שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לדעת באיזה גודל גרזן קרח עלי לקבל?
Reverend Gonzo
2012-01-25 02:11:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני הולך להתחיל טיפוס הרים. האם יש גודל מומלץ לגובה / משקל לצירי קרח לטיפוס הרים כללי?

אין אורך אחד טוב ביותר לגרזן, אפילו לאדם מסוים. ארוך הוא טוב להליכה במצב מקל על מדרון נמוך יחסית. ככל שהמדרון נהיה תלול יותר ואתם מתחילים להיכנס למשהו יותר כמו טיפוס על קרח, אתם רוצים גרזן קצר יותר או כלי קרח טכניים. אורכי הצירים לא ממש מתואמים עם גודל האדם. זה יותר על איזו פעילות אתה הולך לעשות.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+16
Chris
2012-01-25 05:53:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר ידך על ראש הגרזן והחזק אותה כלפי מטה לצדך, הדוקרן צריך לרדת עד לקרסולך. זה ירגיש די קצר, אבל כשאתה הולך על קרקע תלולה (שאתה אמור להיות כשאתה לוקח גרזן!), כאשר אתה מחזיק את הגרזן בידך במעלה ההר זה יהיה אורך שימושי מאוד. קצר יותר גם קל יותר ...

באופן אידיאלי נסה לשאול אחד ולראות איך אתה ממשיך.

ראוי גם לציין כי זווית הקרח שאתה עולה עשויה להשפיע על החלטתך. העצה שלעיל בדרך כלל טובה מספיק, שכןוון שכמה סנטימטרים של הבדלים זה לא אומר הרבה בדרך כלל.
עבור טיפוס הרים תלול האמור לעיל נכון בהחלט. הסיבה הגדולה ביותר לאורך הקצר היא מיומנות בדרגות תלולות ובמהלך מעצר עצמי. זכרו כי גרזן הקרח אינו מקל הליכה, הוא כלי לחיתוך מדרגות בקרח, והצלת חייכם בזמן נפילה. גרזני קרח ארוכים יפריעו לשני הדברים הללו.
אני חושב שלשקול גרזן קרח לגופו כמוט הליכה הוא כנראה הרעיון הלא נכון. אין ספק שיש לכך ערך מסוים, אך הוא אינו מתייחס לשאלה כמה זמן גרזן קרח אמור לשרת את מטרתו המיועדת, ולעשות זאת בצורה יעילה ובטוחה ככל האפשר ... וברגע שמודעים לגורמים אלה , הוא או היא יכולים לבחור לסחור בהם מטעמי נוחות כרצונם, אבל לפחות לעשות זאת מתוך ידיעה מה הם מחליפים.
על פי https://www.outdoorgearlab.com/topics/snow-sports/best-ice-axe/buying-advice#length זה לא צריך * לא * לרדת לקרסול. זהו האורך המקסימלי * המרבי * שהוא אמור להיות.
#2
+9
xpda
2012-01-25 03:21:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש אנשים שמעדיפים שיהיה להם מספיק זמן לשימוש כמקל הליכה קצר. אחרים מעדיפים לחסוך במשקל וללכת כמה שיותר קצר. בכל מקרה, הוא צריך להיות ארוך מספיק כדי ש אתה תוכל להשתמש בו כראוי למעצר עצמי. כל השאר הוא אופציונלי.

אתה יכול לשכור כמה גרזני קרח בגדלים שונים, לצאת למדרון מושלג תלול ולהתאמן במעצרים עצמיים כדי לראות במה נוח לך. התרגול יהיה בעל ערך בפני עצמו. זכור כי עצירה באבקה, קרח ורפש עמוק הן כל חוויות שונות.

#3
+7
Reverend Gonzo
2012-01-25 21:44:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מקורו ב איך לבחור גרזן קרח של REI.

כפי שכריס ציין, הגרזן בקושי צריך לגעת בקרקע כשהוא עומד זקוף וזרועותיו בצד. מדריך גס לאורך גרזן הקרח הוא:

  • <5'8 "(<1.72m): 50-60cm
  • 5'8" -6'0 "(1.72 -1.8 מ '): 60-70 ס"מ
  • > 6'0 "(> 1.8 מ'): 60-70 ס"מ

קצר מדי בדרך כלל טוב יותר מאשר ארוך מדי.

