שְׁאֵלָה:
כיצד עלי להסיר קרציה?
whatsisname
2012-01-25 05:24:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אני מוצא סימן על עצמי או על חבר, מהי הדרך הטובה ביותר להסיר אותו?

שמעתי כמה אנשים אומרים שלשיר את הסימון עם גפרור גורם לתיקון להתנתק ולנשור. עם זאת שמעתי גם ששיטת האש גורמת לקרצית בעצם להקיא והיא גרועה יותר מאשר סתם קרע את הקרציה.

מהי השיטה הטובה ביותר?

נחמד לראות שרוב התשובות מדגישות את החלק * באופן שווה. קרציות אינן ברגים, ולכן משיכתם החוצה נגד כיוון השעון או בכיוון השעון כפי שאנשים מסוימים אוהבים לומר לכם, לא תועיל.
לבטל את הסימון? (עובד בשבילי...)
אחת עשרה תשובות:
#1
+36
Russell Steen
2012-01-26 03:31:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עד לפני כמה שנים הייתי אומר פינצטה. אני משתמש בימים אלה ב מפתח סימון מכיוון שהוא מסיר מבלי לסחוט את הסימון.

tick key

אני מקבל בין שלוש לתריסר קרציות בשנה (הם אוהבים אותי), ואני מעדיף את זה הרבה יותר מהפינצטה. החיסרון הגדול בפינצטה הוא שאתה דוחס את גוף הקרציות ובכך מכריח נוזל מהקרצייה ו ...

אתה צריך להסיר את הקרציה בוודאות. אל תנסה לשרוף אותו, או לחנוק אותו וכו '. מחלת ליים למשל, לוקח זמן להעביר אותו, אז אתה לא רוצה פשוט להשאיר אותו שם מתחת לווזלין עד שהוא מוותר. אם תמשוך אותו תוך כמה שעות, כמעט מובטח לך שלא תקבל Lyme.

כפי שצוין להלן, זה לא ישלוף קרציות זרעים (תינוקות). הם סופר זעירים, ותצטרך להשתמש בפינצטה בשבילם.

באתר Amazon.com יש סקירה קשה על מוצר זה: "* ניסינו מספר פעמים להסיר קרציות של צבאים בוגרים מאנשים (עצמנו) ללא הצלחה. TickKey פשוט מחליק ממש מעל הקרציה. זה יסיר קרציה. שניזון מכלב. זה פורסם כי הוא מסוגל להסיר קרציות של צבאים, בניסיוננו (sic), זה לא עובד. * "יש ביקורות אחרות שקובעות שזה לא עובד על קרציות קטנות. אם אתה צריך לחכות שהקרציה תתנפח עם דם לפני שזה עובד זה לא טוב. מה החוויה שלך? מהו המין הספציפי של קרציות באזור שלך?
נכון שזה לא יעבוד על קרציות התינוק הזעירות (אנחנו קוראים להם קרציות זרעים במקום שאני גר). אני אעדכן בשביל זה. זה עובד על קרציות גדולות יותר. אם הוא גולש מעל, נשמע שהם משתמשים בו לאחור (או הפוך).
#2
+34
berry120
2012-01-25 05:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש בפינצטה, אחז קרוב ככל האפשר לראש, ומשוך בעדינות ובאחידות אך בחוזקה - הוא אמור לרדת בצורה נקייה. אם זה לא, הקפד להסיר את הראש ולא להשאיר אותו שם. לאחר מכן יש לנקות את האזור באלכוהול ולהקפיד לפקוח עליו במקרה של פריחות או תסמינים לא נאותים אחרים. הסבירות לכך תלויה באזור אך תמיד משתלם להיות מודעים.

לא הייתי ממליץ על הגישות הנפוצות יותר "אלימות" כמו שריפת הקרצייה או ניסיון לסובב אותה. לרוב זה יגרום יותר נזק מתועלת ויש לו סיכוי גדול יותר להשאיר את הראש עדיין מוטבע בעור.

אם אתה חושש ממחלות פוטנציאליות, הקפד לשמור על הקרציה כך שניתן יהיה לנתח אותה. מאוחר יותר על ידי מעבדה במידת הצורך כדי לקבוע זיהומים שהיא נשאית.

