שְׁאֵלָה:
איזה ציוד אני צריך כמטפס סלעים בחוץ מתחיל?
Laura
2012-01-25 05:47:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה הם הדברים הבסיסיים הדרושים לי מבחינת ציוד בכל הנוגע לטיפוס על סלעים? עשיתי טיפוס צוקים פנימי אבל תמיד שכרתי את הציוד שלי מחדר הכושר לטיפוס על סלעים.

(למטרות שאלה זו, אני לא כולל סלעים כי עשיתי זאת ללא ציוד מיוחד. )

האם יש צורך בנעלי טיפוס? לאילו סוגים של רתמות וחבלים אני צריך? איזה ציוד אחר מומלץ להבטיח טיפוס בטוח?

אין לי מקום מסוים לטיפוס זה; אני מחפש ציוד ברמה למתחילים מוחלטים שיתאים לכל אזור טיפוס על סלעים המפורסם כ"כל הרמות ".

שבע תשובות:
#1
+22
Ryley
2012-01-25 05:57:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שאתה צריך דברים לפי הסדר הזה. נדרש רק מספר 1:

 1. רתמה . אינך יכול לטפס עם חבל אלא אם כן יש לך.
 2. נעליים . אתה יכול להסתדר עם רצים, אך נעלי טיפוס עושות עולם של הבדל.
 3. שקית גיר / גיר . אם אתה לא מזיע הרבה, זה לא קריטי, אבל מעט גיר מאוד נחמד לשמירה על החלקה של האצבעות.

אם אתה הולך לאזור טיפוס חיצוני, קסדה היא גם ציוד די נדרש.

אולי כדאי לציין כי מדריך / שותף טיפוס מנוסה הוא אחד מכלי הציוד החשובים ביותר!
הייתי אומר שבכל מקום שדברים יכולים ליפול עליכם קסדה היא חיונית. המטפס המוביל שלך כנראה יישא דברים שהם עלולים להפיל. הייתי שם את הקסדה כיותר חשובה מגיר.
אני לא חושב שהגיר * נותן אחיזה נוספת יפה. זה שימושי לספוג זיעה של קצות האצבעות. זה הכל! יותר מדי גיר באחיזה (יכול להפוך אותה לאחיזה בוצית!) או באצבעות יקטין את החיכוך בפועל. הייתי מנסח מחדש את המשפט המתאים כדי להיות מדויק במה ואיך השימוש בגיר עושה כל מה שהוא עושה.
מה עם חבל?
@Dakatine - אם אתה מתחיל, בכל מקרה תזדקק לבן זוג עם ניסיון, אז נניח שיש להם את החבל :) אם זה מקורה, בדרך כלל מספקים חבלים.
#2
+20
whatsisname
2012-01-25 06:02:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רשימת הציוד שלך תלויה אם אתה:

 • סולו חינם (טיפוס ללא ציוד מגן; לא טוב למתחילים!)
 • חבל עליון
 • טיפוס עופרת

בהנחה שאינך סוליה חינם, מכיוון ששם אינך זקוק לשום דבר, תזדקק לפחות לסדר הבא:

 1. חבר שיכול להפיל אותך

  אתה בהחלט לא הולך ללכת לבד כאשר אתה מתחיל אם אתה רוצה להפוך אותו לחיים בבית. אל תתחיל אפילו אלא אם כן יש לך אחד כזה.

 2. מכשיר מעכב

  אל תחשוב שאתה הולכים להיות מוגנים בבטחה רק לתפוס את החבל. מכשיר בליי מציב חיכוך רב על החבל, כך שתוכלו לשלוט בקלות בכוח העצירה פשוט על ידי שליטה בזווית שהחבל נכנס למכשיר ההגה. / p>

  החומר האמיתי והיקר, חבל יחיד דינמי מאושר על ידי UIAA. לא הדברים שאתה מקבל בחנות החומרה במחיר של $ 8.99 למכירה. אמנם אתה יכול לשקול רק 150-250 קילו, אך כאשר אתה נופל, הכוח המונח על החבל הוא פי כמה ממשקל גופך. יתר על כן, החבל אחראי על ספיגת אנרגיית הנפילה, ואם לא תוכנן כראוי למטרה זו הוא או המטפס ישבר בנפילה רצינית. חבלי חנות לחומרי בניין אינם מיועדים לספיגת אנרגיית פגיעה, גם אם הם "חזקים מספיק" מבחינת עומס העבודה.

