שְׁאֵלָה:
מהן הדרכים היעילות ביותר להדליק שריפה בקור?
motoxer4533
2012-01-25 03:35:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לעתים קרובות אני מטייל ומחנה ביערות המערב התיכון (אוהיו, מישיגן, קנטקי וכו '). בהתחשב באקלים זה יכול להיות קר למדי בחורף סתיו &, מהן האסטרטגיות הטובות ביותר להפעלת שריפה? בהנחה שיש לי מצית, אילו חומרים הכי כדאי לאסוף? האם ישנם סוגים של מבני עץ טובים יותר לאקלים זה (טיפי, תא עץ וכו ')?

"איך להכין אש במדבר" הוא נושא רחב מספיק להרבה ספרים. אתה יכול לצמצם את זה? כמו "איזה ציוד קטן מ- X עלי להביא להפעלת שריפה במצב זה?" או "אילו חומרים מזוייפים גורמים להדלקה טובה במצבי?"
@JayBazuzi - נקודה טובה. בסוף עדכנתי את השאלות.
עדיף, אבל אני חושב שתוכל להפוך את זה לצר עוד יותר, כמו "איזה * טינדר *" או "איך אוכל למצוא הדלקה יבשה כשגשם".
נראה שאיש עדיין לא הזכיר זאת, אך הכנת "מיטה" לאש שלך תעלה אותה מהאדמה הקרה ותעזור. המיטה גם הופכת למיטת פחם שימושית ברגע שהיא בוערת היטב.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+15
jches
2012-01-25 04:35:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש הרבה דרכים להפעיל שריפות, ממצית ועד חפיסת שוקולד ופחית סודה. העקרונות הבסיסיים תמיד חלים, אם כי: אתה זקוק לחמצן, חום ודלק (ראה משולש אש). אם אתה יכול לשלב בין שלושת אלה בדיוק כמו שצריך, תקבל אש.

יש סוג של אמנות להצית אש. באופן כללי תזדקק ל:

  • טינדר : זרדים זעירים (ענפי אורן יבשים הם מקור טוב), קליפת ארז או ליבנה, מוך מחדר הכביסה בבית, או העיתון כולם עושים טינדר מצוין. זה לא רעיון רע להחזיק כמות קטנה של טינדר בתוך שקית ניילון בתיק הגב שלך, אך בדרך כלל תוכל למצוא מספיק ביער. ראה: טינדר (ויקיפדיה) לרשימת חומרים אחרים שעושים טינדר טוב.
  • הדלקת : חלקי עץ מעט גדולים יותר שתוכל להצית איתם. הקישור שלך.
  • אספקה ​​טובה של עץ בגדלים שונים בכדי להעלות את דרכך מהדליקה

תוכל לערום את ההדלקה סביב או על גבי הקישור שלך לפני שתדליק אותו, או הוסף אותו כשנשרף הקישקוש. להבה נוטה להישרף מלמטה למעלה, כך שהתחלת טינדר על גבי הדלקה לא תעבוד גם כן (אם בכלל).

אם אתה משתמש בגפרורים, ערם הדלקה סביב או מעל את הטנדר, מכין מעין "בקתת עץ" או "טיפי" ממקלות קטנים. הקפד להשאיר מקום לאוויר כדי להגיע ללהבה, ופתח להתאמה שלך להדליק את הקישור.

ברגע שהקישור שלך נדלק, הלהבה צריכה לצמוח לאט, צורכת את הקישור ומדליקה את הדלקת . נשיפה בעדינות על הלהבה תוסיף חמצן ותסייע לתהליך זה בהמשך. המשך להוסיף עץ ולנשף או לפנטר לפי הצורך, והגדיל בהדרגה את גודל העץ שאתה מוסיף עם הלהבה. תוך זמן קצר תהיה לך להבה יפה ותוכל לשבת לאחור וליהנות מהחום.

#2
+9
Shawn
2012-01-27 14:30:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשטמפרטורה קרה היא בעיה, ייתכן שהאש שלך תהיה קשה יותר להתנעה, אך הסיבה הגדולה ביותר תהיה ככל הנראה אתה. הידיים הקרות וסבלנותך הדועכת נוטים יותר להפוך את האש שלך לקשה יותר מכל דבר אחר.

כפפות ללא אצבעות טובות כדי לחמם את הידיים שלך תוך מתן מניפולציה דקה של זרדים ועלים, והמצת. / p>

אתה יכול גם להגן על עצמך מפני הרוח כדי לשמור על נוחותך יותר כשאתה מנסה להדליק את האש. או הכינו לעצמכם משקה חם (כן, עם כיריים).

כמו כן, עבודת צוות. התחל להסתובב ביער באיסוף עצים אש (חימום עצמך) ועבודה על האש (הקפאת הידיים).

#3
+8
berry120
2012-01-25 04:11:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדלקה טובה וטינדר היא חיונית - דברים כמו כדורי צמר גפן, עיתון, נייר טואלט או עץ מיובש יכולים להועיל כאן. אם לא הבאת כלום איתך חפש זרדים קטנים ויבשים שצריכים להתלקח די בקלות. חומר מיובש אחר כמו דשא מיובש גם עובד טוב.

כמו גם הגפרורים הרגילים והמצית אני גם נושא תמיד אש - צריך קצת כישרון להשתמש בו אבל זה ייצור ניצוצות כמעט בכל מקום , גם אם הוא קר ורטוב ספוג (אם כי ברור לוודא שהדליק / הדלקת שלך אינו!)

ברגע שהצית שלך נדלק, הוסף לאט את ההדלקה (אל תוסיף יותר מדי בשעה פעם אחרת סביר להניח כי אתה מרעיב את להבת החמצן. ברגע שיש לך אש יפה עם ההדלקה אתה יכול לחפש להוסיף בולי עץ גדולים יותר, שוב בהדרגה ולוודא שהם יבשים לחלוטין, עד שיש לך אש בגודל אתה זקוק.

למרות שלא מדובר בקפידה בשאלה זו, אני חושב שתמיד כדאי לזכור שעליך לנקוט בצעדים כדי לוודא שגם האש שלך כובתה בבטחה - ראה כאן לשאלה הקשורה!

#4
+7
mjrider
2012-01-28 23:38:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה יכול למצוא אספקה ​​ראויה של קליפת ליבנה יבשה למחצה (המכילה מאיץ טבעי) אתה לפחות מתחיל טוב. ואז צעדים כלליים להכנת אש בועטים פי שניים.

#5
  0
Jani Hyytiäinen
2017-05-03 16:55:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא רואה בטמפרטורת האוויר תפקיד כלשהו במשוואה. פשוט כתבתי כמה הוראות להפעלת שריפה במחנה והם צריכים לחול כמעט על כל סיטואציה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...