שְׁאֵלָה:
מגפי טיולים לעומת נעלי שבילים
Timothy Strimple
2012-01-25 04:31:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי שתי קבוצות נעליים שאני נועל בזמן הטיול. האהוב עלי ביותר הם נעלי הריצה הקלות שלי. לבשתי אותם בטיולים של 9 מייל ללא כל פריצה, והשתחררתי משלפוחית. מנקודת מבט של נוחות הם פשוט מדהימים.

יש לי גם מגף טיולים יקר בהרבה, שעשוי מעור עמיד, אולם בכל פעם שאני לובש אותם, אפילו לכמה קילומטרים, אני מקבל שלפוחיות. אני לא מצליחה לפרוץ אותם עד כדי כך שנוח ללבוש אותם. מתי כדאי לעבור את הכאב לשבור במגפי עור לעומת פשוט להיצמד לנעלי הריצה השבילים הרבה יותר נוחות וקלות? בדרך כלל אני פשוט מטייל ביום ולכן משקל החבילה שלי לרוב פחות מ 20 ק"ג.

אתה בטוח שזה המגפיים? שלפוחיות יכולות להיגרם על ידי הרבה דברים - סוגים של גרביים שאתה לובש, עד כמה הנעליים מתאימות, גם אם צמדת 1,000 ק"מ ועבר זמן רב שבור את המגפיים שלך.
אני חושב שזו הדרך שבה המגפיים מתאימים, למרות שהם במידה הנכונה. ניסיתי סוגים שונים של גרביים, מצמר וכלה בחומרים סינתטיים. אפילו שיטת הגרב הכפולה לא עוזרת.
פעם הייתה לי אותה בעיה עם זוג מגפיים אחד (הבעיה הייתה שהם נושאים צבאיים ולא יכולתי להחליף אותם) - התחלתי לשים קלטת תחמוצת אבץ על 'הנקודות החמות': מקומות שידעתי שבהם נוצרות שלפוחיות. זה הכל על צמצום שפשוף וחיכוך. לחלופין, זה יכול היה להגיע למגפיים חדשים - למרבה הצער לא כולם מתאימים אותו דבר.
שאלה מצוינת. אני מטייל בנעלי שביל ולא במגפיים מזה זמן מכיוון שהם קלים יותר, קלים יותר וכו '. אבל תהיתי אם אני מסכן את עצמי ...
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+19
Ryley
2012-01-25 04:37:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מגפי טיולים מצטיינים בכמה מצבים:

  • מורחב / חוצה צדדית מורחבת. מגפיים טובים מורידים את הלחץ מהקרסוליים
  • אנשים עם קרסוליים רעים. תמיכה בקרסול של מגף טוב קשה להתווכח איתו. אם יש לך בעיות בקרסול, אני לא חושב שרצות שבילים מתאימות.
  • עומסים כבדים. גם אם אין לך בעיות בקרסול, תגרור להם לסחוב סביב 80+ קילו ציוד :)

עם זאת, אני לובש רצים 99% מהזמן כשאני מטייל . אני לא סובל מהבעיות שלמעלה, ונעליים קלות על הרגליים זה מענג. אני מעריך גם את בעיית "הפריצה" ומעולם לא סבלתי ממנה ברצי שבילים.

אני בהחלט יכול לחוש מתיחות בקרסול בעת הליכה במורד שיפועים תלולים לאורך תקופה ממושכת. אצטרך לנסות את המגפיים שלי כדי לראות אם הוא משתפר.
אם אתה מקבל הרבה שלפוחיות מהמגפיים שלך, זה אולי לא יהיה כיף מאוד :) יש לי רגליים די קשוחות, אז לא חוויתי את הבעיה עם מגפיים בטיולים קצרים יותר ...
אולי רק אצטרך לנסות אתחול אחר. לא הלכתי בזול, אבל יכול להיות שיש חוסר תאימות בצורת אלה שרגלי לא אוהבות.
#2
+11
Lost
2012-01-25 06:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי טוען שענית על שאלתך בתגובה הראשונה שלך:

אני חושב שזו הדרך שבה המגפיים מתאימים

זהו מיתוס ש מגפי עור אמורים לדרוש תקופת טשטוש מכאיבה כדי לפרוץ אותם פנימה. תתקלו בכל מיני פתרונות יצירתיים שיעברו את הגיבנת - אך כולם מתמודדים עם הסימפטומים של הבעיה האמיתית: קניתם זוג מגפיים ש לא מתאים טוב.

אם אתה מת על מגפיים כבדים - חנות מסביב. ישנם מותגים רבים, וכולם שונים. גודל הוא רק מספר אחד מתוך עשרות גורמים שיש לקחת בחשבון. מצא את המותג שלך - וייתכן שזה לא זה שנראה הכי מגניב, אבל זה יהיה המתאים נכון.

לגבי האם נעלי התעמלות או מגפיים הם הדרך ללכת - כפי שציינו אחרים זה בעיקר מצב (שטח, מזג אוויר) והעדפה אישית. אבל, התגנבות גרועה יכולות להעניק לך צרות באותה מידה כמו מגפיים לא מתאימים .

מגפי העור הנוכחיים שלי היו מאוד נחמדים ורכים מהיום האפס!
#3
+5
xpda
2012-01-25 05:59:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמעט תמיד אני מטייל בנעלי טניס (נעלי מגרש) אם זה יבש ונקי משלג באופן סביר. אני משתמש בהם לטיפוס, לטיולי יום ולתרמילאות. אין לי בעיות בקרסול, אז אני לא תומך בקרסול. נעלי הטניס אוחזות בסלעים טוב יותר ובעלות ריפוד טוב יותר ממגפי. (אני כן נושא גרביים נוספות לרגליים יבשות.)

החלפתי את נעלי הטניס בנעלי ריצה שבילים. הם שלי ללכת לנעל ללבוש כל יום עכשיו!
אולי אצטרך לנסות את אלה. לנעלי ריצה רגילות אין מספיק תמיכה צדדית.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...