 3. רתמת טיפוס.

  כך אתה מתחבר לחבל. ממה שראיתי, ההבדל בין רתמות ליישומים שונים מסתכם בכמה שהם קלים, וכמה לולאות הילוכים אתה מקבל. אם אתה רק מתחיל, מצא אחד במחיר סביר שנוח, ודאג לדברים האחרים ושדרג אחרי שאתה מטפס מיומן. וכמובן, ללמוד לקשור גם את עצמך וגם את המתעמל שלך ולהתאמן עד שכמעט תוכל לעשות את זה כראוי בעיניים עצומות.

 4. נעליים

  אתה רוצה נעליים. נעלי טיפוס אמיתיות. ניסיתי לטפס יחפים ועם ויברמות בעבר. זה לא עובד טוב. לנעליים שונות יש דירוגים שונים עד כמה הם מתאימים לחדר כושר לעומת טיפוס בחוץ. שוב, מצא זוג נוח ודאג לגבי נעליים המתמחות לאחר שהפכת לטפס מיומן. עד אז ההבדלים הקטנים לא ישפיעו עד שהטכניקה שלך תעדכן.

הערה: יש מקומות בחוץ האוסרים גיר. אז ברור שזה לא הכרח.

אני בספק אם מישהו צריך להחזיק חבל לפני שהוא יודע להציב עוגן. לצורך העניין, מכשיר איחור נופל באותה קטגוריה. אם התוכנית היא לעשות משהו כזה, שלב 1 צריך להיות "לקחת שיעור או להשיג מנטור" :)
ריילי, אבל אם אתה הבעלים של חבל, אנשים מנוסים יותר נוטים לקחת אותך איתם וללמד אותך דברים. זה מה שעשיתי: יש לי חבל די מהר ואז אמרתי למטפסים מנוסים: היי, היית עוזר לי בהקמת עוגנים מאובטחים אם אני אספק לך חבל ונסיעה? עבד די טוב עד כה :)
אה, נקודה הוגנת!
@Lagerbaer - אני לא משוכנע שמטפסים מנוסים רבים יסמכו על איכות / טיפול של חבל בבעלות טירון שלם.
@Ryley: אני מסכים שאתה צריך שיהיה לך מושג טוב מה אתה עושה כשאתה מתחיל. עם זאת, השאלה מתמקדת ב"דברים "שאתה קונה מהחנות, ולא בידע שאתה צריך לדעת. מישהו חייב שיהיה לך חבל כשאתה יוצא לשם. ויש טיפוסי ספורט שמשאירים משיכות מהירות ועוגנים בסלע לשימוש אנשים, איפה שכל מה שהם צריכים זה הדברים שרשמתי. והחבר המתחרה המתמודד יכול ללמד אותך מה לעשות.
תשובה טובה אבל אני חייבת לומר שיכולתו של חבל טיפוס להצלת חיים אינה בכוחו אחרת היינו מטפסים עם כבל פלדה. זה ביכולתו למתוח ולקלוט את כוח הנפילה כדי שלא תפסיק פתאום בדיוק כמו שהיית עושה אם היית פוגע בקרקע.
זה עבור חבלים עליונים. אם הוא רוצה להוביל טיפוס (בחוץ זה כמעט תמיד טיפוס עופרת), תזדקק לציורים מהירים ואולי לכמה מתלים וקרבינים. אבל באמת, התחל ללמוד כמה קורסים, באזורים מסוימים אפילו חובה ללמוד קורסים ראשונים.
אל תשכח וגם סלעים.
#3
+10
HorusKol
2012-01-25 07:53:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בנוסף לדברים הברורים לגבי ציוד טיפוס בתשובות האחרות, הייתי מוסיף:

 • כובע צמר (זה יכול להיות קריר ומחכה לתורך על הקראג)
 • כפפות (יש סוג של כפפה, לא זוכר את המותג, שם התפרים נמצאים על הברך ולא בקצה - מציעים זריזות בקצות האצבעות בעת טיפוס)
 • מעיל עמיד למים
 • נעליים יציבות לגישה ולהליכה (במועצת הטיפוס להרים הבריטית יש נתונים סטטיסטיים המראים כי יותר תאונות מתרחשות בדרך חזרה מעלייה לחניון מאשר טיפוס בפועל - בעיקר קרסוליים נקעים ומפותלים)
 • תרמוס (אתה תהיה הבחור הפופולרי ביותר על הקראג)
 • מים
 • סורגי דגנים

לבסוף - הייתי קבלו ספר הדרכה לקראג 'שאליו אתם הולכים לבקר (תלוי בזמינות - מרבית הגרוטאות הפופולריות בבריטניה מכוסות די טוב, לא בטוח לגבי מדינות אחרות).

ספרי הדרכה מתארים את המסלולים הטובים ביותר להתקרב לקראג ', לעזור בזיהוי טיפוס שונה מסלולים (ולדרג אותם), ותוכל לסמן את המסלולים תוך כדי השלמתם.

#4
+8
DavidR
2012-07-16 23:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא ציוד, אבל אם אתה עובר לטפס על דלתות, אתה בטח רוצה לקבל הכשרה כיצד לתקן טופרופ ו / או כיצד להוביל. ספרי הדרכה לטיפוס המפרסמים אזורים כ"עבור כל הרמות "עדיין מניחים הבנה בסיסית כיצד לתקן טופרופ, או כיצד להוביל מסלול. תוכניות טיפוס פנימיות לא תמיד מדגישות כישורים אלה. התקנת טופרופ אינה מסובכת, אך עדיין יש דרכים לעשות זאת לא נכון. כל שנה נראה שיש מוות מיותר שגרם כאשר טופופרופ לא מבושל כהלכה נכשל.

הנה דיווח על מוות בשנת 2012 מטופרופ לא ממוקשר כהלכה: http: //www.climberism .com / climber-dies-at-the-gunks /

ישנם ספרי הדרכה רבים על כך, ואתה וחבר יכולים ללמוד שיעור משירות מדריכים באזורך. אך כנראה הדרך הטובה ביותר היא ללכת לטפס עם חברים שכבר מטפסים בחוץ. טיפוס יכול להיות מאוד בטוח כאשר זה נעשה כראוי, ולמידה של כישורים אלה תעניק לך את הכלים ליהנות מכל החיים של טיפוס צוקים. בהצלחה!

#5
+5
bruzote
2014-11-22 06:35:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נוער, התניה ויחס נהדר לבטיחות, לשכל הישר ולדחוף את עצמך. בטיחות קודמת לכול. מטפסים מתים לא מקבלים do-overs. אתה יכול למות בקלות בגובה של מטר וחצי במסלול מתחיל 5.6. ראיתי את ההשלכות, את גופו הגוסס מולי ואת אשתו הסוערת פשוט..שבור, אולי לנצח. אינך "משיג" את המציאות הזו כנראה עד שתראה את ההשלכות. ברגע שאתה רואה את זה - מישהו שמת עם כל כך הרבה דברים חשובים באמת שנותרו לחיים עבורם - הטיפוס הופך כל כך אבסורדי בעליל, אתה מבין למה זה ספורט של "כובשי חסרי תועלת".

ובכל זאת, אם אני לא היה במצב הזדקנות כל כך מחורבן, עדיין הייתי עושה יותר. אך זכרו, אינכם יכולים באמת "לנהל" את כל הסיכון כאילו מדובר בישות לשים במקום בטוח. מטבע הדברים אי אפשר לחזות את הסיכון שתקבל החלטה גרועה, ללא קשר למה שאנשים רוצים להאמין. איש שמת או נפצע בגלל קבלת החלטות לקויה חשב: "היי, אני לא יכול לשלוט בסיכון האישי אבל אני אעלה בכל מקרה." לא, הם חשבו שהם יכולים. עם זאת הם לא יכלו לשלוט על חוסר השלמות שלהם.

