שְׁאֵלָה:
איך אני יכול להיות בטוח לחלוטין שהאש שלי כובתה בבטחה?
Stefano Borini
2012-01-25 03:51:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעיה אחת גדולה עם אש בטבע היא שאולי היא לא לגמרי בחוץ. מה הנוהל המומלץ למניעת שריפת יער בשוגג?

תלוי איפה ומתי. יש מקומות ועונות, קמינים פתוחים הם ציטוטים מיידיים, במקומות ובעונות אחרות זה יכול להיות אתגר אפילו בכוונה להדליק שריפת יער.
מה עם גלאי עשן / אש?
מלכתחילה לא להתחיל כזה? ;)
ארבע תשובות:
#1
+28
Hartley Brody
2012-01-25 04:13:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה צריך:

  • ודא שהגחלים קרירות. זה הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לעשות, ללא קשר לשום דבר אחר. אם הגחלת עדיין חמה, תמיד יש סיכוי שהם יעלו שוב ברוח חזקה עם הדלק הנכון. לגחלים יכול לקחת שעות להתקרר, אבל אם אתה מכבה את האש לפני שאתה הולך לישון, הם צריכים להיות קרירים בבוקר. שפיכת מים קרים עליהם היא דרך נוספת לקרר אותם במהירות אם אתה צריך לצאת בחופזה.

  • הסר מקורות חמצן. חמצן הוא דלק לשריפות עץ. אתה לא רוצה רוח שתחלוף ותחמם שום גחלת ישנה. נסו לכסות את בור האש בחול או לכלוך כך שלא יחשפו גחלת.

  • הסר את כל הדלק הפוטנציאלי. פיזור כל עצי הסקה שנותרו כך שיהיו לפחות כמה מטרים מהמקום בו הייתה האש. ככל שזה אפשרי, כדאי לנסות להסיר כל דשא יבש או מקלות קטנים. שפיכת מים על הבור מבטיחה גם שלא יהיה שום דבר שיצוץ לאחר היציאה.

ברצוני להוסיף לתשובה זו במקום לכתוב תשובה חדשה, שהדרך היחידה להכריע את האש שלך היא OUT היא לוודא שהיא מגניבה למגע דרכה. התחל בגב היד שלך ליד הגחלים כדי לבדוק חום ואז ממש נפה בידיים תוך כדי ערבוב עם מים. זוהי טכניקה עתיקת יומין הנהוגה על ידי פקחים וכבאים.
#2
+19
Jay Bazuzi
2012-01-25 04:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו שאלות רבות, הדבר תלוי במידה מסוימת במיקום שלך. לדוגמא, חלק מהקרקעות ישאירו את הפחמים יבשים תוך שהם יאפשרו להם מספיק חמצן להימס. עצים מסוימים מייצרים גחלים ארוכות יותר או אפר מבודד יותר. הכירו את מיקומכם. שוחח על השאלה עם יצרני כיבוי אש אחרים באזורך.

ובכל זאת, יש ככל הנראה כמה הנחיות כלליות שיש לעקוב אחריהם.

התחשב במזג האוויר. גשם מייאש שריפות, אך בהחלט אינו מונע אותן. רוח מחממת את השריפות. תקופה ארוכה של מזג אוויר יבש פירושה שצמחייה וטרור הם יבשים ונוטים יותר לשריפה.

הכן את האתר . אל תעשה אש ממש על שורש עץ . שורשים יכולים להתנפח מתחת לאדמה לאורך זמן. נאמר לי שהיו מקרים שמערכות שורש נמרחו יותר מקילומטר. הסר את מברשת היער מתחת לאתר האש ומסביבו.

ודא שיש לך דרך לכבות את האש לפני שתתחיל . מים הם הבחירה הברורה מאליה. פיפי על שריפות עובד, אך פרוטוקול וריח חברתי עשויים לפסול גישה זו.

