בטיול לחות היטב, באיזו שעה ביום אתה מטייל וכו 'כל זה משחק. כמו גם השיקול של יותר מים = יותר משקל = יותר אנרגיה מושקעת = צורך יותר מים. עבור אנשים מסוימים, הוספת 2 גלונים (7.6 ליטר) לארוז שלהם תקשה עליהם ללכת לכל מקום ...

בקיצור, אם אתה חושב שאתה צריך יותר, קח עוד. המטמון מים (אם אפשר). תהיה חכם. דע את הגבולות שלך.

מעניין. אני אתייחס לחוויה שלך כאן, אבל בדרך כלל שמעתי מומלצת ליטר לשעה, ולכן גלון נראה מעט נמוך.
ובכן, עיין בקישור של טימותי, כמו גם בקישור הזה: http://www.nps.gov/grca/planyourvisit/hiking-faq.htm#CP_JUMP_100064 ואנחנו רואים שאפילו לפארק יש המלצות שונות. אני באופן אישי נושא יותר כך שיש לי הרבה מה לחלוק עם אחרים הנזקקים.
גלון אחד נראה לי גם נמוך. עבור החלק המדברי של ה- PCT, רוב ההמלצות שאני רואה הן לשאת שישה ליטר לפחות, ורבים ממליצים על שמונה פלוס פלוס. אני לא יודע שארגיש בנוח להשאיר את העין של הציוויליזציה עם גלון אחד בלבד: ד
@LBell באותו אתר כתוב גם "שתו חצי עד ליטר מים מלא או שתיית ספורט בכל שעה ושעה שאתם מטיילים בחום." בסימן ליטר לשעה גלון אורך רק ארבע שעות.
ההבדל יכול לנבוע מכך שאנחנו מגדירים "לטייל בחום" - החל מהזריחה עד כ -10-11 בבוקר, היום יכול להיות נעים למדי במדבר, ומתחיל להתקרר שוב החל מהשעה 3 או 16 אחר הצהריים. בשעות החמות ביותר, ההימור הטוב ביותר שלך הוא לא לטייל, אלא למצוא סלע להצללה מתחת. השטן נמצא בפרטים.
#2
+16
Timothy Strimple
2012-01-25 06:51:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מטיילים במדבר? כמה שאתה יכול לשאת! אני נוטה להעדיף לארוז יותר מים מאשר פחות, ובמיוחד באזור מדברי שבו אם משהו משתבש, הגישה שלך לאספקה ​​מוגבלת מאוד.

אתה יכול לאבד עד שני ליטרים (כמעט 2 ליטר) של מים בשעה לטייל במדבר באמצע היום, אבל אתה יכול לספוג רק ליטר אחד (כמעט ליטר) לשעה, אז זה המינימום שאתה צריך לירות אם אתה מתכנן טיול.

מעוניין לדעת היכן קיבלת את היחס 2: 1 לשעה - לפי המתמטיקה ההיא, טיול במדבר הוא סיכוי לאיבוד.
@LBell http: // www.nps.gov / grca / planyourvisit / hike-smart.htm זה המקרה הגרוע ביותר, לטייל באמצע היום במדבר. עדיף לתפוס מחסה אם אתה יכול להימנע מהשמש באמצע היום, ולהתחדש לאחר שעות אחר הצהריים המאוחרות. זה בהחלט יכול להיות סיכוי לאבד ... מדבריות מפחידות אותי!
@Timothy: וואו, והגרנד קניון הוא אפילו לא המדבר הגרוע ביותר בסביבה ...
#3
+5
Lisa
2013-01-08 06:32:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני נושא 6 ליטר בדיונות המוג'אב אבל מגלה שאני שותה רק 3 עד 4 ליטר. אני יכול לשאת עד 8 ליטר. עדיף להיות בטוח יותר מאשר מצטער.

מים כבדים מאוד, אבל אתה תמיד יכול לזרוק ציוד. אני אורז את התרמיל שלי כמו מטייל קל, כך שאוכל לשאת את כל המים האלה בלי שהתרמיל שלי ייכבד מכדי שיהיה כיף. התרמיל שלי משקל סביב המים 18-40 ק"ג (18-20 ק"ג), אבל זה פחות מ 16 (7 ק"ג) בלעדיו.