עריכה: אם יש לך אחד, מקש סימון יכול בהחלט להיות הפיתרון הטוב ביותר, אם כי עדיין לא ניסיתי זאת בעצמי ( ובאופן אישי מעולם לא הייתה לי בעיה עם פינצטה.)

זו תשובה איומה! אתה לעולם לא צריך לסחוט את הקרציה, בין אם אתה משתמש באצבעות, פינצטה או כל דבר אחר. הדרך הבטוחה היחידה להסיר את הסימון היא באמצעות כלי כגון מקש הסימון המוזכר בתשובה אחרת, או באמצעות לולאת חוט.
@LordSauce אומנם לא שמעתי על מקש הסימון שהוא אולי פיתרון טוב יותר (אם כי לא ניסיתי את זה) אבל אני לא חושב שזו תשובה איומה. כך או כך, בהחלט לא אמרתי לסחוט אותו, פשוט משוך אותו בעדינות ובאופן שווה ... השתמשתי בגישה זו פעמים רבות ללא בעיה, ומכיר רבים אחרים שיש להם גם כן. אמנם מקש סמן עשוי להיות פיתרון טוב יותר אם יש לך אחד, אם אתה עדין בפינצטה לא תהיה לך בעיה.
הדרך היחידה שיש לפינצטה אחיזה כלשהי היא על ידי לחיצה, כך שאתה מסתכן בשאיבת תוכן גופו של הקרציה אל החיה אליה היא מחוברת, זהה כאילו לחצת אותו באצבעותיך. זה הדבר החשוב ביותר להימנע מכיוון שכך מועברות מחלות.
@LordSauce זה עלול להיות סיכון, אך כל העצות ששמעתי מצביעות על כך שאם אתה עדין, משוך באופן אחיד ואל תסתובב אז הסיכון נמוך - זה מתחיל להצטבר כשמגרדים אותו, מסובב אותו, לוחץ שלא לצורך קשה וכו '. כך או כך, בהיעדר מפתח סימון זמין, הסרתו בזהירות בעזרת פינצטה עדיפה בהחלט על פני שיטות רבות אחרות, כולל השארתו במקום.
בסדר, בהיעדר כלי או חוט כלשהו, ​​פינצטה עדיפה על כלום, אך חיוני שהם פינצטה חוטמת אף, ומשמשים רק לאחיזת הקרצייה קרוב ככל האפשר לעור החיה המארחת: http: / /www.lymediseaseaction.org.uk/about-ticks/tick-removal/
תשובת @berry120's היא למעשה הגישה המומלצת ל- CDC: http://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html
זוהי גם הגישה המומלצת של NHS בבריטניה http://www.nhs.uk/Conditions/Lyme-disease/Pages/Prevention.aspx. זוג פינצטות משובח יבצע את רוב מקשי הסימון מכיוון שהוא מאפשר לך אחיזה טובה יותר ומתכוונן יותר.
הקרציות שנתקלתי בהן היו בעלות קשיחות קשיחות במיוחד - סחיטה לא תהיה בעיה אלא אם כן תסיר אותם בעזרת צבת ולא עם פינצטה.
בוקר אחד אחרי שגרפתי עלים הסרתי ממש עשרות קרציות בעזרת פינצטה עם מחט. קל היה להסיר אותם. (הרופא שלי קבע כמה ימים של דוקסי כאמצעי זהירות.) אקבל מקש סמן - זה הראשון ששמעתי עליו - ואנסה אותו על הסימון הבא.
השנה פגעתי ב -4 קרציות ובתי 2 (כולן מטיולים שונים להרים או ליער). אני משתמש ב"צבת קרציות "כמו בתשובה canaerus. לא תמיד ניתן להסיר אותו רק על ידי משיכה. לפעמים צריך לסובב את זה. אם מצאתי קרציות במהלך טיול ואין לי שום כלי אז אני משתמש בשום נוזלים שמנים ומורח אותו על קרציות. האחיזה שלו נחלשת ואתה יכול להסיר אותה בבטחה באמצעות האצבעות.
#3
+22
user87
2012-01-25 06:34:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

משוך את הסימון בעדינות ובאטיות רבה.