כפי שהעיר AA Grapsas, זה תלוי גם בסוג הטיפוס. צירים פחות מ 60 ס"מ מיועדים בדרך כלל לטיפוס קרח טכני ומשמשים בצורה הטובה ביותר למדרונות תלולים מאוד או אנכיים. מכיוון שהם קצרים יותר, הם אינם מציעים מינוף רב ולכן הם רעים למעצר עצמי.

באותו הערה, צירים מעל 70 ס"מ הם בדרך כלל ארוכים מדי לטיפוס טכני, אך משמשים טוב יותר לשטוח או מדרונות זווית נמוכים יותר.

#4
+6
andilabs
2017-01-14 15:12:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם אומרים שתמונה שווה אלף מילים:

enter image description here

באופן כללי (למעט פעילויות כמו אימון יבש / טיפוס על קרח) כשעומדים זקופים אם אתה מחזיק את הגרזן אתה אמור לקבל את הקצה באמצע אורך העגל שלך. enter image description here

מקור: מדריך לקניית גרזן (פולנית)

#5
+5
Nisan.H
2013-02-01 23:55:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

צירי קרח לטיפוס הרים משרתים כמה פונקציות פשוטות: מעצר עצמי, מעכב ועוגן T. (ולחתוך מדי פעם צעדים, אבל אני מקווה שעד שתעשו את זה, כבר תדעו מה אתם אוהבים.)

עבור עיכובים ועוגני T, כל אורך גרזן הוא בסדר.

למעצר עצמי, לעומת זאת, ישנם גורמים שאתה יכול לקחת בחשבון:

  • במעצר עצמי אתה אמור "ליפול" על הגרזן ולהשתמש ב משקל גוף כדי לחפור אותו במדרון למעצר טוב. אם הפיר קצר מדי, הרבה ממשקלך ילך ישירות על השלג במקום על הגרזן, ויוריד את המשקל על הגרזן, ולכן יציבותו כנגד כוח הגזירה המושך אותו למשיק למדרון.
  • כאשר אתה נושר על הגרזן שלך במעצר עצמי, אורך הפיר יכול להשפיע על כמה קל או קשה יהיה לך לבצע שיוך עצמי. ישנן שתי דרכים נפוצות להשתיל את עצמך על הפיר במעצר עצמי:
    1. אם הפיר הוא קצר מדי ובמעצר העצמי שלך הבחירה לא נכנסה וקרקעית הפיר נדבקת, זה יכול להיכנס ישר לבטן. זה די נדיר.
    2. אם הפיר ארוך מדי , ובמעצרך העצמי הבחירה לא נכנסה ממש וקרקעית הפיר נדבקת, זה יכול לעבור דרך הירך. זווית החיטוט הנדרשת בכדי שזה יקרה יכולה להיות נמוכה בהרבה מזו הנדרשת לדחיפת הבטן הראשונה ...

אז לסיכום, אני מוצא ש ( ללא קשר לתועלת מקל ההליכה) אורך הפיר הטוב ביותר הוא זה שארוך מדי מכדי שהוא יכול לשפך את הירכיים, וקצר מכדי שהוא יכול לשפך את בטני. בדרך כלל אני מודד את האורך הזה כאלכסון מכתף אחת לעצם הירך בצד הנגדי, אך ייתכן שתגלה שמדידה זו משתנה עבורך.

#6
+4
Roddy
2012-05-08 14:05:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להוסיף נקודת נתונים לעיקול, אני 6'3 ", ולאחר התלבטויות רבות קניתי DMM Cirque בגודל 65 ס"מ כגרזן כללי להליכת חורף.

אני בדרך כלל מאוד מרוצה ממנו, אבל בהחלט אעבור לפעם הבאה ל 60 ס"מ. המקום היחיד שבו אני מוצא את האורך הנוסף מועיל הוא חיתוך שלבים בירידה.

מעצרים עצמיים איתו הם בסדר, אבל גרזן קצר יותר יהיה קל יותר עבורם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...