אז, הישאר בחיים, דאג לחברך ושהוא יטפל בך. זה יהיה עם הציוד הכי טוב שיש לך.

זה פוסט טוב על * ציוד נפשי * ועל סיפור רגשי. ובכל זאת, לא כולם צריכים לטפס על מסלולים קשים ולכן אני לא חושב שאתה צריך להיות בתקופת נעוריך או להיות ספורטיבי אתלטי. יש כל כך הרבה אנשים * רגילים * המטפסים על מסלולי פלייסיר נחמדים, כפי שאנו קוראים להם כאן. רק אל תטפסו בחוץ מחוץ לאזור הנוחות שלכם!
#6
+4
Ben Crowell
2014-11-24 10:56:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לטיפוס חיצוני במגרש יחיד, מינימום די מוחלט הוא:

 • נעליים, רתמה, מכשיר איחור, נעילת קרבינה, קסדה, כלי אגוזים

זה מניח שאתה מטפס עם מישהו שבבעלותו חבל. רתמות די גנריות. תיאורטית לא נחוצה, מכיוון שאנשים טיפסו במסלולים די קשים בשנות השלושים במגפיים מחורצים, אך באופן מציאותי הם יתרון עצום. יש צורך בכלי האגוזים לטיפוס מסחרי, כך שתוכלו לנקות את הציוד שמציב המוביל.

לטיפוס מרובה מגרשים בחוץ, הוסיפו:

 • פרוסיקים ומתלים, פנס ראש, בקבוקי מים שניתן לגזוז לקרבין,

זה מניח שאתה הולך לעקוב אחר מישהו שיודע מה הוא עושה, ואותו אדם מחזיק בכל הציוד הדרוש האחר. בשביל בקבוקי המים, אני פשוט משתמש בבקבוקי פלסטיק של חצי ליטר עם לולאה של צינור כבל מודבק. פנס הראש למקרה שמשהו משתבש ואתה צריך לסיים את העלייה או הירידה בחושך.

הפרוסיקים והמתלים נועדו לשימוש במקרה (1) אתה צריך לעלות על החבל כי אתה צריך עקבו אחר משהו שלא תוכלו לקום, או (2) אתם סנפלים וצריכים לעלות על החבל משום מה (למשל, החבל לא מגיע רחוק מספיק). עליך להתאמן על השימוש בהם מראש.

כל אלה הם מינימום מוחלט אם אתה מטפס עם מישהו מנוסה הרבה יותר, שיודע להתמודד עם דברים שמשתבשים. מכיוון שאתה שואל את השאלות האלה באינטרנט, אני מניח שעדיין לא יצרת קשר עם שותף לטיפוס. זה יכול להיות בסדר אם אתה רק שואל כדי לבדוק אם אתה יכול להרשות לעצמו את הציוד, או אם אתה רוצה לקנות ציוד מינימלי לפני שניגש למישהו לטפס איתו.

#7
+4
Michael Martinez
2014-11-26 00:43:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפני שנים בקולג 'עברתי שיעור טיפוס צוקים בחוץ, ומה שקניתי עבורו היו נעליים ו גיר . לא קניתי שום דבר אחר, מכיוון שהחבלים וציוד ההטבה כבר סופקו על ידי המדריך כשיצאנו לטפס. הסיכויים די טובים שאם אתה הולך עם קבוצה של אנשים, למישהו כבר יש חבלים ורתמות.

אנשים מחזיקים בדרך כלל רק רתמה אחת, מכשיר בעל תקלות וקסדה אחת, כך שהם לא יוכלו להשאיל את החומר הזה לשותף טיפוס.
למעשה יש לי כמה רתמות וקסדות שרכשתי במהלך השנים, בעיקר מחברים שלקחו את הספורט ואז החיים הפריעו.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...