 • אל צורב את הסימון.
 • לא לסובב את הקרצייה.
 • לא מוזג שמן או אלכוהול על הקרצייה.

זהו יצור חי וברגע שתלחץ אותו, הוא יתחיל לירוק ולהקיא בגופך.

ניסיתי פעמים רבות לשלוף את הקרציה, ובעדינות זה לא אפשרי. הדברים האלה כל כך חזקים, שפשוט לא עבדו.
זה לוקח זמן. כשאני מושך אותם זה לוקח בדרך כלל יותר מחמש דקות. זה כמו עם מדבקה על אוכל. אתה תוקע את זה זה ייקרע, אבל אתה לוקח את הזמן לאט לקלף אותו, זה לא יישאר שאריות אחרי שתסיים. אם אתה עדין עם קרציות זה לא ינשך חזק יותר.
#4
+14
Janis Peisenieks
2012-01-25 05:39:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם כבר נקשר אליך סימן, אני ממליץ לפנות לעזרה רפואית, אך מכיוון שאנחנו בקבוצת החוץ, מה הסיכוי שיהיה בקרבת מקום? :)

כדאי:

 • יוצקים מעט רוחות על הקרצייה. זה אמור גם לחטא את האזור וגם להדהים את הבאגר.
 • הכינו לולאת כותנה קטנה, ונסו לשלוף את הקרציה, באופן שווה.

עליכם לא :

 • לסחוט את הקרציה, שכן עשייה עשויה לגרום לו לרוקן את תוכן קיבה ובכך לשחרר את מחלת ליים.
 • השאר חלקים ממנו בפנים. נסה להוציא אותם בבת אחת.

העניין הוא שאם יש לך קרציה, מה שאתה צריך להיות מודאג לגבי זה להוציא את הקרציה, בלי שהיא תקיא. מלבד זאת, פנה לסיוע רפואי בהקדם האפשרי, ושמור על הסימון במידת האפשר. זה עשוי להפחית את הצורך בטיפולים.

+1 לשימוש בלולאה, אך החלק של הטיפול הרפואי הוא מוגזם. זה ממש לא הכרחי לפנות לרופא אלא אם כן אתה סימפטומטי למחלת קרציות.
האם פינצטה (תשובתו של ברי) לא תסיים אותה בסחיטה?
הם יוכלו. לשם כך נועד הלולאה.
הייתי מחטא לאחר ההסרה, כיוון שעשיתי את זה לפני זה מסתכן בהקאות.
#5
+12
Roddy
2012-05-08 16:01:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה חיוני להוריד אותם בהקדם האפשרי מכיוון שהסיכון לזיהום מ מחלת ליים עולה לאחר 24 השעות הראשונות, אך רשימת הדרכים לא לעשות זאת כנראה חשובה יותר ;-)

אל תשרוף אותו, סחט אותו או כסה אותו באלכוהול / שעווה / מרמלדה / מה שלא יהיה.

ובניגוד לתשובה המקובלת - אם בכלל אפשרי, אל תשתמש בפינצטה: אתה זקוק להקפדה יתרה לא להפריד את הגוף מהראש, או לגרום לקרצית להקיא את ארוחת הערב חזרה לתוכך.

במקום זאת אני נושא זוג O'TOM Tick Twisters בערכת העזרה הראשונה שלי. כמעט אפס גודל ומשקל, והם עבדו ללא רבב בכל פעם, אפילו על הקרציות הזעירות ביותר.

סרטון המציג את העיקרון כאן: https://www.youtube.com/watch?v= PaKU1zjWOyg

עצות טובות מחדש. מחלת ליים והסרת קרציות כאן.