אתה תמיד יכול לזרוק ציוד - אבל לא לזרוק שום דבר או לחתוך פינות במקום שזה חשוב! :-)
@Lisa אני חושב שהתשובה שלך תהיה שימושית יותר אם תקבע כמה זמן היית במדבר. האם 6 ליטר מים שווה יום אחד? שתיים? שתיים עשרה?
זה ליום, חלק יותר חם בשנה אבל לא קטלני.
#4
+5
Olin Lathrop
2014-04-14 19:16:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מבקר בא.אז בכל קיץ וכולל כמה טיולים במדבר כשאני שם.

ראשית, לא סתם לקחת מים. זה יכול להוביל לאובדן אלקטרוליטים, כפי שקרה לי בפועל בשנה הראשונה שעשיתי את זה. עכשיו אני ממיס מעט אבקת gatorade במים, ומאז לא הייתה לי בעיה זו. בדרך כלל אני מערבב את זה בחוזק 1/2 עד 2/3 ביחס למה שההוראות אומרות. הדבר הראשון שאני עושה כשאני מגיע לא.אז הוא לקנות אחד מאותם אמבטיות גדולות של אבקת gatorade. אני עובר את רוב זה תוך עשרה ימים בערך שאני בחוץ.

אני לא אוהב לסחוב יותר מליטר מים, אז אני מתכנן את הטיולים שלי בהתאם. תלוי איפה בדיוק ומזג האוויר באותו יום, זה יכול להיות מספיק טוב לטיול כל היום של 8 שעות או יותר, או רק 4 שעות במקרים מסוימים. במקרים בהם אני יודע שהתנאים הם קשים, אני מתכנן להיות בחוץ לא יותר מארבע שעות או שאני יוצא וחוזר באותו מסלול ואסתובב כאשר המכולה מתמלאת למחצה.

דוגמא טובה למקרה הקשה היא כשיצאתי לטיול בדרום הרי הטנק הלבן ממערב לפניקס. (אני ממליץ להימנע מהטנקים הלבנים, יותר מדי יהואים עם אקדחים, אופני עפר ואשפה בכל מקום, אבל לא ידעתי את זה באותה תקופה.) זה היה יום חם, אפילו למיקום הזה באוגוסט. שתיתי כל מה שיכולתי לעמוד לפני שעזבתי, ולקחתי גלון של גורטורה מדוללת. כשזה הגיע ל -1 / 2 ליטר, הסתובבתי וחזרתי למכונית. נכנסתי רק כמה קילומטרים פנימה, ואני חושב שכל הטיול נמשך רק כ -3 שעות. נותר לי מעט נוזל כשחזרתי לרכב, אותו שתיתי ואז הרגשתי שהוא בסדר.

פעמים אחרות בגבהים מעט גבוהים יותר ובטמפרטורות קרירות מעט, המשכתי את כל היום גלון אחד. דוגמה אחת הייתה טיול של יום שלם סביב ג'וניפר מסה ב- NF של פרסקוט.

אז בסופו של דבר חשוב מאוד לאן אתה הולך ומה התנאים באותו מקום באותו יום. עבור המדבר הרציני האמיתי בחום הקיץ, הייתי אומר גלון ל 3-4 שעות, ואז נגרם לפי מזג האוויר משם.

גלון אחד לטיול של 3 שעות הוא ממש מרשים. אני חושב שאני נצמד להרים: ד
#5
+4
Don
2014-04-13 20:26:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה טיילתי במדבר באפריל ושתיתי 8 גרם (~ ¼ ליטר) לחצי שעה, שזה היה חצי ליטר (~ 570 מ"ל) לשעה. זה לא הספיק. הרגשתי כמו ספוג מיובש במשך כמה ימים לאחר מכן, וזה היה טיול של שש שעות בלבד. אני אתכנן רבע שעה בעתיד אם בכלל אפשרי, כך שזה אומר גלון (3.8 ליטר) לכל ארבע שעות בחוץ.

