שְׁאֵלָה:
שקיות דובים לעומת מכלים של דובים: מה עדיף?
whatsisname
2012-01-25 03:43:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רוב האנשים שאני מכיר ואת עצמי מאחסנים אוכל בשקיות דובים. עם זאת, שמעתי שחלק מהפארקים אסרו שקיות דובים ודורשים מיכלים. שמעתי גם שיש דוב בניו יורק שהבין איך לפתוח כמה מיכלי דובים! בנוסף, חלק מחבריי המליצו על מיכלי דובים, אך היתרון המדווח שלהם מוגבל בדרך כלל למיכל הדובים מהווה צואה נהדרת!

באילו מצבים יש לכל שיטה יתרון?

ארבע תשובות:
#1
+17
Lost
2012-01-25 06:53:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"עדיף" עשויה להיות השאלה הלא נכונה. הנה כמה חלופות:

"בטוח יותר" - מיכל, ידיים למטה. תלוי איפה אתה נמצא, ידוע שהדובים חוקרים תליית דובים מבריקה, מוצאים את נקודת העניבה הקריטית שמעל 3 עצים, ועם נשיאת טופר מזדמנת, הזמנה לקחת. מצד שני, ראיתי מיכלי דובים מורידים מצוק של כמה מאות רגל ללא בעיות.

"נדרש כחוק" - לעתים קרובות אזור שאתה מטייל בו ידרוש שימוש במיכלי דובים (וגם אם הם יעשו זאת, סביר להניח שהם ישכירו או יושאלו אותם) בגלל הבעיות שהיו להם.

"יותר ידידותי לדובים" - אנשים חושבים על תלות / מיכלים של דובים כמו "הגנה על מזון" כמו ב"טוב, אם אני מאבד את האוכל שלי, אני פשוט אסתובב מוקדם ... "תחשוב שלו במקום מנקודת מבטו של הדוב. החטיף החינמי הזה יכול להפיל אותו בחיים פשע, ובסופו של דבר לגרום למקומו או להשמדתו. דוב מוזן הוא דוב מת.

אז אולי "טוב יותר" היא המילה הנכונה. מיכל דובים - אין שאלה. למרות שזה עשוי להוסיף מעט משקל לחבילה שלך לסוף שבוע, זה עשוי להוסיף שנים לחיי הדוב.

+1 לדוב פד = דוב מת. להבנתי, הם לוכדים ומעבירים דוב בעייתי, אך הדוב כמעט תמיד חזר לאזור הבעיה תוך שבוע משחרורו (ובדרך כלל הוא נמצא 200-500 מייל משם. לאחר הרילוקיישן הכושל השני, הם יורים בדוב.
#2
+7
Timothy Strimple
2012-01-25 04:23:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עדיף הוא לעתים קרובות יחסי. לא הייתי רוצה צורך לסחוב מיכל דובים מסביב מכיוון שהוא משקל נוסף ותפזורת. עם זאת ישנם מקומות סבירים שבהם לא יהיה לך עץ מתאים לתליית תיק דובים, והמיכל הוא הדרך היחידה לעבור. זה באמת תלוי לאן אתה הולך לטייל.

#3
+2
Eyal
2012-05-31 22:54:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר שלא הוזכר כאן הוא שבמקומות מסוימים (במיוחד בקליפורניה - למשל יוסמיטי ו הגנים הלאומיים סקויה) יש תיבות דובים קבועות ב מיקומי לילה פופולריים. זה אפשרי לעשות הרבה טרקים מעניינים ולהסתמך לחלוטין על קופסאות הדובים האלה. עשיתי זאת בהצלחה בסקויה ובקניון קינגס.

#4
-1
TheOldDudeAbides
2016-04-15 20:02:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפחות בחוף המזרחי, דובים רבים מתמצאים מאוד במציאת דרכים להוציא את תיק הדוב הטעים המסריח שלך מהעצים. גם אם דוב עיקש לא מצליח לאבטח את מזונכם מהעצים, מאמציו לעשות זאת עלולים לעלות לכם באובדן שינה. אני אישית מצאתי דובים למצוא דרכים ממולחות להגיע לשקיות האוכל שלי פעמיים בשביל האפלצ'ים. אבל זה היה מזמן. במשך יותר מ 25 שנה השתמשתי בטכניקה אחרת לגמרי. שמתי את כל המזון והחפצים המסריחים בתוך שק יבש ועמיד למים ומשקלל אותו עם סלעים כבדים מתחת למים במקור המים הקרוב ביותר, מאובטח על ידי פרקורד לעץ המים הקרוב ביותר. ככל הנראה דובים לא יכולים ללמוד על שקיות אוכל שאינן יכולות להריח או לראות, ופחות להגיע אליהן. התיק חייב להיות שק יבש עמיד למים, מהסוג המשמש לקיאקים. ה- Paracord חייב להיות חסון וקשור היטב, כך שלא תאבד את שקית המזון שלך לזרם זרם. שקיות יבשות כבדות יותר מתיקי דובי ניילון רגילים, אך הרבה יותר קלות מכל מיכל חסין דובים, שהוא באמת צעצוע חסין דובים שנועד שוב לשלול מאיתנו את שינה המטיילים הנחוצה ביותר.

הייתי רוצה לראות קצת משאבים / מחקר בנושא זה. השגת אוכל מנהרות אינה מושג זר לדובים וכל דוב שלמד לחפש מיכלי מזון אנושיים יכול היה למצוא אותם בקלות ברוב הנחלים באפלצ'ים (שהם בדרך כלל ברורים). הם יכולים לראות דגים ולכן הייתי רוצה לראות אינדיקציה כלשהי למה מביא אותך להאמין שהם לא יוכלו לראות את השק היבש שלך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...