"חיוני להוריד אותם בהקדם האפשרי" האם אתה יכול בבקשה לספק נימוק מאחורי זה?
@Vorac - אני מאמין שזה קשור למחזור האכלה של Tick. אני לא יכול למצוא התייחסות מוגדרת, אבל אני חושב שהסיכון למחלת היקף עולה ברגע שהם מתחילים להאכיל, וזה בדרך כלל סביב 24 שעות לאחר שננשכת. כמובן, סביר להניח שלא תדעו בדיוק מתי ננשכתם, לכן הכי מהר זה הכי טוב.
למעשה הסימון מעוות. ישנם סרטונים באתר המקושר שלך המראים כיצד לעשות זאת.
@JamesJenkins תודה, אתה צודק. לא הבנתי נכון איך הם פועלים בפועל. תסתכל על הסרטון החדש שקישרתי.
#6
+9
studiohack
2012-01-25 05:33:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להסיר את הסימון שהוצמד לעורך: השתמש בזוג פינצטה עם קצות עדינים ו משוך למעלה באופן שווה , כלומר עם יציב לַחַץ. אל תתפתל או תטלטל, מכיוון שהדבר עלול להשאיר חלקי גוף בעור. אם זה קורה, השתמש בפינצטה כדי לשלוף אותם.

כמו כן, אל תשכח להשתמש באלכוהול שפשוף / איזופרופיל לעיקור אתר הסימון , כפי שאתה רוצה לוודא אין חיידקים מזיקים וכו 'שנשארו מאחור

#7
+4
xpda
2012-01-25 05:33:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מושך אותם בעדינות, ואם ראשם מתנתק בעורי (קורה לעיתים רחוקות), אחפור אותו בעזרת מחט או פינצטה. לאחר מכן הוסף ניאוספורין, וחפש מדי פעם פריחות בצורת מוזר.

אם אתה מרסס את הגרביים שלך בכפות, זה יעזור להרחיק אותן.

#8
+3
bodo
2016-07-21 15:36:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניסיוני הקרציות מחזיקות חזק מאוד בנגיסה שלהם. לא הייתי ממליץ על דרך להסיר אותם. בעת שימוש בפינצטה למשל אתה לוקח את הסיכון לגזירת הגוף מהראש. השארת החלק הקטן תקוע עלול לגרום לדלקת.

כבר כמה שנים שאני משתמש ב"צבת קרציות "מיוחדת ( ראה גם): Zeckenzange

יש להם מכונאי ייחודי שמקל על הסרת קרציות. כמו כן, אינך צריך לדאוג לסחוט את הקרציה במקרה.

מניסיוני הכלי הזה הסיר באופן אמין את כל הקרציות, אפילו קטנות. יתכן ויתקלו בבעיות אם הקרציה תהיה גדולה מדי. אבל אתה ממש, ממש לא צריך לתת להם להאכיל כל כך הרבה זמן.

@OddDeer: נכון, תצטרך להשיג כלי כזה, בדיוק כמו עם מקש הסימון. לא בטוח כמה הם זמינים באופן בינלאומי, אבל בגרמניה הייתי אומר שכדאי לך להשיג אחד אצל Apotheke המקומי.
#9
+3
James Jenkins
2017-07-03 17:30:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חלק מהתשובות כאן מציעות פתרונות גרועים באמת. לאחרונה חקרתי תשובה לשאלה הסרת קרציות, לסובב או לא לסובב? היא מתמקדת בטכניקה.

אמנם אתה יכול למצוא הרבה אנשים עם הרבה הצעות, היחידה טכניקות מוכחות אמפיריות (מבוססות מדע) הן הסרת הקרציות באחוזה מתוזמנת עם הכלי הנכון, או פינצטה נקודתית או כלי מיוחד להסרת קרציות.

ה- CDC מציע הנחיות נהדרות אלה להסרת קרציות בעזרת פינצטה. .

כיצד להסיר קרציה

 1. השתמש בפינצטה עם קצות עדינים כדי לתפוס את הקרציה קרוב לעור משטח ככל האפשר.

 2. משוך כלפי מעלה בלחץ אחיד ואחיד. לא לסובב או לטלטל את הקרציה; זה יכול לגרום לחלקי הפה להתנתק ולהישאר בעור. אם זה קורה, הסר את חלקי הפה בעזרת פינצטה. אם אינך מצליח להסיר את הפה בקלות בעזרת פינצטה נקייה, השאר אותו בשקט ותן לעור להחלים.