השתמש בעץ קטן . ככל שהמקלות קטנים יותר, כך הם יישרפו עד תום. אש קטנה וחמה יותר עם מקלות קטנים יותר מייצרת גם פחות מזהמי אוויר.

הפסק להוסיף עץ הרבה לפני שאתה עוזב את המחנה.

מורחים את הדלק . מקל בוער, מבודד, ייכבה בדרך כלל, אך 2 מקלות בוערים יחד בדרך כלל ימשיכו לבעור. מורחים מקלות בוערים וגחלים ונותנים להם זמן להתקרר.

הוסף מים . האזינו לרעש הסריקה של האריחים כאשר המים פוגעים בחום. אם אני משתמש בבקבוק מים עם זרבובית, אני יכול לכוון נחל היטב. מערבבים את המים לאפר.

בדוק אם יש חום . החזיקו את היד קרוב מעל האפר & גחלים מתים וחשו לחום. אם האש הייתה גדולה, יתכן שתצטרך לחפור באפר כדי לבדוק אם יש חום קבור.

+1 לייעוץ השורש. הייתי מוסיף, לעולם לא אעשה אש על כבול. אפשר לחשוב שזה בטוח לעשות שריפה באזור רטוב ומטומטם, אבל האש שלך יכולה לייבש את הכבול שמתחת מספיק כדי שהיא תתחיל להלחך, ואפשר להדליק אש כבול שתישרף במשך חודשים ותתפשט לגדול מאוד אֵזוֹר.
#3
+10
Janis Peisenieks
2012-01-25 04:11:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אודות ההיבט המשפטי.

זה משתנה באופן פרוע תלוי איפה אתה נמצא בעולם ומה הרגולציה שם. יש שטחים מוגנים של חיות בר בהן אין להכין אח .

ואז יש היבטים כמו עונה. אולי לא יהיה זה חכם לעשות אש בתקופות מסוימות בשנה באזורים מסוימים, כמו בעונה יבשה.

על ההדחה. אם מקור מים נמצא בקרבת מקום, עדיף להשרות את האח עצמה ואת האדמה הסובבת אותה (כפי שציינו berry120). זה יהיה רעיון טוב, אם אפשר, לעשות תעלה קטנה סביב האש כך שיהיה לה פחות הזדמנות להתפשט.

אם אין מקור מים - נסה לשים כמויות גדולות של לכלוך על האח. ההמתנה לרגע לכיבוי הלהבות, ואז הפרדת הקמין מעט, וזורק עליו עוד לכלוך. אם הכל קבור, לא אמורה להיות להבה פתוחה אפשרית.

#4
+8
berry120
2012-01-25 04:04:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החוקיות תלויה היכן אתה נמצא - הדרך הבטוחה היחידה לדעת היא לחפש את זה תלוי לאן אתה הולך.

השיטה הטובה ביותר שאני מוצאת היא בדרך כלל מבחינות מסוימות - השרו אותו ואת כל הסביבה בהרבה מים, וודאו שהוא קריר מספיק. במידת האפשר, הפעל את האש ליד מקור מים בשפע - כגון נחל או אגם, מה שמקל על הדברים בהקשר זה. יש לו גם יתרון נוסף שאם האש תתחיל להתפשט אתה יכול בקלות להשיג כמה מים שאתה צריך לכבות, והיא יכולה להתפשט רק מאספקת המים.

אחריך ' מרחתי את המים ואז הקפידו להסתובב זמן מה, לא רק לעזוב - במיוחד אם זה סוער (מפתה ככל שיהיה להמשיך בתנאים כאלה זה רק לוקח קצת רוח שתנשב על גחלת זעירה כדי להפעיל מחדש את האש.)

אם מקור מים כזה לא היה זמין אז (מצבי חירום בצד) לא הייתי מנסה להדליק שריפה בכלל, הדברים יכולים פשוט טועים בקלות רבה מדי - ולעתים קרובות יותר מאשר לא זה סיכון שכדאי לקחת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...