#6
+3
PearsonArtPhoto
2012-01-27 11:23:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה קצת תלוי, אבל אני ממליץ על כמות כפולה של מים ממה שאתה צריך בזמן קריר יותר של השנה לטיול דומה. אולי פי 3 אם הוא חם במיוחד.

הכי טוב שאפשר, אל תיסעו בחום היום.

#7
+3
Tomas
2012-02-02 02:19:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מלבד מה שנאמר, הצורך שלך במים תלוי גם במה שאתה אוכל. אם אתם אוכלים אוכל מלוח או מתוק, או בשר, תזדקקו ליותר מים מאשר כשאוכלים דגנים למשל.

מזון מתוק (סוכר) בלבד לא אמור להוות בעיה. המלח והחלבון המגרים את אובדן המים דרך השתן.
יאן: לא מדברים על מאכלים מתוקים טבעיים כמו תפוח: אבל אם אתם אוכלים דברים לא טבעיים / כימיים כמו סוכר מזוקק, הגוף שלכם יצטרך לנקות יותר. יתכן שתרגישו זאת כשאתם שותים לימונדות מתוקות, שהם למעשה לא מרווים את הצמא לא על ידי זריקה ארוכה כמו גם מים טהורים. סוכר מזוקק יגרום לך לאבד מינרלים במהירות ואתה תהיה נוטה לחטוף התכווצויות. בכל מקרה, אתה צודק: מלח ובמיוחד חלבון * מהחי * דורש הרבה מים לעיבוד.
#8
+3
benjoholio95
2014-11-08 16:16:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני גר באריזונה ועבדתי בחוות הצופים של פילמונט במקסיקו החדשה. אני גם צופי נשר. בטיול מומלץ לשאת ליטר מים על כל שעתיים של טיול שאתה מתכנן לעשות. אם יש מקור מים מסוים בו אתה מטייל אני ממליץ לקחת מערכת סינון או טיהור מים כדי להיות בטוח שתוכל למלא מחדש מים דליקים. לעולם אל תקריבו מים למשקל חבילה, זו חשיבה מטופשת וקטלנית, במיוחד אם אתם מטיילים במקום כלשהו יבש או חם. אם אתה מתקשה לחסוך במים או בקיצוב, ללעוס מסטיק או שיש לך משהו כמו זרעי חמניות, אלה מעסיקים את הפה שלך לח ולמנוע ממך להשתמש כל הזמן במים כדי להרטיב את הפה. רק זכרו לשתות עדיין מספיק מים כדי להישאר בריאים, וטיולים שמחים!

#9
+2
blue9
2013-11-16 23:19:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי באיזו לחות אתה מתחיל, האם יש מקור מים בסוף או לא, כמה תלול השטח, כמה אוכל אתה אוכל, איך אתה נושם (פה או אף ), באיזו צורה טובה אתה נמצא, כמה משקל אתה נושא, כמה חם ואיזה סוג חבילה אתה משתמש. אם אתה לגמרי מיובש לפני היציאה, אכל ארוחות קטנות, במצב גופני מצוין, שמור על משקל החבילה שלך פחות מ- 35 קילו, השתמש בחבילה עם גב מאוורר היטב (כמו מסגרת חיצונית) כדי שלא תחמם יתר על המידה, תנשום דרך האף שלך ושכב נמוך בשעות אחר הצהריים ... אתה יכול בקלות להסתדר עם 2 ליטרים ביום, אני עושה את זה כל הזמן. מצד שני, מישהו עם כושר לקוי עם חבילת 50 קילו מיובש בצורה כרונית קלות, באמצעות חבילה מחבקת גב שמבודדת ומחממת אותם יתר על המידה, נושמת דרך הפה שלהם, אוכלת יתר על המידה ארוחות מלוחות גדולות ומטיילת בחום אחר הצהריים דרך תלול שטח ... יכול בקלות לשתות 3 ליטרים או יותר ביום, אם יש להם כל כך הרבה זמין.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...