 3. לאחר הסרת הקרצייה, נקה היטב את אזור הנשיכה ואת הידיים שלך בעזרת שפשוף אלכוהול, קרצוף יוד או סבון ומים.

 4. השלך קרצית חיה על ידי הצלתו באלכוהול, הנחתו בשקית / מיכל אטום, עטוף אותו היטב בתוך קלטת, או שטיפה לאסלה. לעולם אל תמעך קרציות באצבעותיך.

הימנע מתרופות פולקלור כמו "צביעת" הקרצייה עם לק או ג'לי נפט, או שימוש בחום כדי לגרום לקרציה להתנתק מה עור. המטרה שלך היא להסיר את הסימון במהירות האפשרית - לא לחכות שהוא יתנתק.

CDC removal

חשוב לשים לב כי ה- CDC ממליץ על פינצטה עם קצה עדין, ולא על הגרסה הרחבה יותר המשמשת לעיתים קרובות למשיכת רסיסים או למריטת גבות עיניים. כאשר משתמשים בפינצטה רחבה ו / או באצבעות כדי למשוך קרציות, קיים סיכון גבוה יותר לפגיעה בחולה על ידי השארת חלקים מהקרציה או מתוכן המעיים מאחור.

ובכן מה עם כלים שנועדו להיות מעוותים, כמומלץ בתשובה זו או בתמונה למטה?

tick twister removal

אז איך ו / או מדוע כדאי לסובב או לא לסובב קרציה?

בחלקי הפה של הקרציות יש דוקרנים, אלה נצמדים בתוך גוף המטופלים ומקשים על סילוק הקרצית. אמנם תמיד קיים סיכון להשאיר חלק מהפה מאחורי הטכניקה הנכונה לכלי, יגדיל את הסיכויים להסרת הקרציה ללא נזק.

barbed mouth parts

אם אתה מסיר בעזרת פינצטה, אל תסובב.

אל תסובב או תטלטל את הקרציה מכיוון שהדבר עלול להשאיר את חלקי הפה שלו מוטבעים, או לגרום לו להחיות נוזלים הגורמים למחלות. אם חלקי פה אכן מתנתקים, ניתן להסיר אותם בעזרת מחט מעוקרת או נקודות פינצטה. מקור

בעת שימוש בכלי המיועד להסרת קרציות על ידי פיתול, פיתול פעמיים או שלוש

ה- O'Tom Tick Twister ® מערסלת את גוף הקרציות ואינה מפעילה לחץ על חלקי הפה או על בטנה. לכן ניתן לסובב אותו בבטחה לכיוון אחד (עם כיוון השעון או נגד כיוון השעון - הקרציה אינה מושחלת בורג), מה שמאפשר לשחרר את הדוקרנים שעל חוטם הקרציות מהרקמה הסובבת. פעולת הסיבוב מסייעת גם לפיצוח מלט הרוק המיוחד שרוב המינים הקשיחים מפרישים בכדי לתקן את עצמם. מכיוון שהכלי אינו גורם לדחיסה כלשהי לגוף הקרצייה, הדבר ממזער את הסיכון לזרימה חוזרת של הקרצייה. תוכן רוק ומעיים, ולכן מסייע במניעת העברת מחלות. מקור

מקורות מחקר: בעוד מספר הפניות שימשו ליצירת תשובה זו. חלק ניכר מההפניות הישירות מגיעות מ- BADA-UK. מדובר בארגון צדקה התנדבותי, שהיו לו תיאורים ורציונלים טובים ומלאים לכל מה שהם פרסמו.

#10
-1
cr0
2016-05-04 00:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעבודה ביער מאוד שורץ קרציות במשך קיץ, צברתי עקיצות קרציות רבות (לפני שלמדתי את נפלאות פתרונות החומץ להרחקת קרציות). רוב הסרת הקרציות נעשתה בסוף היום בתא שלי, שם עשיתי את בדיקות הקרציות היסודיות שלי. זה הומלץ לי ועבד טוב מאוד מניסיוני של למעלה מחודש עם 5+ קרציות ביום:

מרחו מעט סבון נוזלי על מגבת נייר או צמר גפן (לבן מקלה) לראות את הסימון לאחר שהוא יורד באופן כללי). שפשפו בעדינות את המקלון הספוג נוזלי על הקרציה נגד כיוון השעון והקרציה תצא היישר כאילו פרמתם אותה. ואז שמור אותו במיכל אטום לצורך זיהוי או בדיקה (בדיקות מחלת ליים שנויות במחלוקת ולא אמינות), או הרס אותו (באש, שטיפה, אלכוהול ... לא על ידי ריסוק באצבעותיך כיוון שאתה לא רוצה לגעת בו שוב. והם לא מתרסקים בקלות).

האדם שסיפר לי על כך טען שחלק הפה של הקרצייה הוא פקק פקקים ושיטה זו ממש מפרקת אותם, כשהסבון משמן, מנקה ומניע. אותם כדי לשחרר את אחיזתם בך. כמו שאמרתי, זה עבד בשבילי. אדם זה המליץ ​​גם להשתמש בחומר דוחה ביתי על בסיס חומץ שעשה פלאים עבורי, הרבה יותר טוב ממוצרי DEET או פרמיטרין.


בכל מקרה, אתה רוצה להוריד את הסימון בהקדם האפשרי - אין צורך להיכנס לפאניקה ולמהר, אך עדיף לתעדף זאת כדי להימנע משעות מיותרות נוספות של סיכון להעברת מחלות. ביצוע לפחות בדיקות יומיומיות על עצמך כאשר באזורים שבהם אתה עלול לחטוף עקיצות, והסרתם מיד, חשובה כדי להימנע ממחלות קרציות. אם אתה נמצא בשטח ללא ספוגית או סבון נוזלי, אתה יכול לנסות חלופות דומות (נחלתי הצלחה מעורבת בעזרת חיטוי ידיים ואצבעי בשדה) או ללכת עם הפינצטה הקונבנציונאלית יותר או שיטות להסרת מקש, דואג לצבוט את הקרציה קרוב ככל האפשר לפה ולהסיר את כל הקרציה. אם אתה ננשך, שים לב אליו ושמור היטב על הסימפטומים - אם אתה נגוע, ככל שתתחיל בטיפול מוקדם יותר כך טוב יותר.

#11
-3
Coomie
2015-11-05 15:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדף זה יש הרבה תשובות שגויות ועלולות לגרום לאנפילקסיס מסכן חיים. בהתחשב בסיכונים הכרוכים כאן, אני אביא הצעות מחיר מרופאים לכל אורך הדרך.

אל תמשוך את זה - לא באצבעות ולא בפינצטה!

" עכשיו זה מה שרובנו נעשה - או שנגרד אותו או נגיע לפינצטה ביתית. עכשיו זה בדיוק הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות. כשאתה מסיר את הסימון, אתה לוחץ אותו וכל תכולתו עוברת ישר לזרם הדם שלך. " ד"ר ג'וניקה ניובי

היא ממשיכה

"אתה צריך ללכת לכימאי ולקנות תרסיס המכיל אתר. אז משהו כמו Wart Off או Medi Freeze Skin מסיר תגים. הניחו את הזרבובית בנוחות מעל הקרצייה והתיזו. מרגיש קר - הקפיאו את הקרציה, והמתינו כעשר דקות עד שהקרציה תמות. ברגע שהיא מתה, תוכלו פשוט להבריש אותה. "

Medi Freeze Skin Tag / Tick remover

הקפיא אותו, אל תסחט אותו

עקיצות קרציות מהוות סיכון בריאותי חמור במחלת ליים, אנפילקסיס ו MMA. אבל לד"ר אנדרו רצ'פורד היה אומר את זה

"אם אתה לוחץ את הקרציה, זה גורם לאלרגן לחדור לזרם הדם, מה שגורם לתגובה האנאפילקטית. אם אתה מסיר את הקרציה כהלכה מבלי לסחוט אותה אז אין לך את הבעיות האלה. "

עשיתי את המחקר הזה לאחר שננשכתי על ידי סמן ומצאתי את הדף הזה. השתמשתי בפינצטה כדי להסיר את הקרציה וכעת חודשים אחר כך הוא עדיין אדום, נפוח ומגרד.

ציטוטים אלה לקוחים מתוכנית טלוויזיה המשודרת ברשת ABC. וידאו ותמליל זמינים כאן.

אם אתה מחפש הסרת קרציות באתרים של ספקי בריאות רשמיים אתה תמיד מוצא את השיטה בעזרת פינצטה או כלי הסרה מיוחד (כרטיס קרציות, ...). לעתים קרובות יש הערה שאסור לנסות דברים וודו כמו ציור, חימום, קירור, ... פשוט הוציאו אותם. ראה למשל http://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html
@imsodin נראה כי ה- CDC האמריקני אינו מתחשב באנפילקסיס. ASCIA אומר במפורש "עצה נפוצה היא להכניס מלקחיים עדינים או פינצטה בין העור לפיית הקרציות ולהניף את הקרציות. אולם שיטה זו אינה מונעת אנפילקסיס בקרב אנשים אלרגיים לקרציות ולכן ASCIA ממליצה במפורש על שיטה זו." http://www.allergy.org.au/patients/insect-allergy-bites-and-stings/tick-allergy
למרבה הצער אין הרבה מידע על כך, אולם ישנם מחקרים לגיטימיים בנושא. אני חושד שחוסר המידע מוסבר בכך שתגובה אלרגית כזו היא די נדירה. אז נראה שהעצה שלך נכונה עבור אנשים אלרגיים, אחרים עדיין צריכים להסיר את הסימון מיד. הייתי מוסיף הצהרה על כך שמידע זה חל על אנשים אלרגיים בלבד (העריכה תאפשר לי גם לחזור מההצבעה שלי).
@imsodin אם תקרא את המאמר אליו קישרתי תראה שגם אם אינך אלרגי בזמן עקיצת קרציות, אתה יכול לרכוש אלרגיה בגלל זה. זו לא תגובה אלרגית לקרציות אלא לבשר אדום. והיא נגרמת על ידי הסרת הקרציה באופן שגוי, ולא משך הנשיכה.
ובכן קראתי את המאמר שלך (ועוד כמה כדי לקבל תצוגה רחבה יותר) והוא קובע: "שיטה זו [פינצטה], לעומת זאת, אינה מונעת אנפילקסיס אצל אנשים אלרגיים קרציות". וכפי שאתה מצהיר נכון התגובה האלרגית לקרציות זהה לבשר אדום, אז עליך לדעת על כך אם יש לך את זה. אז באמת אם אתם לא אלרגיים אליו, פשוט הסירו את הקרציות מיד על ידי מריחה נכונה של כלי הסרה או פינצטה דקה. אסיים את הדיון הזה כאן, אם תרצו תוכלו לפנג אותי בצ'אט.
אני חושב שאתה מבולבל לגבי סוג הפינצטה המומלץ בתשובות האחרות. המקור המצוטט שלך מזהיר מפני שימוש בפינצטה [** ביתית **] (http://i.imgur.com/ez9I6Vo.png), שתלחץ את גופו של הקרציה מכיוון שיש להם טיפים רחבים. אני לא חושב שמישהו לא יסכים עם זה. התשובות האחרות כאן ממליצות על [** פינצטה עם טיפים עדינים] (http://i.imgur.com/CAdyugB.jpg) אשר (כפי שהתמונה מראה) מדויקים מספיק כדי לשלוף את הקרציה מבלי לסחוט את גופה.
באשר לטכניקת ההקפאה: [Borreliosis and Associated Diseases Awareness UK] (http://www.bada-uk.org/correct-tick-removal) מצב "... הקפאת קרציה ... עלולה לגרום לנוזלים בתוכה (תוכן רוק ומעיים) שיאלצו לצאת לזרם הדם של האדם או בעל החיים אליו הוא מחובר. נוזלים אלה עשויים להכיל אורגניזמים הגורמים למחלות. שיטות אלה עלולות גם לגרום לפגיעה באדם או בעל החיים שהקרציה קשורה אליו, ו לפגוע בגוף הקרצייה שעלול לגרום לנזילות של נוזלים או להתנתק בחלקי הפה ... עלול להיגרם גם זיהום או פציעה חמורים. "


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...